Długo oczekiwana nowa seria telewizorów LCD Sony w końcu trafiła do sprzedawców detalicznych, a oferta 2022 obejmuje pierwsze modele japońskiego giganta technologicznego wyposażone w technologię Mini-LED.

Jak sama nazwa wskazuje, wyświetlacze Mini-LED wykorzystują mniejsze diody elektroluminescencyjne niż te, które można znaleźć w zwykłych panelach LED. Oznacza to, że na ekranie można zamontować o wiele więcej, zapewniając zupełnie nowy poziom jasności i kontrastu, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy w telewizorach LCD Sony.

Wiodącą linią jest seria Master Z9K, flagowy model 8K Sony na rok 2022, który jest wyposażony w panel Mini-LED i technologię XR Backlight Master Drive, która według firmy zapewnia niezwykle wysoki kontrast, imponujące, a także prawdziwą głęboką czerń, z większą szczytowa jasność i mniej kwitnienia. Z9K zawiera również procesor kognitywny XR firmy Sony, ulepszoną technologię przetwarzania obrazu AI, która została wprowadzona w zeszłorocznych modelach wyższej klasy.

Telewizor Sony Master Series Z9K 8K Mini LED kosztuje 9,999 EUR / 8,499 EUR za model 85-calowy i 6,999 6,799 EUR / 75 EUR za wariant XNUMX-calowy.

Niższy szczebel w gamie LED Sony premium na rok 2022 to telewizor Sony X95K Mini-LED. Ten zestaw wykorzystuje również technologię Mini-LED, wraz z przyciemnianiem Backlight Master Drive i procesorem Cognitive XR, ale jest to panel o rozdzielczości 4K, a nie 8K, i jest nieco tańszy od 5499 EUR / 5499 EUR za 85-calowy, podczas gdy 75-calowy model kosztuje 3799 EUR/3,499 EUR, a mniejszy 65-calowy model kosztuje 2,799 EUR/€TBC.

Nowa seria obejmuje również gamę modeli 4K średniej klasy, które nie mają ekranów Mini-LED i zastępują zeszłoroczne telewizory Sony X90J i X80J. Nowy X90K oferuje pełne przyciemnianie lokalne, podczas gdy telewizory LED 85K X80K i X4K wykorzystują mniej zaawansowane strefy przyciemniania lokalnego, a wszystkie trzy linie obsługują technologię zmiennej częstotliwości odświeżania.

Modele Z9K, X95K, X90K i X85K obsługują również rozdzielczość 4K 120 Hz przez HDMI 2.1; oczekuj, że rzucą wyzwanie najlepszym telewizorom do gier.

Wszystkie modele 2022 firmy Sony są wyposażone w przeprojektowany i udoskonalony pilot firmy oraz obsługują Google TV (z systemem Android 10), oferując jednocześnie szeroką gamę opcji przesyłania strumieniowego, w tym zgodność z AirPlay 2, Chromecast Sony i Bravia Core.

(Źródło zdjęcia: Sony)

Analiza: nowe linie Sony mogą być cudami Mini, które mogą konkurować z OLED

Podczas gdy Samsung i TCL szybko zyskały rozgłos dzięki telewizorom z podświetleniem Mini-LED, Sony czekało na wprowadzenie na rynek telewizorów wyposażonych w tę technologię.

Wczesne doniesienia sugerują, że japońska firma mogła dobrze postąpić, czekając, aż technologia dojrzeje, a wstępne recenzje sugerują, że X95K oferuje głębszą czerń, która może konkurować z wydajnością telewizorów OLED, a także wyższą jasnością.

Telewizory Sony typu non-Mini LED na rok 2022 również wyglądają na gotowe, by odnieść sukces: w zeszłym roku przyznaliśmy X90J 4.5 na 5 gwiazdek, oceniając go jako jeden z najlepszych telewizorów 4K klasy średniej, jakie można kupić. . , więc wiążemy duże nadzieje z przystępnymi cenowo, sprawdzonymi X90K, X85K i X80K. Prawdopodobnie będą walczyć o miejsce na naszej liście najlepszych telewizorów 4K, jeśli oferują zwykły stosunek jakości do ceny Sony.

Udostępnij to