Gry Ubisoft wracają na Steam i to świetna wiadomość dla Steam Deck

Gry Ubisoft wracają na Steam i to świetna wiadomość dla Steam Deck

Gry Ubisoft powracają na Steama, zaczynając od Assassin's Creed Valhalla, które będzie dostępne na początku grudnia.

Jak donosi Eurogamer, Assassin's Creed Valhalla zadebiutuje na Steamie 6 grudnia, będąc wcześniej dostępnym tylko za pośrednictwem Epic Games Store (i własnego sklepu Ubisoft).

Istnieją również inne gry Ubisoft powracające na Steam, w tym Anno 1800 i darmowy poziom Roller Champions, chociaż te tytuły nie są jeszcze dostępne w sklepie Steam (podczas gdy Valhalla jest (otwiera się) w nowej karcie )) i nadal nic nie wskazuje, kiedy mogą przybyć. Prawdopodobnie nie będziemy długo czekać.

Ubisoft powiedział Eurogamer (otwiera w nowej karcie): „Assassin's Creed Valhalla, Anno 1800 i Roller Champions należą do tytułów Ubisoftu, które mają zostać wydane na Steamie”.

W związku z tym możemy się spodziewać, że wkrótce na platformę Valve oprócz wspomnianych tytułów pojawią się inne gry.

Recenzja: Posiadacze talii Steam Advantage

Jest to pozytywny krok naprzód w umożliwieniu większej liczby platform gier do kupowania gier Ubisoft, choć nie jest jasne, jak daleko zajdzie ta odnowiona współpraca ze Steam pod względem liczby przyszłych gier, które pojawią się na platformie Valve.

Niemniej jednak Assassin’s Creed Valhalla to świetna karta do gry na początku, co oznacza również, że osoby posiadające Steam Deck będą mogły cieszyć się RPG akcji na urządzeniu przenośnym przy minimalnym zamieszaniu. Tak, w Valhallę można było wcześniej grać na Steam Deck, ale był to bardziej żmudny proces niż ten, który był dostępny natywnie na Steamie (gra z instalacją za pośrednictwem programu uruchamiającego Ubisoft Connect lub sklepu Epic). Ponadto ludzie mogą napotkać problemy techniczne i inne, a teraz jest to znacznie mniej prawdopodobne.

Godny uwagi jest również moment udostępnienia Assassin's Creed Valhalla na Steamie, ponieważ gra otrzymuje ostateczną aktualizację zawartości (epilog), tak, zgadliście: 6 grudnia (data premiery Steam). .

Mówiąc bardziej ogólnie, możemy się spodziewać, że ta decyzja zainauguruje współpracę Ubisoftu z Valve w celu sprawdzenia kompatybilności ich głównych gier ze Steam Deck. Tak czy inaczej, może to być pozytywny krok tylko dla tych, którzy mają Steam Deck; dopiero okaże się, jak znacząca będzie ta zmiana zdania ze strony Ubisoftu. Prawie wszystko, co możemy zrobić, to obserwować ten przysłowiowy postęp w kosmosie...

Dzisiejsze najlepsze oferty laptopów do gier