Meta chce, aby jej urządzenia Portalu zostały usunięte z domu i

Meta ujawniła, że ​​nie będzie już sprzedawać swoich urządzeń wideo Portalu (otwiera się w nowej karcie) konsumentom, a zamiast tego skupi się na klientach biznesowych.

Raport The Information wykazał, że urządzenia, które po raz pierwszy zostały wprowadzone na rynek w 2018 roku w ramach działań mających na celu rozszerzenie portfolio sprzętowego firmy macierzystej Facebooka, będą teraz skupiać się na zastosowaniach biznesowych, takich jak wideokonferencje.

Portal został pierwotnie uruchomiony, aby pomóc łączyć użytkowników Facebooka na całym świecie, ale zwrócił uwagę kilkoma wątpliwymi decyzjami dotyczącymi prywatności, co oznacza, że ​​wielu konsumentów trzymało się z daleka.

Brama do sukcesu w biznesie?

Pięć modeli Portal jest obecnie dostępnych online, począwszy od bardziej przenośnego Portal Go za 199 EUR, wraz z Portal Mini (129 EUR), oryginalnym Portal (179 EUR), Portal TV (149 EUR) i najwyższej klasy. (349 euro). ).

Dane wskazują, że Portal stanowił mniej niż 1% światowego rynku inteligentnych głośników i wyświetlaczy w 2021 r., a firma analityczna IDC oszacowała, że ​​w zeszłym roku wysłano 800,000 XNUMX urządzeń.

Dodaje, że Meta będzie teraz starała się wyczyścić pozostałe zasoby z portalu konsumenckiego, zanim skupi się wyłącznie na klientach biznesowych, chociaż dotychczasowi użytkownicy mogą nadal liczyć na dalsze wsparcie produktu.

Dopiero okaże się, jakie podejście podejmie Meta, aby przekształcić Portal w profesjonalne urządzenie i czy ogłosi nowe wydania.

Istniejąca gama urządzeń może być przydatnym dodatkiem dla biur, a Portal i Portal Mini mogą służyć jako huby do rezerwacji sal konferencyjnych lub nawiązywania połączeń wideo ad-hoc z cichej lokalizacji.

Telewizja portalowa, podobna do kamery internetowej, może również odgrywać pewną rolę dla firm, które chcą poprawić swoją grę wideo, oferując tani sposób na przekształcenie telewizorów lub innych ekranów w centrum czatu wideo.

Za pośrednictwem informacji (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to