Marvel Studios podobno opracowuje film oparty na swoim IP Thunderbolts.

Ostateczny termin (otwiera się w nowej karcie) twierdził, że następny film Marvela, który będzie „ściśle tajnym” projektem, nakłonił Jake'a Schreiera (Papierowe miasta, Brand New Cherry Flavor), aby wyreżyserował film o superbohaterach. Eric Pearson, który napisał scenariusz do Marvel's Black Widow, najwyraźniej dołączył jako główny scenarzysta, podczas gdy prezes Marvel Studios Kevin Feige, jak można się spodziewać, będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego.

Zrozumiałe jest, że niewiele wiadomo o filmie Marvela Thunderbolts. Jednak w ciągu kilku godzin od raportu Deadline wielu znawców Marvel Cinematic Universe (MCU) ujawniło, co słyszeli o potencjalnym projekcie MCU Phase 4.

Według The Wrap (otwiera się w nowej karcie), Jelena Belova z Florence Pugh, ostatnio widziana w serialu Hawkeye, omawiała grę ulubioną przez fanów postacią MCU w Thunderbolts. Własny raport Deadline również wskazywał, że Belova będzie częścią składu filmu, więc możliwe, że w tym obsadzie jest trochę prawdy.

Ostateczny termin sugerował również, że Zimowy żołnierz Sebastiena Stana, Baron Zemo Daniela Brühla, Taskmaster Olgi Kurylenko, Duch Hannah John-Kamen, Amerykański agent Wyatta Russella i Obrzydliwość Tima Rotha mogą być zaangażowani w film. Tymczasem inny wyciek MCU na Greatphase (otwiera się w nowej karcie) zasugerował, że Ka-Zar, postać z Savage Lands, której dokuczano w Doctor Strange w Multiverse of Madness, zadebiutuje w MCU w Thunderbolts.

Spośród nich najbardziej prawdopodobne jest pojawienie się Belova, agenta USA i barona Zemo. Contessa Fontaine, grana przez Julię Louis-Dreyfus, zwróciła się do amerykańskiego agenta w piątym odcinku „Sokoła i Zimowego Żołnierza”, by dołączyć do jej nowej drużyny antybohaterów. Belova został również zatrudniony przez Fontaine'a podczas sceny post-kredytów Czarnej Wdowy, aby zdjąć Sokole Oko za jego udział w śmierci Natashy Romanoff. Jednak Belova odmówiła zabicia Clinta Bartona po ujawnieniu prawdy o poświęceniu Romanoff w Avengers: Endgame. Wreszcie Zemo, przekazany Dorze Milaje w Falconie i Zimowym Żołnierzu, mógł zostać zwerbowany, aby zmienić swoją rolę w Kapitan Ameryka: Wojna domowa i wspomnianym programie Disney Plus.

Ostateczny termin twierdził, że Marvel skontaktował się z kilkoma aktorami w sprawie projektu, prosząc ich o pozostawienie otwartych harmonogramów przed ewentualnym kręceniem filmu przyszłego lata. Prawdopodobnie otrzymamy potwierdzenie w taki czy inny sposób na D23 Expo we wrześniu, a Marvel Studios ogłosi szereg ogłoszeń podczas wydarzenia w sobotę 10 września.

Analiza: Kim są Thunderbolts?

Czy Yelena Belova zagra w filmie Thunderbolts Marvel Studios? (Źródło zdjęcia: Marvel Studios)

Pozycjonowani jako superdrużyna anty-Avenger w komiksach Marvela, Thunderbolts to grupa składająca się w dużej mierze z antybohaterów lub superzłoczyńców. Zwykle rząd USA ma za zadanie stawić czoła zagrożeniom, że Avengers lub inne grupy superbohaterów nie są dostępne lub niczego nie dotkną. Pomyśl o Thunderbolts jako odpowiedzi Marvela na DC's Suicide Squad, a dostaniesz obraz.

The Thunderbolts zadebiutowali w komiksie w styczniu 1997 roku, po raz pierwszy pojawiając się w The Incredible Hulk nr 449. W tym czasie zostali sprowadzeni, aby chronić świat po tym, jak Avengers uznano za zmarłego po serii komiksów Onslaught z 1996 roku. później ujawniono, że Thunderbolts były przykrywką dla grupy supervillain znanej jako Masters of Evil, kierowanej przez Barona Zemo przez kilka lat.

Późniejsze historie widziały, jak Thunderbolts usunęli Zemo jako swojego przywódcę, a grupa przeszła z zespołu złoczyńców/antybohaterów do grupy z bardziej heroicznym powołaniem. Dopiero gdy Hawkeye, iteracja Clinta Bartona, został ich nowym dowódcą, Thunderbolts naprawdę skręcił za róg. Od tego czasu różni członkowie i formacje grupy działały raczej po stronie dobra niż po stronie zła. Mimo to seria komiksów Thunderbolts głównie badała pojęcie odkupienia dla stale rosnącej listy istot o supermocy, a wiele z nich ma miejsce w zespole, aby kroczyć ścieżką sprawiedliwości.

Thunderbolts może być nowym zespołem superbohaterów, ale zaskakująco było 11 różnych składów w ciągu ostatnich 25 lat. Nie mniej niż 120 bohaterów, antybohaterów i złoczyńców znalazło się na liście Thunderbolts, z wieloma z tych drugoplanowych postaci z Marvel Universe.

Obecny zespół składa się z postaci, które fani MCU rozpoznają, w tym Hawkeye, America Chavez (która zadebiutowała w MCU w Doctor Strange 2) i Spectrum (jeden z aliasów Moniki Rambeau, obecnie znany jako Photon w MCU po zdobyciu uprawnień w WandaVision).

Biorąc pod uwagę nazwę grupy, niektórzy fani mogą pomyśleć, że generał Thaddeus „Thunderbolt” Ross, grany przez nieżyjącego już Williama Hurta w MCU, jest osobą odpowiedzialną za stworzenie Thunderbolts. W komiksach tak nie jest i jest mało prawdopodobne, aby znajdował się tak bardzo w MCU. Jednak Grace Randolph (otwiera się w nowej karcie) twierdziła, że ​​film Marvela z piorunami byłby „ukłonem” w stronę portretu Hurta. Ponadto Randolph sugeruje, że Ross nie zostanie przerobiony w MCU, co jest podobne do niechęci Marvela do przekształcenia T'Challa po śmierci Chadwicka Bosemana w sierpniu 2019 roku.

Aby uzyskać więcej treści opartych na MCU, zapoznaj się z naszą relacją o Ms. Marvel w Disney Plus, w tym naszą bez spoilerów recenzję i wyjaśnienie sceny po napisach pierwszego odcinka.

Najlepsze dzisiejsze oferty Disney+

Udostępnij to