Spis treści

Dwuminutowa recenzja

10-calowa ramka do zdjęć z ekranem dotykowym Nixplay (znana również jako Nixplay Touch 10) to prosta i stosunkowo łatwa w użyciu ramka do zdjęć, która ma przypominać tradycyjną ramkę do zdjęć. Nie ma drewnianej i szklanej konstrukcji klasycznej wysokiej klasy ramki do zdjęć, ale konstrukcja nie zdradza, że ​​jest w zasięgu ręki.

Nixplay chce, abyś mógł skonfigurować Touch 10 i pozwolić mu działać, nie martwiąc się, że zużywa zbyt dużo energii. Posiada funkcję harmonogramu, która pozwala ustawić godziny włączenia i wyłączenia. Widzisz to w prawie każdej przyzwoitej ramce do zdjęć, ale Touch 10 ma również czujnik aktywności.

Możesz założyć, że ten czujnik to jakiś aparat, ale tak nie jest. Zamiast tego jest to mikrofon, więc wyciszenie oznacza, że ​​ramka ostatecznie przejdzie w tryb uśpienia, jeśli zdecydujesz się użyć tego ustawienia.

(Zdjęcie: LaComparacion)

Nixplay oferuje płatną usługę subskrypcji, która odblokowuje niektóre funkcje, ale nie sądzimy, aby wiele osób musiało wydawać pieniądze. Całkowicie darmowe konto Nixplay nadal pozwala na korzystanie z maksymalnie pięciu ramek, 10 GB miejsca w chmurze na zdjęcia i pięciu „list odtwarzania”, czyli innego słowa na wirtualny album ze zdjęciami.

  • Nixplay 10.1-calowy Smart Photo Frame Touch (czarny) w Amazon za 149.99 USD (otwiera się w nowej karcie)

Te listy odtwarzania można udostępniać innym, aby mogli wnieść swój wkład, uzupełniając solidny zestaw funkcji cyfrowej ramki na zdjęcia do codziennego użytku. Nie jesteśmy jednak do końca zadowoleni ze sposobu obróbki zdjęć.

Nixplay uwielbia przejścia w stylu Microsoft Powerpoint. Lubimy mieć taką opcję, ale domyślne ustawienie jest tandetne. A obsługa obrazu w ramce nie jest taka świetna. Jego prezentacja wygląda zbyt ostro jak na niską rozdzielczość 800p Nixplay. Można by pomyśleć, że ograniczona rozdzielczość wymaga ostrości, ale w rzeczywistości zwraca uwagę na ograniczoną liczbę pikseli, powodując irytujące aliasing na obiektach, takich jak kontury wieżowców i linie energetyczne.

Czy naprawdę zauważysz? To nie jest przypadkowe użycie, ale staje się bardziej widoczne, gdy dobrze spojrzysz na obrazy. Jeśli jednak nie stanowi to dla Ciebie problemu i podoba Ci się tradycyjny wygląd Touch 10 i „czujnik aktywności”, który automatycznie przechodzi w tryb uśpienia, warto to rozważyć – i zasłużyć na miejsce w naszym przewodniku po najlepszych.

(*10*)Nixplay Touch 10: projekt

Nixplay Touch 10 mógłby prawie uchodzić za normalną ramkę do zdjęć. Mówimy „prawie”, ponieważ, podobnie jak wiele firm technologicznych, Nixplay czuł potrzebę zbyt głębokiej ingerencji w obraz ze złotą sekcją logo „Nixplay” na górze.

Chcielibyśmy, żeby tak nie było, ale Touch 10 wygląda świetnie poza tym. Nasz próbnik ma czarną obudowę z ładną białą częścią w ciepłym tonie między ramą a kloszem. Całość jest plastikowa, ale dzięki temu waga jest niska.

Nixplay pozostawia dużo więcej miejsca na styl z tyłu, używając mocno wytłoczonego wzoru, ale kogo to obchodzi, jeśli prawie go nie widzisz? Nixplay Touch 10 ma małą wpuszczaną plastikową podstawkę. Nie jest super mocna i nie musi taka być, gdy ogólna waga ramy nie jest wysoka.

nixplay dotykowy 10

(Zdjęcie: LaComparacion)

Wniosek ? Nixplay wygląda bardziej jak zwykła ramka do zdjęć niż Aura Carver, ale 10-calowa ramka do zdjęć Skylight ma przewagę dla tych, którzy szukają tego, co można by nazwać „realizmem”, dzięki jeszcze bardziej subtelnemu wyglądowi. szkło do osłony ekranu.

Jednak plastikowa powierzchnia wyświetlacza tej wersji „Classic Mat” ma tutaj przewagę. Lekko zmiękcza refleksy. Efekt jest znacznie mniej wyraźny niż w prawie matowej Aura Carver, ale sposób, w jaki przejmuje kontrolę, jest mile widziany.

