Marvel’s Spider-Man 2 z pewnością znajduje się na szczycie listy najbardziej oczekiwanych gier, które pojawią się w 2023 roku. Będzie dostępna wyłącznie na PS5 i będzie kontynuacją historii Petera Parkera i Milesa Moralesa, którzy zmierzą się z nowymi wrogami.

Chociaż wciąż jest wiele do nauczenia się o długo oczekiwanej kontynuacji Marvel’s Spider-Man i Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, znamy pewne szczegóły z początkowego ujawnienia gry, których nie znamy jeszcze dokładnej daty. Wraz z ujawnieniem ukazał się zwiastun. Pokazało Venoma wychodzącego z cienia w kierunku Petera i Milesa. Mówi się również, że Kraven the Hunter jest jednym ze złoczyńców.

Jest wiele pytań, na które Sony i Insomniac jeszcze nie odpowiedziały na temat Marvel’s Spider-Man 2, ale to wciąż wczesne dni. W miarę zbliżania się do możliwej daty premiery prawdopodobnie dowiemy się więcej o tym, czego można się spodziewać po drugiej części Spidey. Na razie oto wszystko, co wiemy do tej pory.

Marvel’s Spider-Man 2: Od razu do rzeczy

  • Co to jest? Kontynuacja uznanego Spider-Mana Marvela
  • Kiedy mogę w to zagrać? Do potwierdzenia 2023
  • W co mogę grać? ps5

Marvel's Spider-Man 2: data premiery i platformy

Captura de pantalla del tráiler de Marvel's Spider-Man 2 que muestra una esquina de una calle de Nueva York por la noche, iluminada por farolas y luces dentro de edificios

(Źródło zdjęcia: Sony)

Marvel's Spider-Man 2 zostanie wydany w 2023 roku wyłącznie na PS5, całkowicie pomijając PS4. W tej chwili nie mamy bardziej konkretnej daty premiery poza okresem premiery 2023, chociaż spodziewamy się, że deweloper Insomniac Games zwolni datę jeszcze w tym roku.

Dobrą wiadomością jest to, że według Insomniac Spider-Man 2 wciąż jest na dobrej drodze do wydania w 2023 roku. W odpowiedzi (otwiera się w nowej karcie) dla fanów zaniepokojonych opóźnieniem na Twitterze, oficjalne konto Insomniac Games powiedziało: „Robimy duże postępy i nadal jest to zaplanowane na 2023 rok”.

Chociaż nie jest to potwierdzone, możliwe, że Marvel's Spider-Man 2 pojawi się na PC w późniejszym terminie. Widzieliśmy ostatnio, jak Sony wprowadza coraz więcej własnych tytułów na PC, z Marvel’s Spider-Man już na platformie, a Miles Morales pojawi się w listopadzie. Nie spodziewalibyśmy się, że Marvel's Spider-Man 2 będzie dostępny na Steamie w dniu premiery, ale wydaje się prawdopodobne, że w przyszłości pojawi się wersja na PC.

Marvel’s Spider-Man 2: Zwiastun

ujawnić zwiastun
Gra Marvel’s Spider-Man 2 została ujawniona wraz ze zwiastunem podczas prezentacji PlayStation we wrześniu 2021 r. Zwiastun ma tylko półtorej minuty, ale zawiera sporo szczegółów. Po pierwsze, widzimy, jak Peter Parker i Miles Morales walczą ze zbirami bojowymi, co sugeruje, że tym razem możemy grać w obu Spider-Manów.

W końcu niespodziewanie pojawił się niesławny złoczyńca Spider-Mana Venom, symbiont ze świata zewnętrznego z zamiłowaniem do przemocy, więc spodziewamy się, że będzie jednym z głównych złoczyńców kontynuacji. Niestety, nie było rozgrywki do przejrzenia, ale krótko widzimy ujęcie Petera, który otrzymuje wzmocnienie za pomocą ramion Żelaznego Pająka, co sugeruje, że moce skafandra mogą powracać.

W zwiastunie słyszymy również złowieszczy głos, który sugeruje, że Peter i Miles będą mieli do czynienia z kolejnym złoczyńcą. Sur la base de leur discours sur la recherche d'un défi et d'un adversaire redoutable, nous miserions sur le fait que Kraven le chasseur – un méchant classique de Spider-Man avec une position similaire envers la proie qu'il recherche dans les Kreskówka. Obejrzyj zwiastun poniżej:

Marvel's Spider-Man 2: informacje i plotki

Zrzut ekranu z gry Marvel's Spider-Man 2 przedstawiający Petera Parkera i Milesa Moralesa stojących obok siebie w swoich strojach Spider-Mana

(Źródło zdjęcia: Sony)

Czy rozgrywka ujawnia przybycie?
Analityk mediów i Insider Millie Amand stwierdziła, że ​​wkrótce przyjrzymy się rozgrywce Marvel's Spider-Man 2. Stwierdzając, że „obecnie przekracza oczekiwania przełożonych Marvela”, Amand napisał na Twitterze, że „przepływ” i „oszałamiające oko” są zdumiewające według pracownika Marvela”. Zakończył stwierdzeniem, że wkrótce będziemy mieli materiał z rozgrywki.

