Firma Apple ogłosiła serię aktualizacji na WWDC 2022 w postaci iOS 16 z przeprojektowanym ekranem blokady, Stage Managerem dla macOS 13 Ventura i iPadOS 16 oraz wieloma innymi, które skupiają się na produktywności i dostosowywaniu.

Jednak chociaż te aktualizacje zostały dobrze przyjęte, wielką wiadomością dla mnie jest aplikacja Pogoda. Przez lata na iPadzie, gdybyś chciał sprawdzić pogodę, zostałbyś przeniesiony na stronę internetową, co nigdy nie było najlepszym doświadczeniem.

Chociaż istniały oferty innych firm, takie jak CARROT i Dark Sky, zanim Apple je kupiło, wydawało się to straconą szansą, mimo że przez kilka lat na MacOS i iPadzie istniały widżety pogodowe.

Ale w końcu zobaczyliśmy aplikację iOS 15 Weather w zeszłym roku, a zaledwie rok później widzimy, że aplikacja przenosi się na Maca i iPada. Dla mnie jest to najważniejszy punkt WWDC 2022.

Słoneczko z możliwością iPada

Apple powiedział w przeszłości, że nie stworzy własnej wersji aplikacji, chyba że ma do zaoferowania coś innego. Prawdopodobnie dlatego nie widzieliśmy aplikacji Kalkulator na iPadzie firmy, ale aplikacja pogodowa przez lata była nieobecna na tablecie Apple obok produktów Mac.

Kiedy pierwszy iPhone zadebiutował w 2007 roku, aplikacja pogodowa prawdopodobnie nie była aplikacją pogodową: była to widget z krótkim spojrzeniem na to, co może przynieść dzień. W końcu stał się aplikacją wraz z widżetami, do których można było krótko się odwoływać, ale jeśli chciałeś otrzymywać powiadomienia push o nadchodzącym deszczu lub zanieczyszczeniu powietrza, musiałeś użyć aplikacji innej firmy.

Zrzut ekranu WWDC 2021

(Zdjęcie: Apple)

Przewiń do roku 2020, kiedy pojawiło się Dark Sky (teraz w nowym onglecie) i zaczęliśmy widzieć, jak powstaje nowa aplikacja Weather, z iOS 15 obsługującym aplikację Weather. Ponownie pomyślałem, że prawdopodobnie będziesz wracać czasami w zeszłym roku.

Oglądanie animacji tej aplikacji, gdy jest pochmurno lub mocno pada, to w zasadzie Apple, a każdy aspekt pokazania, jak wygląda następny dzień lub następne dziesięć dni, jest prosty, ale elegancki.

To aplikacja, którą przeniosłem na mój główny ekran główny, coś, czego nie robiłem od lat i miałem nadzieję, że pojawi się na iPadzie.

Przewiń do 6 czerwca, a iPadOS 16 w końcu go ma, wraz z macOS Ventura. Wygląda tak samo, tylko większy i to wszystko, czego potrzebuję.

Chociaż nie używam iPada tak często, jak kiedyś, wspaniale jest widzieć, jak w końcu trafił na platformę wraz z komputerem Mac.Po raz kolejny pokazuje to, że Apple nie zachowuje niektórych funkcji i aplikacji wyłącznie dla swojego największego produktu , ale także korzysta z największego ekranu oferowanego zarówno przez iPada, jak i Maca.

Jeśli rozważasz uaktualnienie do iPada przed pojawieniem się iPadOS 16, możemy polecić kilka modeli, które mogą pomóc w wyświetlaniu aplikacji Pogoda i nie tylko, zwłaszcza jeśli szukasz takiej na nadchodzący rok szkolny.

Udostępnij to