Przestrzeń dyskowa PS5 ma tendencję do szybkiego zapełniania się, ale najnowsze dyski SSD PS5 firmy Western Digital wydają się być gotowe do walki z tym, a także skrócenia długich czasów ładowania.

Dysk SSD WD Black SN850 NVMe na PS5 jest już dostępny w oficjalnym sklepie internetowym Western Digital – otwiera się w nowej karcie – i jest dostępny w wariantach 1 TB i 2 TB. Kosztują odpowiednio 179.99 euro (około 213 euro). 99 €) i 289.99 € (około 344.99 €). Ceny w USA nie zostały jeszcze potwierdzone.

Nie oczekuj, że te nowe dyski SSD PS5 pojawią się w ramach ofert Amazon Prime Day, ponieważ Western Digital potwierdził, że nie pojawią się w innych sklepach do połowy sierpnia.

Te najnowsze produkty specjalisty od dysków SSD zostały opracowane we współpracy z firmą Sony. Jeśli potrzebujesz tego dodatkowego znaku jakości, możesz mieć pewność, że te dyski SSD są oficjalnie licencjonowanymi produktami PlayStation.

Więcej pamięci, szybsza gra

Dysk SSD WD Black SN850 NVMe do konsoli PS5 jest następcą oryginalnego modelu SN850, który znalazł się na szczycie naszej listy najlepszych dysków SSD PS5. Jednak ten najnowszy model ma lepszą wydajność zapisu sekwencyjnego wynoszącą 5300 MB/s w porównaniu z 4100 MB/s w wersji oryginalnej.

Prędkości odczytu odpowiadają 7000 MB/s oryginału, co powinno zapewnić błyskawiczne uruchamianie aplikacji i niewiarygodnie krótkie czasy ładowania. To znacznie szybciej niż preinstalowany dysk SSD PS5, który obraca się z prędkością około 5500 MB/s.

Firma Western Digital uprościła również proces instalacji dysku SSD WD Black SN850 NVMe, ponieważ modele 1 TB i 2 TB są wyposażone w fabrycznie zainstalowany radiator. Jeśli nadal martwisz się instalacją wewnętrznego dysku SSD, przeczytaj nasz przydatny przewodnik dotyczący instalacji dysku SSD PS5.

Dyski SSD NVMe są zwykle droższe i nie ma tutaj wyjątku. Jednak naszym zdaniem superszybka pamięć masowa na PS5 jest opłacalną inwestycją. Dzięki dyskowi SSD o pojemności 1 TB lub 2 TB możesz skutecznie podwoić lub potroić ilość miejsca dostępnego na konsoli.

Ponadto dyski SSD NVMe są na ogół znacznie szybsze, co oznacza, że ​​drastycznie skracają czas ładowania w grze. Jest to ogromna zaleta, jeśli regularnie grasz w pliki o dużych rozmiarach, takie jak Horizon Forbidden West lub Call of Duty Warzone.

Udostępnij to