Marvel i Sony współpracują z Prime Video przy kilku programach telewizyjnych Spider-Mana

Marvel i Sony współpracują z Prime Video przy kilku programach telewizyjnych Spider-Mana

Spektakularne wieści, Spider-Fani! Marvel i Sony Pictures połączyły siły z Amazon Studios, aby wprowadzić kilka programów telewizyjnych Spider-Mana do Prime Video.

Jak donosi serwis Variety(Otwiera się w nowej karcie), Amazon zamówił serię aktorskich spin-offów Spider-Mana, z których pierwszym jest Silk: Spider Society, który będzie kontynuacją rozszerzania uniwersum Spider-Mana. . . (SSU) poza jego kinowymi wydaniami. Każdy program będzie miał swoją premierę w serwisie streamingowym Amazon Prime Video na całym świecie oraz w MGM Plus, platformie oficjalnie znanej jako Epix, w Stanach Zjednoczonych.

Silk: Spider Society będzie pierwszym wydarzeniem, w którym Silk, koreańsko-amerykańska superbohaterka, której prawdziwe imię brzmi Cindy Moon, pojawi się w aktorskim projekcie Spider-Mana. Moon grała Tiffany Espensen w Marvel's Spider-Man: Homecoming i Avengers: Infinity War. Nie jest jasne, czy Espensen powróci do gry, by zagrać superbohatera Moona na małych ekranach Amazona, Sony i Marvela.

Wiemy tylko, kto będzie zaangażowany w produkcję Silk: Spider Society, a jego główny zespół kreatywny z pewnością zachwyci globalną rzeszę fanów Spider-Mana. Showrunner serialu Walking Dead, Angela Kang, wyreżyseruje serial, a Phil Lord i Chris Miller, wizjonerzy stojący za filmami animowanymi Spider-Man: Into the Spider-Verse i Spider-Man: Across the Spider-Verse, będą reżyserować. Kang i była współprzewodnicząca Sony Pictures, Amy Pascal, przejmą również obowiązki producentów wykonawczych.

W oświadczeniu dla magazynu Variety dyrektorka Amazon Studios, Jennifer Salke, powiedziała: „Amy Pascal, Phil Lord, Chris Miller i niedawna animowana wersja serii Spider-Man, stworzona przez Sony, przedstawia niektóre z historii „Najbardziej dynamicznych superbohaterów w kinie” Dzięki kreatywnej wizji Angeli Kang nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi, mogąc udostępnić „Silk: Spider Society” naszym klientom MGM Plus i Prime Video”.

Silk: Spider Society nie jest jedynym spin-offem Spider-Mana w pracach. Filmy z Kraven the Hunter i Madame Web są również w produkcji, a para niedawno zakończyła zdjęcia. W międzyczasie ogłoszono również trzeci film o Venomie, w którym Tom Hardy ponownie wcieli się w rolę Eddiego Brocka/Venoma i Kelly Marcel, współautorów scenariusza i reżysera.

Analiza: tkanie sieci intryg

Spider-Gwen i Miles spędzają czas w jej pokoju w Spider-Man: Across the Spider-Verse

Jak połączą się wszystkie te projekty Spider-Mana? (Źródło zdjęcia: animacja Sony Pictures)

Nie chcąc brzmieć hiperbolicznie, jest to świetna wiadomość dla rozwijającego się Spider-Mana Cinematic Universe i Marvel Multiverse, które zostały wprowadzone do Marvel Cinematic Universe (MCU) w ramach fazy 4 MCU.

Na początek zobaczymy więcej Spider-People debiutujących na żywo. Do tej pory widzieliśmy tylko web-slingera Petera Parkera w akcji na żywo, z trzema aktorami – Tobeyem Maguire, Andrew Garfieldem i aktualnym tytułowym Tomem Hollandem – wcielającym się w tę rolę.

Madame Web to kolejny bohater oparty na pająku, który pojawi się w filmie aktorskim, a Dakota Johnson ma zamiar ożywić go. W międzyczasie Miles Morales zagrał w Spider-Man: Into the Spider-Verse, w którym wystąpiło wielu innych pająków, w tym Spider-Man Noir, Spider-Pig, Spider-Gwen i Peni Parker. Jednak, jak wspomnieliśmy wcześniej, Into the Spider-Verse to film animowany, więc te postacie nie zostały jeszcze przekształcone w film o superbohaterach na żywo.

Ta oferta telewizyjna Spider-Mana ma również potencjał, aby przedstawić więcej Spider-Mana szerszej publiczności. Jest wielu innych bohaterów podobnych do Spider-Mana, których fani chcieliby zobaczyć na dużym lub małym ekranie, takich jak Ben Reilly, Anansi, Spider-X, Spider-Woman i Spider-Man 2099. Przyjrzymy się kilku z nich, ci faceci w Spider-Man: Across the Spider-Verse, ale z drugiej strony, to jest film animowany. Razem z Silk nie chcielibyśmy niczego bardziej niż zobaczyć ich w akcji na żywo.

