Meta ogłosiła, że ​​od dzisiaj (14 czerwca) rodzice w Wielkiej Brytanii będą mogli monitorować konta swoich dzieci na Instagramie i Quest 2, np. zatwierdzać zakupy, planować przerwy i nie tylko.

Jeśli chcesz zrozumieć, w jaki sposób Twoje dzieci korzystają z aplikacji Meta na iOS i Androida, udostępnienie nowych narzędzi (Otwiera się w nowej karcie) może dać Ci wgląd w to, co codziennie oglądają lub próbują kupować.

Gdy funkcje pojawią się w sekcji Ustawienia na Instagramie użytkowników, będziesz mógł:

  • Połącz i monitoruj konto swojego nastolatka
  • Zobacz, kto obserwuje Twojego nastolatka, a kto go obserwuje.
  • Zobacz więcej informacji, gdy nastolatek powie, że coś zgłosił
  • Ustaw dzienne limity czasu, jaki nastolatek może spędzić na Instagramie
  • Planuj przerwy w określonych godzinach

Istnieje również nadzór nad aplikacjami VR w Meta Quest 2. Pierwotnie ogłoszony w marcu (otwiera się w nowej karcie), użytkownicy mogą zatwierdzać zakupy, sprawdzać czas wyświetlania zestawu słuchawkowego z poziomu aplikacji Oculus, przeglądać listę znajomych i nie tylko.

Jest tu również wiele do znalezienia, na przykład funkcja, która zachęca nastolatków do trzymania się z dala od pewnych tematów na Instagramie, z większym naciskiem na ich dobre samopoczucie.

Te elementy sterujące są zachęcającym krokiem ze strony Meta, aby dać rodzicom większą kontrolę nad tym, co oglądają ich dzieci, ale nastolatki mogą nie być zadowolone z tych nowych funkcji.

Analiza: dla niektórych zakłopotanie może być zbyt duże

(* 2 *)

(Źródło zdjęcia: Meta)

Tworzenie bezpiecznych doświadczeń dla nastolatków na platformie społecznościowej stało się z biegiem lat coraz ważniejsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak łatwe stało się utworzenie konta na Instagramie i innych platformach społecznościowych.

Ale jeśli chodzi o sterowanie takie jak ta, to jest to droga dwukierunkowa. Dzieci chcą czuć się niezależne, zwłaszcza jako nastolatkowie, więc może dojść do ograniczenia kontroli, z których będą mogli korzystać rodzice.

Trzeba przyznać Meta, że ​​wszystkie te nowe funkcje są przydatne i w pełni uzasadnione w fałszywych treściach, które wypełniają większość platform społecznościowych w ostatnich latach. Ale następnym krokiem może być pokazanie nastolatkom, na przykład na karcie Eksploruj, że można dać rodzicom pewną kontrolę nad ich kontami.

Jeśli jednak jesteś rodzicem, który stara się znaleźć prezent dla swojego syna lub córki, ale chcesz się upewnić, że oglądają właściwą treść, przed wakacjami szkolnymi czeka na Ciebie kilka świetnych ofert Quest 2.

Udostępnij to