Zamówienia w przedsprzedaży M2 MacBook Air przekraczają już 3 tygodnie

Zamówienia w przedsprzedaży M2 MacBook Air przekraczają już 3 tygodnie

MacBook Air M2 firmy Apple jest już dostępny w przedsprzedaży, a wcześniej przewidywaliśmy pośpiech w zakupie nowego laptopa i najwyraźniej tak się stało.

W rzeczywistości, ponieważ zamówienia w przedsprzedaży są otwarte tylko przez kilka godzin, widzimy, że niektóre z przeprojektowanych modeli MacBook Air już mają daty dostawy przesunięte do 2-3 tygodni, a w niektórych przypadkach nawet dłużej.

Apple ogłosił, że M2 MacBook Air będzie dostępny od 15 lipca, ale obecnie w USA, jeśli chcesz laptopy klasy podstawowej i wysokiej klasy (z 10-rdzeniowymi procesorami graficznymi) w kolorze północy, będziesz musiał poczekać 1- 2 tygodnie na wysłanie (może do 29 lipca).

To samo dotyczy podstawowego MacBooka Air w kolorze starlight lub srebrnym. Jeśli jednak chcesz mieć premium silver Air, musisz poczekać 2-3 tygodnie. Wykazano, że inne modele, o których nie wspomnieliśmy, zostaną wysłane 14 lipca, a właściwie dzień wcześniej niż oczekiwano.

Jednak sytuacja staje się bardziej skomplikowana, jeśli chcesz zastosować aktualizacje pamięci RAM lub pamięci masowej, w większości przypadków z dodatkowymi opóźnieniami. Wszystkie kolory Midnight, Starlight lub Space Grey, które mają zostać dostarczone 14 lipca, zostaną przesunięte o 1-2 tygodnie, jeśli zastosujesz dyski SSD lub uaktualnienia pamięci systemowej. A dla modeli, które domyślnie mają 1-2 tygodnie, aktualizacja cofnie go do 2-3 tygodni.

Wyjątkiem jest srebrny MacBook Air: możesz uaktualnić model podstawowy, a data wysyłki pozostaje taka sama, niezależnie od tego, ile potrzebujesz pamięci RAM lub pamięci. Co ciekawe, w przypadku wyższej klasy Silver Air modernizacja któregokolwiek z tych komponentów skraca czas wysyłki z 2-3 tygodni do 1-2 tygodni. To jedyny przypadek, w którym uaktualnienie ma pozytywny wpływ na czas oczekiwania w kolejce, pamiętaj (i pamiętaj, że to wszystko jest prawdą w momencie pisania tego tekstu, ale może się zmienić, gdy pojawi się więcej zamówień w przedsprzedaży).

W Wielkiej Brytanii obserwujemy opóźnienia w dostawach podstawowych i wysokiej klasy modeli kolorowych o północy od 2 do 9 sierpnia, a modeli srebrnych między 19 a 26 lipca, podczas gdy pozostałe kolory są nadal ustawione na lipiec. piętnaście.

Ale znowu, jeśli chcesz uaktualnić pamięć RAM lub pamięć masową, cofa się od 25 lipca do 1 sierpnia, z wyjątkiem podstawowego, kosmicznego szarego MacBooka Air, który można uaktualnić bez zmian w statku. na 15 lipca. Data.

Jedynym innym wyjątkiem są modele Midnight, które po ulepszeniu są wysyłane dzień wcześniej, 1-8 sierpnia. który ma najdłuższe opóźnienie ze wszystkich, brak wysyłki do 9-16 sierpnia - och).

Analiza: Apple nie jest jedynym sprzedawcą…(*3*)

Jak wspomniano, przypuszczaliśmy, że w przypadku niektórych modeli może być pośpiech, a to jeszcze zanim dowiemy się, czy podstawowy MacBook Air M2 z podstawową ilością pamięci ma ten sam problem z konstrukcją SSD, co MacBook z M2. . Zawodowiec.

Więc chociaż nie jest to niespodzianką, zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy z produkcją MacBooka i oczekiwanie na zamówienie w przedsprzedaży przeprojektowanego MacBooka Air, po jego ujawnieniu na WWDC, jest teraz miesiąc, może to trochę rewelacja, że ​​niektóre modele opóźniły się do tej pory, bardzo szybko.

Wszystko to sugeruje, że jeśli chcesz MacBooka Air z chipem M2, a laptop dotrze na czas, prawdopodobnie warto teraz odebrać laptopa. Oczywiście nie musisz zamawiać bezpośrednio od Apple, a w tym celu zaokrągliliśmy najlepszych sprzedawców do zamówień w przedsprzedaży, gdzie nadal możesz otrzymać model z czasem dostawy. dostawa. , na wcześniejszą datę wysyłki.

Dzisiejsze najlepsze oferty na laptopy

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u16=|94pt36  yo