Oferty pracy Apple sugerują produktŹródło obrazu: Pixabay

Ostatnie oferty pracy od Apple sugerują, że gigant technologiczny zamierza stworzyć świat 3D dla swoich jeszcze nie ogłoszonych zestawów słuchawkowych rzeczywistości mieszanej.

Zestawy słuchawkowe Apple do wirtualnej i mieszanej rzeczywistości nie są już tajemnicą, ale nowe oferty pracy ujawniają, że firma intensyfikuje prace nad ulepszeniem urządzenia za pomocą treści.

Firma Apple umieściła w ostatnich tygodniach ponad 30 ofert pracy związanych z rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością (AR/VR). Stanowiska te zazwyczaj wymagają połączenia inżynierów oprogramowania i sprzętu do tajnego zespołu Technology Development Group (TDG) giganta technologicznego.

W jednym z postów Apple prosi o pomoc producenta oprogramowania z doświadczeniem w efektach wizualnych. Ponieważ ta osoba mogłaby tworzyć treści cyfrowe dla środowisk rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, oznacza to, że Apple może próbować tworzyć treści dla swoich zestawów słuchawkowych rzeczywistości mieszanej.

W szczególności inżynier sieci AR/VR szukający pracy wspomina konkretnie o rodzaju „świata rzeczywistości mieszanej 3D”. „W tej roli będziesz ściśle współpracować z innymi programistami oraz tworzyć narzędzia i ramy, aby umożliwić połączone doświadczenia w świecie mieszanej rzeczywistości 3D” – czytamy w części ogłoszenia o pracę.

Inne ogłoszenie o pracę sugeruje, że gigant technologiczny planuje stworzyć usługę wideo dla swoich nadchodzących zestawów słuchawkowych z treściami 3D, które można odtwarzać w wirtualnej rzeczywistości.

„Będziesz ściśle współpracować z Apple's UI Framework, Human Interface Designers i system Capabilities, rzucając wyzwanie nieszablonowemu myśleniu i rozwiązywaniu niezwykle trudnych i interesujących problemów w„ przestrzeni aplikacji 3D ”- czytamy w jednym z postów.

Apple będzie konkurować z Meta w Metaverse

W lipcu zeszłego roku dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział w komentarzach do pracowników, że Apple i jego firma biorą udział w „bardzo głębokim filozoficznym konkursie”, aby zbudować Metaverse.

Jak zauważono, Meta i duża grupa firm technologicznych, w tym Microsoft, Nvidia, Sony i 33 innych gigantów technologicznych konkurujących o zbudowanie Metaverse, ogłosiła, że ​​utworzyła grupę nazwaną The Metaverse Standards Forum. , aby stworzyć infrastrukturę dla interoperacyjnego Metaverse.

Jednak Apple jest nieobecny w grupie, co dodatkowo wzmacnia teorię, że dwaj giganci technologiczni konkurują o zbudowanie metaverse.

Jednak chociaż pojawiło się wiele plotek i przecieków na temat długo oczekiwanego zestawu słuchawkowego VR firmy Apple, firma nie ogłosiła oficjalnie żadnych planów. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział wcześniej holenderskiemu serwisowi informacyjnemu Bright, że unika używania słowa „metaverse”.

„Zawsze uważam, że ważne jest, aby ludzie rozumieli, czym coś jest. I naprawdę nie jestem pewien, czy przeciętny człowiek może ci powiedzieć, czym jest metaverse” – powiedział.

Udostępnij to