Niski kod staje się ważniejszy niż kiedykolwiek

Niski kod staje się ważniejszy niż kiedykolwiek

Nowe badanie firmy Mendix (otwiera się w nowej karcie) wykazało, że low-code wkrótce doczeka się swojego dnia po transformacji technologii zarządzania kryzysowego podczas pandemii.

Podczas gdy wiele badań próbuje określić ilościowo najpopularniejsze języki programowania, Mendix z drugiej strony uważa, że ​​niski kod jest nadal czarnym koniem.

Ich liczby sugerują, że ponad dwie trzecie (69%) firm zwiększyło wykorzystanie niskiego kodu do tego stopnia, że ​​jest to obecnie podstawowa technologia, a 10% twierdzi, że stało się to podstawą ich działalności.

niski kod rośnie

Inne firmy tak bardzo cenią niski kod, że biorąc pod uwagę szybko zmieniające się krajobrazy, które miały miejsce w 2020 i 2021 r., wypadłyby z biznesu bez przyjęcia niskiego kodu.

Wydaje się, że zaufanie do technologii zmieniło się w ostatnich latach, a obecnie około dwie osoby na pięć używają jej do tworzenia rozwiązań o znaczeniu krytycznym, takich jak oprogramowanie biznesowe. W przyszłości duża część firm spodziewa się większego zaangażowania w rozwój oprogramowania, co spowodowałoby dalszy wzrost niskiego poziomu kodu.

Prognoza firmy Gartner przewiduje, że do 70 r. 2025% aplikacji korzystających z małej liczby kodów i aplikacji bez kodu to wzrost, w porównaniu z 25% w 2020 r.

Korzyści można dostrzec w wielu branżach, w tym w fintech i insurtech.

Sektory publiczne twierdzą, że mają „ulepszone, scentralizowane i ustandaryzowane uwierzytelnianie danych uwierzytelniających obywateli; lepszy dostęp do usług; oraz lepsze planowanie i zarządzanie budżetem i zasobami fizycznymi”, podczas gdy wielu sprzedawców detalicznych twierdzi, że wiele z ich sukcesu w dostosowaniu się do cyfrowych zakupów w sklepach i handlu elektronicznego polega na przyjęciu małej ilości kodu.

Po dwóch–trzech latach poważnych globalnych wstrząsów dyrektor generalny Mendix Tim Srock wyjaśnia, że ​​„obecnie absolutnie niezbędna jest cyfryzacja operacji oraz nawiązywanie kontaktu z klientami i pracownikami za pośrednictwem różnych sposobów i punktów kontaktu”. Low code zapewnia firmom dodatkową elastyczność, umożliwiając szybsze wdrażanie, łatwiejszą automatyzację i możliwość znacznego obniżenia kosztów.