Niestety, Marvel’s Spider-Man 2 nie pojawił się w stanie gry z września 2022 r. ani w tym, który został wyemitowany w październiku 2022 r. Miejmy nadzieję, że nie minie dużo czasu, zanim po raz pierwszy spojrzymy na nadchodzącą kontynuację, „Insomniac” ' .

SpiderMan 2 na PS5 „przekracza oczekiwania” przełożonych Marvela. Według pracownika Marvela „płynność” i „uderzenie w oko” są niesamowite. Inny pracownik myślał, że ogląda scenę. Rozgrywka do odkrycia wkrótce. pic.twitter.com/74QkfySpBq 6 września 2022 r

Zobacz więcej

Spółdzielnia na kartach?
Plotka głosi, że Marvel's Spider-Man 2 zawiera tylko jakiś element współpracy.

Po wydaniu gry Marvel's Spider-Man na PC eksploratorzy danych odkryli w plikach gry coś, co wydaje się być opuszczonym trybem wieloosobowym. Znalezione przez użytkownika Twittera (Otwiera się w nowej karcie) DniweTamp (przez Reddit (Otwiera się w nowej karcie)), pliki wydają się pokazywać powiadomienia dotyczące współpracy i gry wieloosobowej, a także jakiś rodzaj trybu PvP, w którym Miles walczy z każdym inne Morales i Peter Parker w konkursie.

To dość ekscytujące, ale Insomniac nigdy nie ogłosiło planów dotyczących trybu wieloosobowego. Teraz fani naturalnie zastanawiają się, czy moglibyśmy zobaczyć, jak ta funkcja pojawi się w Marvel’s Spider-Man 2.

W poście na blogu PlayStation (otwiera się w nowej karcie) zapowiadającym grę wyraźnie stwierdzono, że kontynuacja jest grą dla jednego gracza, ale ujawniający zwiastun mocno opierał się na walce Petera u boku Milesa, co może przełożyć się na współpracę. Chociaż nie wydaje się niemożliwe, aby Marvel’s Spider-Man 2 mógł zostać uruchomiony jako doświadczenie dla jednego gracza, ale dodał element współpracy w późniejszym terminie, po prostu nie możemy być pewni planów Insomniac, dopóki oficjalnie tego nie potwierdzi.

Scenarzysta Miles Morales dołącza do Insomniac Games
Brittney M. Morris, autorka prequelowej powieści Milesa Moralesa Wings of Fury, dołączyła do Insomniac Games jako scenarzystka. Morris przekazał tę wiadomość na Twitterze, ujawniając, że pierwszym projektem, nad którym będzie pracował, będzie Marvel’s Spider-Man 2.

Dołączenie Morrisa do zespołu to niewątpliwie dobra wiadomość. Jego powieść została dobrze przyjęta, a jego wiedza na temat postaci Milesa Moralesa z pewnością będzie bardzo pomocna przy pisaniu kontynuacji.

Cóż, obiecałem wielkie ogłoszenia na nowy rok, więc zaczynamy! Dołączyłam do @insomniacgames! Pierwsza wersja robocza: #SpiderManPS5 🎮😄 pic.twitter.com/dBPJyMGiCX 6 stycznia 2022 r.

Zobacz więcej

Będzie to mroczniejsza kontynuacja, taka jak Empire Strikes Back
Wygląda na to, że naprawdę dostajemy mroczniejszą grę Spider-Mana, której wszyscy chcieliśmy. Podczas wystąpienia w podcaście This Week in Marvel (otwiera się w nowej karcie), wiceprezes Marvel ds. kreatywnych, Bill Rosemann, wyjaśnił, że „jeśli pierwszą grą Spider-Mana były Gwiezdne wojny [A New Hope], Spider-Man 2 jest naszym imperium [Kontratakuje]. Robi się trochę ciemniej”.

To z pewnością uszczęśliwia nas tutaj w TRG, ponieważ miejmy nadzieję, że oznacza to, że Spider-Man Insomniaca będzie nadal jego własną odrębną wersją, a nie podróbką bardziej znanej wersji, do której jesteśmy przyzwyczajeni w MCU.

