Czy Metal Gear Solid 6 kiedykolwiek stanie się rzeczywistością? Mamy nadzieję, że tak, mimo że minęło siedem lat od premiery Metal Gear Solid 5, a wydawca Konami jeszcze nie ogłosił, że trwają prace nad nowym wpisem w jego serii skradanki.

Jednak seria Metal Gear jest zdecydowanie w dziwnym miejscu. Jej twórca, Hideo Kojima, nie pracuje już w Konami, ale wydawca nadal posiada prawa do serii. Od czasu odejścia Kojimy w 2015 roku Konami niewiele zrobiło z serią Metal Gear. Jedyną grą wydaną od czasu odejścia autora było Metal Gear Survive z 2018 roku, słabo przyjęty spin-off kooperacyjnej gry survivalowej o zombie.

Od tego czasu Konami nie podzieliło się swoimi planami dotyczącymi serii, ale raport VGC (otwiera się w nowej karcie) stwierdza, że ​​wydawca planuje wznowić niektóre ze swoich największych serii, w tym Metal Gear. Choć wygląda na to, że trwają prace nad kilkoma remasterami, najwyraźniej trwają również prace nad „większym projektem”. Czy będzie to nowy wpis w obecnej serii, dopiero się okaże.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj wszystko, co do tej pory wiemy o Metal Gear Solid 6, w tym najnowsze wiadomości i plotki.

SPOILERY dla nadchodzącej serii Metal Gear Solid. Zostałeś ostrzeżony.

  • Co to jest? Niepotwierdzona szósta gra z serii Metal Gear Solid
  • Kiedy się pojawi? Potwierdzać
  • W co mogę grać? Potwierdzać

Data premiery i platformy Metal Gear Solid 6

Wąż obok żołnierzy w Metal Gear Solid 5

(Zdjęcie: Konami)

Jak powiedzieliśmy wcześniej, Konami nie ogłosiło oficjalnie Metal Gear Solid 6, więc w tej chwili nowy wpis w serii stealth jest niepotwierdzony.

W związku z tym, jeśli Konami planuje wydać w przyszłości nową grę Metal Gear Solid, trudno przewidzieć, kiedy możemy ją zdobyć. Głównie dlatego, że w przeciwieństwie do innych dużych serii, gry Metal Gear nigdy nie były wydawane według ścisłego harmonogramu. Między Metal Gear Solid 4 a 5 było siedem lat, a cztery między 3 a 4. Jeśli w kartach jest nowa gra Metal Gear Solid, będzie to oznaczać najdłuższy czas oczekiwania między wpisami w serii do tej pory (tak jak ma to obecnie miejsce). Gotowe). Od wydania Metal Gear Solid 5 minęło siedem lat.)

Jednak jednym z powodów długiego czasu rozwoju była kontrola Hideo Kojimy nad serią, coś, co miało być przyczyną jego odejścia z Konami. Teraz Kojima może być powodem, dla którego tak długo czekaliśmy na nową pozycję w serii Metal Gear Solid, ale z zupełnie innego powodu. Trudno sobie wyobrazić grę Metal Gear Solid bez Kojimy na czele, a od czasu jej wydania przez Konami studio prawdopodobnie jest tego świadome. Tak więc bez Kojimy moglibyśmy zobaczyć, jak Konami próbuje nadać własne piętno na następnej części obecnej serii Metal Gear Solid, lub deweloper znajdzie inne podejście do utrzymania serii przy życiu, potencjalnie z ponownym uruchomieniem serii.

Możemy jednak zobaczyć oba podejścia. Raport VGC stwierdza, że ​​Konami ma nowy projekt Metal Gear na wczesnym etapie rozwoju, a także planuje remastery oryginalnych gier Metal Gear Solid. Konami nie potwierdziło jednak tych planów.

Wyobrażamy sobie, że jeśli Metal Gear Solid 6 lub nowa odsłona serii jest w drodze, to przynajmniej pojawi się na PS5, Xbox Series X, Xbox Series S i PC.

Mamy nadzieję, że Konami wkrótce wybawi nas z naszej nędzy, co może potwierdzić ten raport. Ponieważ 35 lipca przypada 13. rocznica Metal Gear, może to być idealny czas, aby ogłosić, co dzieje się z serią. Z pewnością wygląda na to, że tego dnia zostanie wydane jakieś ogłoszenie, ogólnie mówiąc o 35. rocznicy Metal Gear, rzecznik Konami powiedział TRG: „W tej chwili nie możemy nic powiedzieć”.

