Mobilny flagowiec AMD RDNA 3 może nim być

Nadchodzące procesory Intela do laptopów Raptor Lake wyciekły, a ich skład wygląda całkiem kusząco.

To pochodzi od regularnego wycieka sprzętu Raichu na Twitterze (jak donosi Wccftech (otwiera się w nowej karcie)), który dostarczył pełną specyfikację linii układów HX, zaczynając od Core i9-13900HX z 8 rdzeniami wydajności. , 16 wydajnych rdzeni i zwiększyć do 5,4 GHz (zegar bazowy to 3,9 GHz).

Obsługa DRAM60 maks. -3200 (tylko część SKU 4800). DRAM/Freq/Ring/PL 14 listopada 2022 r.

Zobacz więcej

Następnie mamy Core i7-13700HX, pamiętaj, weź to wszystko z odrobiną przyprawy, jak zawsze z plotkami, które mają obsługiwać 8 rdzeni wydajnościowych plus 8 rdzeni wydajnościowych i zwiększać do 5 GHz (3,7 zegary bazowe XNUMX GHz). ).

Małym krokiem w tył od tego jest procesor Core i7-13650HX, który spada do 6 rdzeni wydajnościowych (przy zachowaniu 8 rdzeni wydajnościowych), z przyspieszeniem do 4,9 GHz (i taktowaniem bazowym 3,6 GHz).

Następnie jest Core i5-13500HX, który zachowuje taką samą liczbę rdzeni jak 13650HX, ale obniża to przyspieszenie do 4,7 GHz (podstawowe 3,5 GHz). I wreszcie, Raichu mówi nam, że jest Core i5-13450HX z 6 rdzeniami wydajnościowymi plus 4 rdzeniami wydajnościowymi i przyspieszeniem do 4,6 GHz (i zegarem bazowym 3,4 GHz).

Analiza: Raptor gotowy do ataku

Ten flagowy model Raptor Lake HX wygląda jak coś wyjątkowego, ma nie mniej niż 24 rdzenie (8 rdzeni wydajnościowych) i jest w stanie przyspieszyć do 5,4 GHz. To ogromny krok naprzód w stosunku do chipów laptopów Alder Lake, a dzięki dodatkowym rdzeniom i szybszemu zegarowi prędkości, możesz również liczyć na większe rozmiary pamięci podręcznej dla krzemu Raptor Lake. Ponadto obiecuje się lepsze podkręcanie z układami laptopów 13. generacji, więc można śmiało powiedzieć, że czekają na skrzydłach, aby zrobić duży plusk.

Kiedy możemy spodziewać się, że Team Blue uruchomi te mobilne procesory? Intel powiedział, że pojawią się one przed końcem 2022 r., ale realistycznie rzecz biorąc, chipy te pojawią się w większej liczbie laptopów na początku 2023 r.

Być może problemem nie jest tutaj wydajność, której wydaje się być pod dostatkiem, ale to, jak te układy HX mogą wpływać na żywotność baterii. Właśnie tam AMD może odnieść kluczowe zwycięstwo w zwiększaniu wydajności dzięki krzemowemu laptopowi Zen 4, kiedy się pojawi, ale nie jesteśmy pewni, kiedy dokładnie to nastąpi. Wiemy jednak, że chipy mobilne Raptor Lake będą w pełni aktywne, zanim AMD trafi na rynek, a jak wspomniano, krzem do laptopów 13. generacji nie jest już daleko. Naprawdę ekscytujące czasy.

Dzisiejsze najlepsze oferty laptopów do gier

Udostępnij to