W odpowiedzi na falę upałów i rekordowe poziomy, jakich doświadczyły Wielka Brytania i Europa, firma Valve wydała ostrzeżenie dotyczące używania Steam Deck w bardziej ekstremalnych temperaturach.

Tweet z konta Steam Deck przypomina właścicielom, że urządzenie działa najlepiej w temperaturze od 0 do 35°C (95°F), a jeśli temperatura wewnętrzna przekroczy tę temperaturę, może wystąpić dławienie.

Dla naszych przyjaciół w środku fali upałów krótka notka na temat Steam Deck w upale. Steam Deck działa najlepiej w temperaturze otoczenia od 0°C do 35°C. Jeśli temperatura przekroczy tę wartość, Steam Deck może zacząć zmniejszać swoją wydajność, aby się chronić. 19 lipca 2022 r

Zobacz więcej

Przepustowość polega na tym, że APU Steam Deck (procesor ze zintegrowaną grafiką) ogranicza jego prędkość, a tym samym poziom wydajności, przyspieszając działanie, aby zapobiec przegrzaniu i chronić się.

Konkretny punkt, w którym występuje dławienie w odniesieniu do temperatury samego APU, wynosi 100°C, a jeśli osiągnie 105°C, spowoduje to wyłączenie mostka, aby zapobiec uszkodzeniu krzemu przed zbyt gorącym działaniem czas. Wydłużony okres czasu. ramy czasowe.

Pogoda ochłodziła się dziś w Wielkiej Brytanii przynajmniej trochę, ale wciąż jest gorąco – i w całej Europie – i gdzie indziej, z potencjałem dalszych fal upałów w miarę upływu lata, mówią prognostycy.

Dobrze jest widzieć, że Valve jest otwarte na problemy związane z ciepłem i zapewnia dokładne specyfikacje projektowe temperatury do rozruchu. Nie jest to jednak pierwsza firma, która to zrobiła, ponieważ Nintendo już w zeszłym tygodniu wysłało podobne ostrzeżenie do właścicieli Switcha i, co ciekawe, górna granica temperatury urządzenia przenośnego wynosi 35 stopni Celsjusza, podobnie jak Steam Deck.

Oczywiście problemy te nie dotyczą wyłącznie przenośnych urządzeń do gier. Oczywiście prawda jest taka, że ​​palące słońce i bardzo wysokie temperatury mogą negatywnie wpłynąć na każdy materiał. Chociaż nie oznacza to, że te ostrzeżenia dla poszczególnych urządzeń nie są warte publikowania, warto zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa związane z wysokimi temperaturami, zwłaszcza jeśli towarzyszą im szczegóły dostarczone przez Valve i Nintendo. Zwłaszcza w sytuacjach, w których temperatury w danym regionie zazwyczaj nie są tak wysokie, więc ludzie tam mieszkający mogą nie być przyzwyczajeni do rozważania ograniczeń termicznych sprzętu.

Kiedy w grę wchodzi bardziej ekstremalne ciepło, najlepiej zachować zdrowy rozsądek i zwracać szczególną uwagę, gdy na przykład urządzenia zaczynają być bardzo gorące w dłoniach; to jest czerwona flaga, aby dać odpocząć temu materiałowi. Podobnie, należy być bardziej świadomym, powiedzmy, używania laptopa na kołdrze lub w innych sytuacjach, w których otwory wentylacyjne mogą zostać zablokowane, co może mieć wpływ na chłodzenie.

Nie jest złym pomysłem używanie narzędzi do monitorowania temperatury w celu dokładnego monitorowania wydajności termicznej pulpitu (podstawowe informacje o temperaturze można uzyskać w Menedżerze zadań, na karcie Wydajność), pamiętając, że im więcej pracujesz na urządzeniu, tym cieplejsze będą komponenty Dostawać.

Fala upałów nie jest więc dobrym momentem na przykład na improwizowane testy warunków skrajnych, a granie w bardziej wymagające gry jest również znacznie bardziej obciążające dla GPU i CPU (pisaliśmy o tym i ewentualnych środkach zaradczych, które można zastosować).

Dlatego granie w Elden Ring na Steam Deck będzie znacznie bardziej wymagające dla APU pod względem obciążenia pracą i czasu niż, powiedzmy, Cuphead.

Dzisiejsze najlepsze oferty laptopów do gier

Via Tom's Hardware (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to