To może być myślenie życzeniowe i chociaż Konami nie pracuje nad Metal Gear Solid 6, mamy nadzieję, że wieści o Metal Gear są już w drodze.

Wiadomości i plotki o Metal Gear Solid 6

Wąż z Metal Gear Solid 5 z zakrwawioną twarzą

(Zdjęcie: Konami)

Strona 35-lecia była błędna, ale coś mogło się wydarzyć.
1 kwietnia w sieci pojawiła się fałszywa strona (otwiera się w nowej karcie), a na ekranie głównym wyświetlany jest wykrzyknik Metal Gear z napisem „35.”. To sprawiło, że niektórzy uwierzyli, że wiadomość o grze Metal Gear lub Metal Gear Solid jest w drodze w ramach 35. rocznicy serii Metal Gear w lipcu.

Jednak Konami potwierdził TRG, że strona była fałszywa. „Ta strona nie jest stroną Konami” – powiedział TRG rzecznik Konami. „Obecnie zastanawiamy się, jak zarządzać tą witryną”.

Ale nie kryjcie się za bardzo, fani Metal Geara, bo wygląda na to, że Konami ma coś w zanadrzu na 13 lipca. Mówiąc ogólnie o 35. rocznicy Metal Gear, rzecznik powiedział TRG: „W tej chwili nie możemy nic powiedzieć”.

Prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach dowiemy się więcej o tym, co Konami zaplanowało na rocznicę. Miejmy nadzieję, że to coś soczystego.

To może nie być Metal Gear Solid 6
Według wspomnianego raportu VGC, nienazwane źródła redakcyjne twierdzą, że wydawca Konami pracuje nad „nowymi odcinkami i przeróbkami swoich największych serii, w tym Metal Gear Solid, Silent Hill i Castlevania”.

Według raportu, Konami przeszło wstrząs na początku tego roku i obecnie koncentruje się na ożywieniu swoich największych franczyz w branży gier z najwyższej półki.

Raport VGC twierdzi, że Konami ma nowy projekt Metal Gear na wczesnym etapie rozwoju, a źródła publikacji twierdzą, że ten projekt „skoncentruje się na” Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Przed tym „większym projektem” raport twierdzi, że wydawca planuje wydać remastery oryginalnych gier Metal Gear Solid. Konami nie potwierdziło jednak tych planów.

Metal Gear Solid 6: co chcemy zobaczyć

Wąż z Metal Gear Solid 5 z bioniczną ręką częściowo zakrywającą twarz

Konami może nie potwierdziło Metal Gear Solid 6, ale właśnie to chcielibyśmy zobaczyć w nowej grze Metal Gear Solid.

powrót do piaskownicy
Ground Zeroes i The Phantom Pain odnotowały wyraźną zmianę formatu w stosunku do Metal Gear Solid. Podobnie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, gry przejęły podstawowe elementy serii Metal Gear i odtworzyły je w piaskownicy.

Gra znana z zamkniętych środowisk, w których trzeba było identyfikować i nawigować patrole wroga, stała się otwartą przestrzenią, nad którą można sprawować kontrolę. Zmiana filozofii odmłodziła serię i każda kontynuacja powinna nadal to robić, lepiej łącząc ze sobą niezliczone zmiany wprowadzone przez Metal Gear Solid 5.

Nigdy więcej macierzystej bazy
Po raz pierwszy wprowadzona w Peace Walker, metagra Mother Base dała ci coś do rozwoju między misjami. Dołączając balony Fulton do żołnierzy wroga, możesz zidentyfikować i wyeliminować szczególnie zdolnych żołnierzy z pola bitwy, wysłać ich do swojej bazy i wyprać im mózgi, aby dołączyli do twojej armii. Im więcej żołnierzy miał w bazie, tym bardziej mógł rozwijać swoje działania i możliwości w terenie. Był to pomysłowy system, zapewniający ciągłość twoich misji i działań w otwartym świecie.

