Wiadomości Whatsapp mogą wkrótce zniknąć, gdy tylko zostaną przeczytane

Wiadomości Whatsapp mogą wkrótce zniknąć, gdy tylko zostaną przeczytane

WhatsApp kontynuuje prace nad znikającymi wiadomościami w swojej najbardziej ekstremalnej wersji: wiadomościach typu See Once w stylu Snapchata.

Teraz, zamiast wybierać między 24 godzinami a 90 dniami, aby wiadomość zniknęła na zawsze, te wiadomości znikną natychmiast po ich otwarciu. Tekstów tych nie można również przesyłać do innego użytkownika ani kopiować na urządzenie. A według WABetaInfo, który znalazł następną funkcję, dla tych wiadomości będzie nieco inna ikona: strzałka z kłódką. W tym momencie nie jest jasne, co zrobi aktualizacja, aby zrobić zrzuty ekranu wiadomości Wyświetl raz. WABetaInfo nie może potwierdzić, czy tworzenie zrzutów ekranu jest zablokowane, ponieważ funkcja jest wciąż w fazie beta, ale ponieważ jest to część wysiłków właściciela WhatsApp, Meta, aby wspierać prywatność użytkowników, prawdopodobnie jest to funkcja.

Jeśli to wszystko brzmi znajomo, to dlatego, że WhatsApp dodał tę samą funkcję do zdjęć i filmów na początku tego roku. Warto zauważyć, że faktycznie możesz przechwytywać ekran i zapisywać ten konkretny typ nośnika View Once, a ponadto nie zostaniesz powiadomiony, jeśli odbiorca to zrobi.

View Once Messages jest częścią wersji beta WhatsApp dla Androida 2.22.25.20, którą można pobrać za pośrednictwem programu beta Google Play. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się w programie (pamiętaj, że może minąć kilka godzin, zanim będziesz mógł pobrać aplikację). Nie przywiązuj się zbytnio do obecnego projektu, ponieważ projekty beta często podlegają zmianom.

Jeśli chodzi o WhatsApp na iOS odbierający wiadomości View Once, nie ma wzmianki o wersji beta App Store, ale nie możemy sobie wyobrazić scenariusza, w którym użytkownicy iPhone'a nie otrzymają tej funkcji w dowolnym momencie.

Poza podstawową funkcją

Wiadomości View Once pasują do aktualnego tematu ostatnich aktualizacji WhatApp: weź funkcję i rozwiń ją, rozszerzając ją poza podstawową funkcję.

Na początek ty i tysiące twoich znajomych możecie spotkać się w nowej funkcji Społeczności (rozszerzenie grup WhatsApp), która pozwala użytkownikom dołączać do różnych grup wokół określonego tematu, na przykład uczelni, do której uczęszczałeś. Ponadto jest to pomocny sposób na śledzenie bieżących wydarzeń w Twojej okolicy. Kolejną wartą odnotowania aktualizacją jest nowa i ulepszona funkcja wiadomości automatycznych, teraz usprawniona, ponieważ nie trzeba otwierać nowego pokoju rozmów.

Meta przeszła długą drogę w ulepszaniu bezpieczeństwa i szyfrowania WhatsApp, ale nigdy nie zaszkodzi podwoić wysiłek. Kilka tygodni temu TechRadar zaktualizował swoje najlepsze aplikacje uwierzytelniające na rok 2022, dzięki czemu możesz dodać drugą warstwę ochrony swoich kont.