(* 5 *)

Oczekuje się, że Samsung Galaxy Z Fold 4 i Samsung Galaxy Z Flip 4 trafią na okładkę dopiero w przyszłym miesiącu, podczas kolejnej wielkiej imprezy związanej z premierą sprzętu Samsunga, ale teraz mamy plotki o 2023 następcach tych składanych.

Według The Elec (Otwiera się w nowej karcie) (przez Android Central (Otwiera się w nowej karcie)), oba telefony będą działały z procesorem mobilnym Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Oficjalnie wejdą w życie przed końcem 2022 roku.

Ponadto, według źródeł, z którymi rozmawiał Elec, Galaxy Z Fold 5 prawdopodobnie będzie wyposażony w tylną kamerę z trzema obiektywami, w tym główny czujnik 50 MP. Obecny telefon Galaxy Z Fold 3 oferuje tylną kamerę 12MP + 12MP + 12MP.

Podaż i popyt

Ten nowy raport sugeruje również, że składane urządzenia Samsunga, które mają zostać wprowadzone na rynek w 2023 roku, mogą nie być tak łatwe do zdobycia jak ich odpowiedniki z 2022 roku: cel dostawy został „ostrożnie ustalony” na łącznie 10 milionów sztuk w porównaniu do 15 milionów sztuk Galaxy Składanie w Z. 4 i Galaxy Z Flip 4.

Większość z tych jednostek to Flips, a Samsung spodziewa się, że Flip Cover będzie stanowić 8 milionów z tych 10 milionów sprzedaży. Uważa się, że Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 sprzedały się nieco ponad 7 milionów sztuk.

Elec podaje rosnące ceny towarów, niepewność gospodarczą i utrzymujące się skutki globalnej pandemii koronawirusa jako powody, dla których docelowa liczba przesyłek będzie niższa w 2023 r., ale Samsung wciąż ma czas, aby ponownie złagodzić swoje cele.

Analiza: Cena jest kluczem do przyszłego sukcesu składania

Składane telefony to cuda inżynierii i nic dziwnego, że pierwsze iteracje tych urządzeń były niebotycznie drogie, z ekranami, które faktycznie składały się w środku bez pękania.

W dniu premiery Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 kosztowały odpowiednio 1,799 EUR/1,599 EUR/2,499 USD i 999 EUR/949 EUR/1,499 USD. Nowe modele, które pojawią się w przyszłym miesiącu, mogą nieco obniżyć te ceny, ponieważ procesy produkcyjne Samsunga staną się bardziej wydajne, ale jeśli tak się stanie, raczej nie będzie to dużo.

To dużo pieniędzy, które można wydać na smartfon, nawet jeśli dostaniesz dużo w zamian (zwłaszcza jeśli chodzi o Z Fold 3 i jego ogromny 7.6-calowy ekran). Wiele osób po prostu nie będzie w stanie uzasadnić kosztu telefonu z klapką, patrząc na aktualną cenę.

Koszty powinny z czasem spadać, tak się dzieje w przypadku technologii, ale mogą mieć na to wpływ pandemia i globalne problemy z dostawami. Dopóki te składane materiały nie staną się bardziej przystępne cenowo, prawdopodobnie pozostaną opcją niszową.

Udostępnij to