Był to tak kluczowy element Metal Gear Solid 5, że pozostawiłby ogromną pustkę, gdyby brakowało go w Metal Gear Solid 6. Jest też dużo miejsca na jego rozbudowę, dodawanie nowych funkcji do rdzenia i stwarzanie nowych możliwości. by wyprowadzić swoich żołnierzy na pole. Któż nie chciałby wezwać helikoptera z najemnikami, aby pomóc ci w misji?

metalowe koło zębate
Konami włożyło wiele zasobów w Metal Gear Online, była to część Metal Gear Solid 5, która nadal aktualizowała się po wydaniu gry, nawet jeśli istniały oczywiste luki w trybie dla jednego gracza, które można było wypełnić. *kaszel* Odcinek 51 *kaszel*. Każda kontynuacja z pewnością rozszerzyłaby się na Metal Gear Online. W końcu, czy nam się to podoba, czy nie, Konami może zarabiać na mikrotransakcjach.

Wąż z Metal Gear Solid 5 obok żołnierza

(Zdjęcie: Konami)

historia
Metal Gear Solid 5 zakończył się ujawnieniem, że nie grałeś jako Big Boss, ale jako człowiek, który został poddany praniu mózgu i zmieniony tak, by myśleć i wyglądać jak Big Boss. To był skręt w lewo, ale wyjaśnia, jak Snake dwukrotnie zabija Big Boss w grach Metal Gear.

W pierwszym Metal Gear Snake zabija sobowtóra (znanego również jako „Venom” Snake), a w Metal Gear 2 zabija prawdziwego Big Bossa.

Istnieje wiele miejsc, w których Metal Gear Solid 6 mógłby podjąć historię, ale prawdopodobnym kandydatem byłby zaraz po wydarzeniach z 5, albo jako Big Boss ustanawiający Outer Heaven, jego renegatowy stan, i rozwijający Battle Tank Walking Metal Gear, co dałoby fanom szansę na spotkanie z takimi osobami jak Gray Fox i Dr. Pettrovich, ale z nowej perspektywy; Konami może też skorzystać z okazji, by przerobić oryginalne gry Metal Gear na chwałę Fox Engine, dając graczom nowoczesną eksplorację historii opowiedzianej po raz pierwszy na MSX2 w 1987 roku.

Oczywiście Konami mogło wrócić wcześniej i opowiedzieć historię The Boss, mentora Big Bossa, matki amerykańskich sił specjalnych. W Metal Gear Solid 3 otrzymujemy wskazówki dotyczące jego występów podczas II wojny światowej, dowodzącego jednostką Cobra w bitwie o Normandię. Byłaby to historia przedmechaniczna, ale może to być duże odejście od standardów serii, jeśli Konami chce uciec z cienia Kojimy.

Pytania bez odpowiedzi
Podczas gdy Konami to kwestionuje, wiele osób uważa, że ​​Metal Gear Solid 5 nie jest skończony. Ostatnia misja gry, odcinek 51, został dosłownie wycięty z gry, więc z klonem Big Bossa, Eli, jest niewiele rozdzielczości. W pewnym momencie kradnie robota z twojej bazy, który znika, a ty nigdy go nie gonisz. Podczas gdy Edycja Kolekcjonerska Phantom Pain ujawniła, co wydarzyłoby się w wyciętej misji, byłoby wspaniale móc zagrać w tę ostatnią część i zobaczyć, jak Eli, dziecko-żołnierz, staje się Liquid Snake, twoim wrogiem w grze Metal Gear Solid 1, 2 i 4

Krótkie podsumowanie Metal Gear Solid 5 daje również niewiele czasu na przetworzenie wiadomości, że grałeś w całą grę jako duch Big Bossa, a nie sam człowiek. Mówi się im, że będą współpracować w celu ustanowienia Wojska Bez Granic, ale jest wiele pytań dotyczących tego, jak zrobią to w świecie, w którym ściga ich już wiele rządów i Szyfr, siła wroga, która napędza wydarzenia w The Phantom . Ból. Miło byłoby zobaczyć sequel, który uwydatnia te podstawowe elementy.

Odejście Hideo Kojimy z Konami niekoniecznie oznacza koniec Metal Gear Solid, ale jeśli chce kontynuować swoją najsłynniejszą serię, jest jeszcze wiele do zrobienia.

Udostępnij to