Od sierpnia nie będziesz już musiał łączyć konta na Facebooku, aby korzystać z gogli wirtualnej rzeczywistości (VR) Meta, ponieważ firma wprowadza nowy system kont.

Konta Meta będą nowym standardem w przyszłości (otwiera się w nowej karcie) dla nowych i istniejących użytkowników. Posunięcie to znosi dawny wymóg, który wymagał od użytkowników Oculus logowania się za pomocą Facebooka w celu korzystania z zestawu słuchawkowego Meta.

Osoby korzystające z konta na Facebooku będą zmuszone do zmiany. Pierwotny plan Meta zaprzestania obsługi kont Oculus jest nadal zaplanowany na 1 stycznia 2023 r. Po tej dacie, aby kontynuować grę, musisz utworzyć nowe konto Meta.

Firma wyjaśnia, że ​​jej system kont nie jest bezpośrednio powiązany z platformami mediów społecznościowych. Nikt nie będzie wiedział, w co grasz, chyba że udostępnisz informacje. Ale ludzie mają możliwość połączenia swojego konta Meta z Facebookiem lub Instagramem za pośrednictwem Centrum kont (otwiera się w nowej karcie) i odblokowania nowych funkcji. Należą do nich znajdowanie znajomych z Facebooka, którzy grają w gry VR i rozmawianie z ludźmi w aplikacji Messenger.

Firma pracuje również nad funkcją, która pozwoli Ci korzystać z konta Meta na innych urządzeniach Meta. Skontaktowaliśmy się z Meta, aby dowiedzieć się, kiedy rozszerzona funkcja zostanie wydana i nad czym jeszcze pracuje Meta. Zaktualizujemy tę historię, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Nowe profile i zabezpieczenia

Oprócz kont Meta firma wprowadza profile Horizon z nową kontrolą prywatności.

Profile Horizon to konta w grze, które zawierają unikalny awatar gracza, zdjęcie profilowe i nazwę użytkownika. Możesz mieć tylko jeden profil Horizon na konto. Zmieni też nieco język menu, gdy zmienisz znajomych w obserwujących, jak na Instagramie. Meta zapewnia, że ​​to słowo zmieni się „[zapewnia] więcej sposobów na kontakty towarzyskie i łączenie się z innymi. Ta interaktywność może być wspomagana przez graczy dzielących się ostatnio odblokowanymi osiągnięciami i ich aktywnym statusem, na podstawie podanych przykładów.

Jeśli chodzi o kontrolę prywatności, dodano nowe menu z trzema ustawieniami ekranu: Otwarte dla wszystkich, Znajomi i rodzina oraz Tylko. Te ustawienia pozwalają użytkownikom kontrolować, kto może zobaczyć ich profil, od wszystkich na platformie do Ciebie. Użytkownicy mogą również ustawić swój profil Horizon jako prywatny, aby lepiej filtrować żądania subskrybentów. Jednak elementy takie jak Twoja nazwa użytkownika i zdjęcie profilowe będą nadal widoczne.

Powiedzieć, że ludzie nie lubią Facebooka, to mało powiedziane. Dobra wola w stosunku do platformy pogorszyła się w ostatnich latach i nie pomaga to, że Meta przyznała, że ​​nie zawsze wie, co dzieje się z gromadzonymi danymi użytkownika. A potem są masowe naruszenia bezpieczeństwa danych.

Nie trzeba dodawać, że usunięcie wymogu konta na Facebooku to wielka sprawa. Konta innych niż Facebook dla zestawów słuchawkowych Quest były od jakiegoś czasu w trakcie prac (otwiera się w nowej zakładce). Teraz pytanie brzmi, jaki jest cel Meta z tymi kontami?

Gdybyśmy mieli zgadywać, nowy system kont wydaje się być kontynuacją Meta, która próbuje jeszcze bardziej zdystansować się od Facebooka, ponieważ firma stara się uczynić Metaverse opłacalnym. Ale jeśli niedawny raport Insider (otwiera się w nowej karcie) jest jakąkolwiek wskazówką, „obsesja” dyrektora generalnego firmy Marka Zuckerberga tylko odwraca ludzi.

Jeśli chcesz zdobyć zestaw słuchawkowy VR, TechRadar ma listę rekomendacji.

Udostępnij to