Najtańsze telewizory 4K mogą pojawić się pod koniec

Jeszcze w tym roku może nastąpić pożądany spadek cen telewizorów LCD, ponieważ według nowego raportu ceny paneli nadal spadają, a efekt kryzysu w łańcuchu dostaw wydaje się słabnąć.

Analityk techniczny Sigmaintell Consulting (za pośrednictwem DigiTimes (otwiera się w nowej karcie)) twierdzi, że ceny paneli LCD ponownie spadły w zeszłym miesiącu, a cena ekranów z 32 do 55 cali spadła między 2 a 4 euro rocznie. a modele 75-calowe kosztują 8-10 euro za sztukę.

Wiadomość dotyczy podobnych spadków cen dostaw paneli LCD w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, a od końca zeszłego roku trend ten jest spadkowy. Widzieliśmy już niektóre z najlepszych dostępnych obecnie telewizorów, w których ceny paneli LCD spadły w ostatnich miesiącach (takich jak telewizor Samsung na zdjęciu powyżej), nawet najnowsze modele nie zmarnowały czasu na obniżenie ceny.

Panel LCD kupiony dzisiaj do użytku produkcyjnego zostanie wysłany do sklepów za kilka miesięcy, więc te obniżki cen mogą nadejść z czasem, aby wywołać szczególnie soczystą falę przecenionych telewizorów konsumenckich w okolicach Czarnego Piątku i Bożego Narodzenia.

Chiny coraz bardziej dominują w produkcji technologii wyświetlaczy LCD, ponieważ południowokoreańscy producenci paneli wycofują się z rynku i przechodzą dalej w produkcję OLED.

Jednak przedłużające się ograniczenia blokady Covid w głównych chińskich okręgach produkcyjnych, takich jak Wuhan, spowodowały znaczne zmniejszenie oczekiwanej globalnej podaży paneli, a według firmy badawczej Omdia oczekuje się, że światowe dostawy telewizorów spadną do najniższego poziomu od 2010 roku.

Wydaje się, że stopniowe otwieranie w ostatnich tygodniach głównych chińskich miast, takich jak Pekin i Szanghaj, z blokad, może teraz pomóc w zwiększeniu produkcji.

Analiza: obniżki cen telewizji mogą zapewnić prezent świąteczny na czas

Ewentualny spadek cen paneli będzie dobrą wiadomością dla tych, którzy zmagają się z rosnącymi kosztami życia: wiele osób uniknie dużych nakładów, takich jak nowy telewizor, ale jeśli tego potrzebujesz, to potrzebujesz. Mamy więc nadzieję, że oznacza to, że każdy, kto robi zakupy, może znaleźć dobrą ofertę, bez względu na budżet.

Dane z Wielkiej Brytanii z Barclaycard w zeszłym miesiącu pokazały spowolnienie wydatków, które nie są niezbędne, podczas gdy amerykański gigant detaliczny Best Buy obniżył w maju całoroczne prognozy zysków ze względu na niższy popyt na telewizory i komputery, podkreślając wpływ wysokiej inflacji od 40 lat. na siłę nabywczą ludzi. .

Obniżki cen w raporcie prawdopodobnie uderzą w cenę katalogową mniejszych, podstawowych zestawów, co miejmy nadzieję oznacza, że ​​te najbardziej dotknięte rosnącą inflacją odniosą największe korzyści z rabatów.

Warto również zauważyć, że poza ceną paneli na ostateczną cenę telewizorów wpływ będzie miało wiele innych czynników: na przykład koszty wysyłki. Ale niższy koszt części może oznaczać, że przynajmniej ceny nie wzrosną tak bardzo, jak by były. Wszystko pomaga.

Nie zapomnij zapoznać się z naszymi przewodnikami po najlepszych telewizorach poniżej 1000 USD i najlepszych telewizorach poniżej 1000 USD, aby znaleźć najlepsze telewizory w przystępnej cenie.

Udostępnij to