Microsoft testuje nowy rejestrator ekranu Windows

Jak mówią, lepiej późno niż wcale: Microsoft testuje nowe narzędzie do nagrywania ekranu w celu przechwytywania zawartości ekranu dla systemu Windows 11. Długo oczekiwane narzędzie zostanie zainstalowane w natywnym narzędziu Snipping.

Wcześniej ludzie korzystali z funkcji przechwytywania Xbox Game Bar, ale nie zapewnia ona dużej kontroli nad tym, co i jak można nagrywać. Najbardziej ekscytujące w nadchodzącej funkcji — otwieranej w nowej karcie — jest to, że użytkownicy będą teraz mieli tę bardzo potrzebną kontrolę. Podobnie jak w przypadku obcinania obrazu, możesz wybrać części ekranu lub konkretną aplikację, na której chcesz się skupić przed rozpoczęciem nagrywania, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu podczas edycji.

Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko za pośrednictwem kanału deweloperskiego programu Windows Insider. Zdarza się to również w falach, więc nie każdy to dostanie na początku. Kiedy go zdobędziesz, narzędzie Wycinanie będzie miało (*11*) przycisk Zapisz obok Wycinania. Możesz wyświetlić podgląd właśnie utworzonego filmu przed zapisaniem go lub udostępnieniem innym.

Poprawki błędów

Microsoft przyznaje, że narzędzie ma pewne błędy w obecnym stanie. Reklama wspomina o niewielkim opóźnieniu między kliknięciem Start a rozpoczęciem rzeczywistego nagrywania. I najwyraźniej zdarza się, że okno narzędzia wycinania nie powraca po „uruchomieniu (*11*) wycinania…” Firma Microsoft prosi użytkowników o zgłaszanie wszelkich (*11*) błędów narzędzia wycinania. 'Otwiera się w nowej karcie)a (Otwiera się w nowej karcie)ck Hub (Otwiera się w nowej karcie).

Mówiąc o błędach, system Windows 11 ma nowe poprawki dostępne w programie Insider, o których musimy wspomnieć. Są one podzielone na dwie osobne wersje zapoznawcze: kompilacja 22621.1028 i 22623.1028. W obu łatkach aktualizacje są drobnymi zmianami jakości życia, które rozwiązują problemy ze spójnością i poprawiają zalecenia dotyczące planu zasilania. Należy pamiętać, że w chwili pisania tego tekstu poprawki są nadal dostępne w wersji zapoznawczej i nadal istnieje kilka problemów do naprawienia.

Nie jest jasne, kiedy rejestrator ekranu zostanie oficjalnie uruchomiony, choć prawdopodobnie nie będzie to przez jakiś czas. Zapytaliśmy Microsoft, czy mogliby przynajmniej podać nam okno wydania, ale przedstawiciel firmy powiedział nam, że firma na razie trzyma język za zębami.

Jeśli nie chcesz czekać i chcesz rozwiązania innej firmy, TechRadar niedawno zaktualizował swoje najlepsze bezpłatne rejestratory ekranu dla systemów Windows i Mac. Wymieniliśmy nawet najważniejsze funkcje, których należy szukać przy wyborze.

Udostępnij to