Praca zdalna widzi, jakie są problemy z cyberbezpieczeństwem

Nowe badanie firmy Mendix (otwiera się w nowej karcie) wykazało, że low-code wkrótce doczeka się swojego dnia po transformacji technologii zarządzania kryzysowego podczas pandemii.

Podczas gdy wiele badań próbuje określić ilościowo najpopularniejsze języki programowania, Mendix z drugiej strony uważa, że ​​niski kod jest nadal czarnym koniem.

Ich liczby sugerują, że ponad dwie trzecie (69%) firm zwiększyło wykorzystanie niskiego kodu do tego stopnia, że ​​jest to obecnie podstawowa technologia, a 10% twierdzi, że stało się to podstawą ich działalności.

Niski kod rośnie

Inne firmy tak bardzo cenią niski kod, że biorąc pod uwagę szybko zmieniające się krajobrazy, które miały miejsce w 2020 i 2021 r., wypadłyby z biznesu bez przyjęcia niskiego kodu.

Wydaje się, że zaufanie do technologii zmieniło się w ostatnich latach, a obecnie około dwie osoby na pięć używają jej do tworzenia rozwiązań o znaczeniu krytycznym, takich jak oprogramowanie biznesowe. W przyszłości duża część firm spodziewa się większego zaangażowania w rozwój oprogramowania, co spowodowałoby dalszy wzrost niskiego poziomu kodu.

Prognoza firmy Gartner przewiduje, że do 70 r. 2025% aplikacji korzystających z małej liczby kodów i aplikacji bez kodu to wzrost, w porównaniu z 25% w 2020 r.

Korzyści można dostrzec w wielu branżach, w tym w fintech i insurtech.

Sektory publiczne twierdzą, że mają „ulepszone, scentralizowane i ustandaryzowane uwierzytelnianie danych uwierzytelniających obywateli; lepszy dostęp do usług; oraz lepsze planowanie i zarządzanie budżetem i zasobami fizycznymi”, podczas gdy wielu sprzedawców detalicznych twierdzi, że wiele z ich sukcesu w dostosowaniu się do cyfrowych zakupów w sklepach i handlu elektronicznego polega na przyjęciu małej ilości kodu.

Po dwóch lub trzech latach poważnych zakłóceń w skali globalnej, dyrektor generalny Mendix, Tim Srock, wyjaśnia, że ​​„jest teraz absolutnie niezbędna cyfryzacja operacji i kontakt z klientami i pracownikami za pośrednictwem różnych metod i punktów kontaktowych”. Low-code zapewnia firmie dodatkową elastyczność, umożliwiając szybsze wdrażanie, łatwiejszą automatyzację i możliwość znacznego obniżenia kosztów.

Udostępnij to