Gwiazda horroru zagra Venoma
W rozmowie z oficjalnym blogiem PlayStation (Otwiera się w nowej karcie) po PlayStation Showcase 2021, firma Insomniac Games ujawniła, że ​​gwiazda horrorów Tony Todd (który gra Candymana w oryginalnej serii filmów o tym samym tytule) zagra Candymana Venoma.

Todd jest idealnym wyborem dla Venoma i z pewnością zapewni przerażający, szorstki głos, który sprawi, że będziemy chować się za kanapą, ilekroć Venom pojawi się na ekranie. Jego wybór wzmacnia również nasze nadzieje, że Marvel's Spider-Man 2 nabierze bardziej przerażającego tonu, więc jesteśmy szczególnie podekscytowani, słysząc o jego zaangażowaniu.

Mówiąc o aktorach głosowych, Yuri Lowenthal i Nadji Jeter powrócą do swoich ról odpowiednio jako Peter i Miles.

Marvel’s Spider-Man 2: Co chcemy zobaczyć

Sklep Playstation

(Źródło zdjęcia: Sony)

cudowni pająki
Zwiastun wydaje się sugerować, że będziemy grać jako Miles i Peter, a zakończenie dla jednego gracza Milesa by to potwierdziło, ale nie wiemy jeszcze na pewno. Z pewnością mamy nadzieję, że będziemy mogli grać jako Spider-Man, ponieważ dałoby to Spider-Manowi 2 Marvela znacznie więcej opcji fabularnych i rozgrywki (i dałoby nam podwójną akcję w sieci).

Spider-Duo wykonuje kombinacje ruchów podczas zwiastuna PlayStation Showcase 2021, co wskazuje, że moglibyśmy grać w oba jednocześnie w różnych momentach gry, ale ponieważ była to tylko jedna scenka przerywnikowa, nie ma na to sposobu. być pewnym.

Bardziej przerażająca strona Spider-Mana
Wraz z pojawieniem się Venoma i (potencjalnie) Kravena Łowcy w Marvel's Spider-Man 2, Insomniac wydaje się skupiać swoją historię na bardziej przerażających złoczyńcach z galerii łotrów Spider-Mana.

Mamy nadzieję, że Insomniac rozwinie to i obejmie różne inne przerażające postacie, takie jak Jaszczurka, Morbius (lub inne wampiry Marvela, takie jak Morlun), a może nawet Szakal. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby pojawił się Zielony Goblin lub Hob Goblin.

Curt Conners, ludzki naukowiec, który zamienia się w jaszczurkę, pojawił się wcześniej w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, sugerując, że jego zła strona może pojawić się w sequelu. To samo dotyczy Normana Osborna, który był kluczową postacią w pierwszej grze Spider-Mana Marvela, więc może nie potrwać długo, zanim zostanie Zielonym Goblinem.

Opierając się na zakończeniu DLC Spider-Mana Marvela, wygląda na to, że Venom może być Harrym Osbornem (synem Normy) w tej serii. Jeśli Harry'ego spotka okropny los, najwyraźniej z rąk Spider-Mana, może to być powodem, dla którego Norman Osborn stanie się złoczyńcą.

Przyznamy, że Jackal i Morlun mają o wiele mniej sensu, ponieważ wiążą się ze znacznie dłuższymi historiami, takimi jak Spider-Man's Clone Saga i Spider-Verse, które zasługiwałyby na własną dedykowaną grę, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

Świat poza Nowym Jorkiem
Chociaż Spider-Man jest znany jako bohater Nowego Jorku, chcielibyśmy zobaczyć, jak nasz pełzający po ścianach robot wyrusza w podróż do nowych miejsc w grze Marvel's Spider-Man 2, zanim miasto zacznie wydawać się przestarzałe. Chociaż zwiastun wydaje się sugerować, że czasami na pewno będziemy w mieście podobnym do Nowego Jorku, dzięki pamięci SSD i mocy PS5, Insomniac może również załadować kilka innych wspaniałych miejsc do odkrycia.

Jedną z opcji, zwłaszcza jeśli wybierają ścieżkę horroru, może być włączenie postaci takiej jak Doktor Strange, który mógłby przenieść nas do upiornych krain, lub moglibyśmy zobaczyć, jak nasi bohaterowie uciekają, jeśli znajdą Kravena.Łowca jest zbyt śmiertelnym zagrożeniem . uchwyt. . Cholera, moglibyśmy nawet odwiedzić Symkarię, dom Silver Sable i miejsce, które odwiedził Peter w Spider-Man: Miles Morales.

Nowy Jork doskonale sprawdza się jako sceneria dla gier Spider-Mana dzięki swoim drapaczom chmur, które idealnie nadają się do web-swingu, ale ponieważ pojawił się już w poprzednich dwóch tytułach Insomniac, martwimy się, że nie będzie nudny. pogoda.

Udostępnij to