Użytkownicy Squarespace otrzymują super nowe narzędzia wideo

Wiodąca usługa hostingu witryn internetowych Squarespace ogłosiła szereg nowych narzędzi wideo, które, jak twierdzi, będą wielkim hitem wśród twórców.

Chociaż umieszczanie filmów, takich jak te w YouTube, zawsze było możliwe w Squarespace, nowe dodatki koncentrują się na hostowaniu i zarabianiu na tych treściach wideo, na przykład w stosunkowo nowej usłudze Obszary członkowskie.

Ogólnie rzecz biorąc, nowe narzędzia pozwalają właścicielom witryn sprzedawać dostęp do treści wideo, bezpośrednio hostować treści wideo i przesyłać do 30 minut treści w wysokiej rozdzielczości. Pojawiły się również nowe narzędzia brandingowe i merchandisingowe.

Hosting wideo Squarespace

Firma przebudowała również swój odtwarzacz wideo od podstaw, aby uwzględnić nowe funkcje, w tym sterowanie odtwarzaniem, szybkość i rozdzielczość, a także głęboką integrację z platformą Squarespace.

„Uruchamiamy obszary członkowskie w 2020 roku, aby dać twórcom nowy sposób sprzedaży treści za pośrednictwem subskrypcji” – powiedział Squarespace. „Od tego czasu zaobserwowaliśmy wzrost wykorzystania treści wideo, a aby pomóc klientom lepiej wykorzystać to medium, nasze najnowsze wersje stanowią doskonały sposób na zarabianie na treściach wideo, takich jak kursy”.

Udostępniając filmy i oferując rozbudowane narzędzia do zarządzania nimi, Squarespace bardziej bezpośrednio konkuruje z Patreon i YouTube, które oferują opcje zarabiania na treści. OnlyFans jest teraz bezpośrednim rywalem, chociaż nie jest jasne, co polityka moderowania treści Squarespace mówi o treściach dla dorosłych.

W ostatnich dniach platforma newslettera Substack dodała również możliwość hostowania filmów dla twórców w wersji beta, co będzie mile widziane przez tych, którzy mają już wielu płatnych subskrybentów za swoje usługi.

By Engadget

Udostępnij to