Pod wieloma względami reprodukcja zdjęć jest również dobra. Podoba nam się temperatura barwowa Nixplay Touch 10 i stwierdziliśmy, że może on wystarczająco dobrze odtwarzać bogate odcienie, chociaż prawdopodobnie nie zbliżyłby się do głębi kolorów dzisiejszych telefonów OLED.

nixplay dotykowy 10

(Zdjęcie: LaComparacion)

Szczytowa jasność 260 nitów jest nie do zaakceptowania, ale będzie działać dobrze dla twoich potrzeb, chyba że zamierzasz umieścić Nixplay Touch 10 w jasnym miejscu w domu. W tym przypadku lepszy byłby Aura Carver i jego 440 nitów jasności.

Nie jesteśmy przekonani, że podejście Nixplay do ostrzenia zawsze działa w myślach. Nixplay Touch 10 ma 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. To niska liczba pikseli dla tego rozmiaru ekranu, ale standardowa dla tańszych ramek do zdjęć.

Nixplay próbuje zrekompensować tę niską rozdzielczość, dążąc do uzyskania wysokiej ostrości, ale powoduje to problemy w przypadku obiektów o bardzo ostrych krawędziach. Wydają się nieco pikselowane, postrzępione, co uznaliśmy za bardziej zauważalne niż wygląd bardziej miękkiej ramki, w której te ostre przejścia są wygładzone.

Prezentacja zdjęć jest odpowiednio poprawna. Oto moc pobierana przez ramkę według naszego miernika mocy.

Przesuń, aby przewinąć w poziomie Tryb Zużycie energii Zakres 0 – ogniwo 2 100% Jasność 5,6 W (0,134 kWh przez 24 godziny) Zakres 1 – ogniwo 2 50% Jasność 4,3 W (0,103 kWh przez 24 godziny) Zakres 2 – ogniwo 2 stan gotowości 1, 1 W (0,0254 kWh) co 24 godziny) Linia 3 – Komórka 2

Nixplay Touch 10: użyteczność

Użyj aplikacji Nixplay, aby załadować ramkę na zdjęcia Touch 10 ze zdjęciami. Nie ma gniazda na kartę pamięci, a chociaż jest złącze microUSB, nie służy ono do przechowywania zdjęć. Pamiętaj, że Nixplay tworzy ramki z gniazdami SD i obsługą USB.

Zdjęcia dodajesz do „playlist” w aplikacji Nixplay i są one przesyłane strumieniowo z serwerów firmy do ramki. Dodawanie zdjęć jest proste, zakładając, że masz je w telefonie i gotowe do przesłania.

Nixplay oferuje subskrypcję aplikacji, która kosztuje 49,99 USD / 49,99 USD rocznie, ale jesteśmy całkiem zadowoleni z tego, co możesz zrobić bez subskrypcji. Możesz przechowywać do 10 GB zdjęć, możesz odtwarzać filmy i mieć pięć aktywnych list odtwarzania. Możesz go mieć na przykład na wesele lub wakacje.

nixplay dotykowy 10

(Zdjęcie: LaComparacion)

Do tych list odtwarzania można również dodawać różne osoby, dając im dostęp do tego wyboru zdjęć i umożliwiając im dodawanie kolejnych. W tym miejscu naprawdę otwiera się koncepcja listy odtwarzania: izolowanie ludzi, tak jak ty, z grupami WhatsApp.

Nixplay Touch 10 jest również kompatybilny z Alexą i Google Assistant. Połączyliśmy go z Google Home i mogliśmy wyłączyć ramkę za pomocą polecenia głosowego wysłanego przez telefon. Możesz także sprawić, by ramka wyświetlała czas, co jest przydatne.

Wszystkie inteligentne części są dostępne, ale samodzielne używanie Nixplay Touch 10 jest trudne. Często reaguje wolno, jest ospały i staje się frustrujący. Nie ma sposobu, aby wyświetlić miniatury bieżącej listy odtwarzania, aby wybrać konkretny obraz, ponieważ ekranowy skrót „Przejdź do galerii” po prostu przenosi cię z powrotem do standardowego przewijanego strumienia obrazów. Nie można również wybrać określonych obrazów do wyświetlenia w aplikacji Nixplay.

Początkowo nie byliśmy też fanami animowanych przejść Nixplay Touch 10. Jest ich 11, w tym głupsze efekty, takie jak „pixilate”. Ustawiona na losowe przełączanie między nimi ramka obrazu może stać się koszmarem prezentacji Powerpoint. Jednak znajdź taki, który ci się podoba i trzymaj się go, a wszystko się uspokoi.

Czy powinienem kupić Nixplay Touch 10?

nixplay dotykowy 10

(Zdjęcie: LaComparacion)

Kup, jeśli ...

Nie kupuj, jeśli ...

Nixplay 10,1-calowa inteligentna ramka na zdjęcia Touch: porównanie cen

Udostępnij to