Mówiąc o Silk, jej przybycie może potencjalnie powiązać się z przygodami Spider-Mana Toma Hollanda w MCU i SSU.

W komiksach Cindy Moon zostaje ugryziona przez tego samego genetycznie ulepszonego pająka co Peter, co daje jej supermoce podobne do jej koleżanki z klasy. Jest więc prawdopodobne, że podobny scenariusz mógłby rozegrać się w serialu telewizyjnym Silk. Jeśli tak, jednocześnie połączysz swój samodzielny program z holenderskimi filmami MCU Spider-Man (dowiedz się więcej o filmach Spider-Mana w przewodniku po zamawianiu) i stworzysz kanon MCU.

Zrzut ekranu, na którym Venom wystawia język, patrząc bezpośrednio w kamerę.

Czy w ramach tej umowy moglibyśmy wreszcie zobaczyć połączenie Spider-Mana i Venoma? (Źródło zdjęcia: Sony Pictures)

Sony i Marvel mają również wcześniejszy formularz, aby połączyć SSU i MCU. Venom: Let There be Carnage i Spider-Man: No Way Home z 2021 roku, a także Morbius z 2022 roku zawierały wiele odniesień do Marvela i Sony Cinematic Universes. Pierwsi dwaj krótko widzieli Venoma w MCU, podczas gdy Morbius zawierał Vulture, złoczyńcę ze Spider-Man: Homecoming z 2017 roku, jako epizod. Oczywiście oba studia chętnie wypełniają lukę między swoimi seriami filmowymi i wprowadzają do każdego z nich różne postacie.

I to właśnie sprawia, że ​​ta oferta Spider-Man Prime Video jest tak ekscytująca. Dzięki tej umowie mogliśmy zobaczyć Holland's Spider-Man w programach telewizyjnych, a także w przyszłych filmach MCU/SSU. Plotki krążące w Internecie sugerują, że Holland podpisał nową umowę z Marvelem i Sony, aby pojawiać się w większej liczbie projektów kierowanych przez Spider-Mana, w tym na małym ekranie. Czy nie byłoby wspaniale zobaczyć Hollanda w Silk lub innym serialu Spider-Person? Bardzo, brzmi odpowiedź.

A stary Garfield i Maguire Spider-Men też? Jeśli Sony nie może (lub nie chce) dać im nowych wydań na dużym ekranie, dlaczego nie sprawdzić, czy chcieliby powtórzyć swoje role w jednym lub kilku programach telewizyjnych Spider-Mana? Garfield zawsze powtarzał, że jest gotowy do ponownego wcielenia się w tę rolę w jakimś charakterze, a ponieważ duet gra bardzo sympatyczne role drugoplanowe w No Way Home, drzwi są wyraźnie otwarte dla jednego lub obu z nich do powrotu. Jest mało prawdopodobne, że będzie częścią Marvel Phase 5, Phase 6 lub jakiejkolwiek produkcji MCU (w każdym razie poza możliwymi występami w Avengers: Secret Wars). Dlaczego więc nie sprawdzić, czy chcą zagrać w serialu Spider-Man?

Multiwersum Spider-Mana jest tak rozległe, jak zajmują go wszystkie postacie Marvela, więc możliwości Sony, Amazon i Marvel, jeśli chodzi o tworzenie dowolnego serialu Spider-Mana, są nieograniczone. Do wyboru jest ponad 900 postaci Spider-Mana, a dzięki Into the Spider-Verse i pojawieniu się Multiverse MCU widzowie są bardziej otwarci na obserwowanie interakcji postaci i ich multiwersalnych odpowiedników w tej samej przestrzeni. Madame Web i Across the Spider-Verse wzbudzą nadzieje fanów na więcej crossoverów, gdy bardziej szczegółowo zbadają Spider-Verse w 2023 roku.

Byłoby marzeniem zobaczyć Hollanda Spider-Mana, Silka, aktora Milesa Moralesa, a nawet Bena Reilly'ego w Nowym Jorku, a ta umowa Spider-Man Prime Video daje nam na to największą szansę. Wszyscy to zróbcie.

Aby uzyskać więcej informacji o Spider-Manie, Prime Video i Marvel, przeczytaj nasz artykuł z rankingiem filmów o Spider-Manie. Możesz także dowiedzieć się, jak uporządkować filmy Marvela, obejrzeć najlepsze programy Prime Video do transmisji strumieniowej lub dowiedzieć się, dlaczego serial animowany Marvel's Spider-Man: Freshman Year może zostać anulowany.

Dzisiejsze najlepsze oferty Amazon Prime

Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)Amazon Prime (otwiera się w nowej karcie)