Według kilku znawców branży Spider-Man 4 może trafić do kin w połowie 2024 roku.

Wiarygodni twórcy filmów Marvela, w tym Tom Smith (otwiera się w nowej karcie) i Alex P. z The Cosmic Circus (otwiera się w nowej karcie), twierdzą, że czwarty film Marvel Cinematic Universe (MCU) Spideya pojawi się w kinach wcześniej niż oczekiwano.

Według źródeł duetu, Sony Pictures, studio, które jest właścicielem praw do filmów i treści telewizyjnych Spider-Mana, przyspiesza prace nad Spider-Manem 4 z myślą o rozpoczęciu pełnej produkcji w 2023 roku. Mamy nadzieję, że według źródeł sugerują, że kolejna wielka przygoda Spidey'a ukaże się w drugim kwartale 2024 roku, czyli od kwietnia do czerwca, co może oznaczać, że będzie to ostatnia pozycja w Marvel Phase 5.

To dodaje wiarygodności wcześniejszemu wyciekowi MyTimeToShineHello (otwiera się w nowej karcie), który sugerował, że Spider-Man 4 może pojawić się 12 lipca 2024 r., czyli tuż za tym oknem.

Para i inni eksperci ujawnili też inne intrygujące informacje. Smith sugeruje, że Marvel i Sony, które współpracowały przy trzech solowych filmach MCU webslingera, chcą powrotu Jona Wattsa i Zendayi.

Watts wyreżyserował trio filmów Marvela o Spider-Manie, podczas gdy Zendaya grał MJ we wszystkich trzech samodzielnych filmach. Jednak Watts raczej nie wróci, ponieważ reżyser wspomina o wypaleniu superbohatera po swoich obowiązkach w Spider-Man: No Way Home w 2021 r., a także jego zaangażowaniu w Skeleton Crew, nadchodzący program telewizyjny Gwiezdne wojny, wyreżyserowany przez Jude'a Law. Mówi się, że debiut na żywo dla ulubionej przez fanów postaci Spider-Mana, Milesa Moralesa, z którego wyśmiewano się w No Way Home, również ma być na kartach.

Kiedy Spider-Man 4 trafi do kin? (Źródło zdjęcia: Sony Pictures/Marvel Studios)

Dodatkowo Alex P. twierdzi, że film o superbohaterach wszedł na „bardziej zaawansowany” poziom przedprodukcji. Jest to zgodne z oświadczeniem Smitha, że ​​​​Sony pracuje nad scenariuszem No Way Home. Jednak bez reżysera jest mało prawdopodobne, że zdjęcia do Spider-Mana 4 rozpoczną się na początku 2023 roku.

Jeśli chodzi o to, czy Tom Holland, który grał Petera Parkera/Spider-Mana od 2016 roku w Captain America: Civil War, powróci, jest bardzo prawdopodobne. Lizzie Hill z Cosmic Circus (otwiera się w nowej karcie) i Jeff Sneider z The Ankler (za pośrednictwem programu YouTube The Hot Mic (otwiera się w nowej karcie)) wcześniej poinformowali, że Holandia potajemnie podpisała nową umowę z Sony i Marvel, a Sneider nadchodzi blisko powiedzieć, że Holandia podpisała kontrakt na sześć kolejnych projektów.

Sony i Marvel jeszcze nie potwierdziły (ani nawet nie skomentowały) tych plotek. Chociaż ci eksperci są godni zaufania – wszyscy już złamali wiadomości Marvela przed oficjalnymi ogłoszeniami – na razie powinieneś również podejść do powyższego ze zdrową dawką sceptycyzmu, na wypadek, gdyby którykolwiek (lub wszyscy) z nich byli daleko znak Ramki.

Skontaktowaliśmy się z Sony i Marvel w celu uzyskania oficjalnego komentarza i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli się z Tobą skontaktujemy.

Analiza: data premiery Lightning (Thunder) została nieoczekiwanie zmieniona?

