Microsoft Defender for Endpoint otrzymuje mobilną integrację

Microsoft Defender for Endpoint otrzymuje mobilną integrację

Pod koniec zeszłego tygodnia Microsoft ogłosił, że funkcja ochrony sieci mobilnej dla urządzeń z systemem Android i iOS zostanie zintegrowana z opartą na chmurze platformą bezpieczeństwa Microsoft Defender for Endpoint (MDE). Zgodnie z zapowiedzią, funkcja ta pomoże firmom znaleźć słabe punkty w ich sieciach danych mobilnych.

Microsoft powiedział, że nowa usługa MDE będzie domyślnie wyłączona, mówiąc, że gdy użytkownicy ją włączą, powiadomi administratorów bezpieczeństwa IT o różnych zagrożeniach Wi-Fi i złośliwych certyfikatach. Jest również w stanie wykryć niechciany sprzęt, taki jak urządzenie Hak5 Wi-Fi Pineapple, które jest często wykorzystywane przez cyberprzestępców do kradzieży danych krążących w docelowej sieci.

Dodatkowo Ochrona sieci mobilnej wysyła powiadomienie, jeśli wykryje podejrzaną lub niezabezpieczoną sieć lub jeśli znajdzie nową otwartą sieć Wi-Fi.

chronić sieci

Aby korzystać z nowej funkcji, użytkownicy Androida muszą przyznać uprawnienia do lokalizacji MDE w celu skanowania sieci i wysyłania powiadomień o alertach. W przypadku urządzeń z systemem iOS będzie to wymagać uprawnień do osadzania.

Ponadto administratorzy mogą skonfigurować narzędzie na swoich urządzeniach z systemem Android i iOS za pośrednictwem centrum administracyjnego programu Microsoft Endpoint Manager.

Ochrona sieci komórkowej została po raz pierwszy ogłoszona w czerwcu, kiedy firma opisała te sieci jako „coraz bardziej złożoną i unikalną ścieżkę” dla nikczemnych działań, jeśli nie zostaną one rozwiązane.

„Aby temu zaradzić, firma Microsoft oferuje funkcję ochrony sieci mobilnej w usłudze Defender for Endpoint, która pomaga organizacjom identyfikować, oceniać i korygować słabe punkty punktów końcowych za pomocą solidnej analizy zagrożeń” — powiedziała firma. .

Firma Microsoft ciężko pracowała, aby opracować rozwiązania do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i punktami końcowymi. Oprócz częstych aktualizacji MDE firma ogłosiła niedawno plany dotyczące nowego pakietu Intune Premium w przyszłym roku. Ten plan zarządzania punktami końcowymi musi obejmować Microsoft Tunnel do zarządzania aplikacjami mobilnymi, zdalną pomoc i zarządzanie uprawnieniami punktów końcowych, a także inne zaawansowane oferty analizy punktów końcowych.

Przez: BleepingComputer (Otwiera się w nowej karcie)