(*7*)Microsoft potwierdził, że poprawki Microsoft 365 wygasną 10 stycznia 2023 r. dla użytkowników systemów Windows 7 i Windows 8.1, ponieważ firma kontynuuje wdrażanie ich w systemie Windows 11.

(*7*)Dla większości osób wsparcie dla systemu Windows 7, wydanego w 2009 r., zakończyło się w 2020 r. Uznając, że wiele firm woli korzystać z systemu Windows 7, firma Microsoft zaoferowała dodatkowe aktualizacje zabezpieczeń, płatną usługę, która nadal zapewniała poprawki zabezpieczeń. dla przestarzałego systemu operacyjnego.

(*7*)Na początku 2023 r. życie zakończy się wraz z zakończeniem aktualizacji zabezpieczeń dla systemów Windows 7, Windows 8.1 i aplikacji platformy Microsoft 365. Nowe instalacje aplikacji Microsoft 365 [również] są blokowane na urządzeniach z systemem Windows 8.1”, twierdzi firma.

Microsoft kończy wsparcie dla starszych produktów

(*7*) Niedawna ankieta (otwiera się w nowej karcie) wykazała, że ​​prawie 5% wszystkich przebadanych komputerów miało system Windows 7. Około 2% korzystało z jakiejś wersji systemu Windows 8, a ponad cztery na pięć miało zainstalowany system Windows 10 Mniej niż 1,5% korzystało z systemu Windows 11, ale było to w kwietniu, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak system operacyjny stał się ogólnie dostępny.

(*7*) Jednym z powodów, dla których użytkownicy biznesowi wahają się przed uaktualnieniem do najnowszego systemu operacyjnego, może być to, że system Windows zawsze był podatny na luki w zabezpieczeniach, co wymagało częstych poprawek i aktualizacji.

(*7*) Koniec wsparcia nieuchronnie zmusi wielu użytkowników do przejścia na nowszą wersję systemu Windows, ale wiele firm poczuje się pominiętych, ponieważ będą zmuszone do opuszczenia wygodnego środowiska, które spełnia ich potrzeby w zakresie produktywności.

(*7*) Ta wiadomość pojawia się miesiąc po tym, jak firma wycofała Internet Explorera po 26 latach działania, ponieważ Microsoft nadal kieruje użytkowników do najnowszych wersji swoich produktów, ponieważ kończy się wsparcie dla starszych.

(*7*) Via The Register (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to