Ciągła historia przejęcia Twittera przez Elona Muska trwa, a on tworzy ankietę dla użytkowników, aby zdecydować, czy powinien ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego firmy.

Zaczęło się w weekend, kiedy według The Verge(Otwiera się w nowej karcie) natychmiast wprowadzono w życie nową politykę, zgodnie z którą każde udostępnianie z innych sieci społecznościowych na Twitterze, takich jak Mastodon i Instagram, zawiesza twoje konto.

Kilka godzin później sytuacja się odwróciła, posty i tweety zostały usunięte, a Musk przeprosił.

Doprowadziło to jednak do dziwacznego zwrotu akcji, w którym stworzył ankietę, aby dowiedzieć się, czy powinien zostać, czy odejść, podczas gdy wsparcie Twittera stworzyło własną (otwiera się w nowej karcie), aby dowiedzieć się, czy użytkownicy powinni mieć możliwość udostępniania linków . do innych sieci społecznościowych. platformy

Śledzę tę sagę, odkąd Musk zdecydował się kupić platformę w kwietniu, a następnie przerwać ją w maju, i wygląda to na zły film z lat 90.

Jego badania mówią...

Czy powinienem opuścić głowę Twittera? Pozostanę przy wynikach tej ankiety. 18 grudnia 2022 r

Zobacz więcej

Głosowanie zakończyło się 6 grudnia o 20:11 czasu pacyficznego / 20:19 czasu GMT 57,9% głosowało za jego rezygnacją, przy 17 502 391 głosach oddanych w tej ankiecie.

Chociaż powody, dla których robisz to w ten sposób, są prawie sensowne, wydaje się, że zadzierasz z użytkownikami w celu interakcji. Dramat jest czymś, co większość z nas prawdopodobnie widziała lub doświadczyła w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, a Muskowi nie jest to obce, dlatego takie incydenty pojawiają się w mediach, odkąd objął urząd w listopadzie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o odpowiadanie znanym użytkownikom, czy o odbanowanie innych użytkowników, takich jak Donald Trump, chwyć nagłówki i dbaj o to, by Twitter był aktualny. Oczywiście zmiana była bardzo potrzebna platformie od jakiegoś czasu, ale nie powinna upaść tak nisko, aby użytkownicy głosowali, czy mogą udostępniać linki do innych sieci społecznościowych.

Już mniej korzystam z Twittera, a częściej z Mastodona (otwiera się w nowej karcie). Uważam to za zabawne i wciągające, i dalekie od tego, jak czytałem mój kanał na Twitterze, jeszcze zanim Musk przejął władzę. Jeśli zastanawiasz się nad alternatywami, mamy dla Ciebie kilka świetnych opcji.

Wynik ankiety prawdopodobnie nie ma znaczenia: cisza może mieć większy wpływ niż wątek tweetów i Musk o tym wie.

Zamiast tego wyczekuj świąt i spędź je z rodziną i przyjaciółmi, oglądając złe filmy i jedząc wszelkiego rodzaju czekoladki.

Udostępnij to