Zrzut ekranu oficjalnego logo filmu Marvel Studios Thunderbolts

Czy Marvel's Thunderbolts grozi przeniesienie? (Źródło zdjęcia: Marvel Studios)

Jeśli data premiery Spider-Mana 2024 w lipcu 4 r. okaże się poprawna, spowoduje to poważny ból głowy dla innego nadchodzącego filmu Marvela: Thunderbolts.

Obecnie film zespołowy antybohaterów ma trafić do kin 26 lipca 2024 r. Jeśli jednak czwarty solowy film MCU Spider-Mana trafi na duży ekran dwa tygodnie wcześniej, może to oznaczać katastrofę dla pudełka Thunderbolts. – rachunki biurowe. Z tych dwóch filmów Spider-Man 4 jest przybity do przyciągania większej liczby kinomanów niż zespół superbohaterów renegatów Marvela ze względu na spektakularną popularność pełzacza po ścianach.

Gdyby premiery Spider-Mana 4 i Thunderbolts zbiegły się w czasie, sprytne pieniądze mówią, że Marvel po prostu zrestrukturyzuje swój skład fazy 5, aby dostosować się do tego pierwszego. W tym roku musiał to zrobić już dwa razy z powodu problemów z produkcją Blade, a Ant-Man and the Wasp: Quantumania i The Marvels zamieniły się miejscami, ponieważ ten pierwszy jest dalej w rozwoju.

Kiedy Sony oficjalnie ustala datę Spidey, Disney dostosowuje się, manewrując tablicą, aby zrobić miejsce dla Spidey. Jest więc prawdopodobne, że jak tylko data zostanie oficjalnie ogłoszona, czy podana data lipca 2024 r. jest poprawna https://t.co/39rU8QS6Iq 29 listopada 2022 r.

Zobacz więcej

W harmonogramie wydawniczym Disneya między 2023 a 2026 r. jest też wiele wolnych miejsc (otwiera się w nowej karcie), z pięcioma wolnymi miejscami na dodawanie filmów Marvela bez tytułu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, Marvel może odłożyć całą swoją planszę, aby dać Spider-Manowi 4 i Thunderbolts miejsce do oddychania. Może to również działać lepiej w przypadku ich nadchodzącej planszy filmowej: na przykład Blade przeniesie się do lokalizacji skoncentrowanej na Halloween na początku listopada, a Avengers: Dynastia Kang i Avengers: Secret Wars otrzymają więcej czasu na opracowanie ze względu na bycie w połowie -lata dwudzieste. Wersje -2025 i połowa 2026 r.

Dla Sony nic z tego ostatecznie nie będzie miało znaczenia. No Way Home zarobił na całym świecie prawie 2 miliardy euro, więc w interesie studia leży jak najszybsze przywrócenie Spider-Mana Hollanda na duży ekran. Inne filmy Sony skupiające się na Spider-Manie były w najlepszym razie nijakie, więc przywrócenie kultowego superbohatera z powrotem w centrum uwagi byłoby dla nich kolejną dojną krową.

Spider-Man 4 nie jest jedynym projektem Webslinger, nad którym pracuje Sony. Film animowany Spider-Man: Across the Spider-Verse, wyczekiwana kontynuacja filmu Into the Spider-Verse z 2018 roku, trafi do kin 2 czerwca 2023 roku. Niedawno Sony i Amazon ujawniły również, że łączą siły w filmie Spider-Man seria. -Man spin-off show dla Prime Video, w tym produkcja wyreżyserowana przez Silk. Dorzuć inne filmy akcji na żywo, w tym Venom 3, Kraven the Hunter i Madame Web, a fani Spider-Mana będą dobrze obsługiwani w dającej się przewidzieć przyszłości.

Aby uzyskać więcej materiałów Marvela i Spider-Mana, dowiedz się, jak oglądać filmy Marvela w kolejności. Możesz także sprawdzić nasz przewodnik po ocenie filmów Spider-Mana lub przeczytać, jak przesyłać strumieniowo filmy Spider-Mana w kolejności.

Dzisiejsze najlepsze oferty Disney Plus i Amazon Prime

Disney (otwiera się w nowej karcie)Amazon Premier (Otwiera się w nowej karcie)(*4*) (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to