Los futuros MacBook Pro pueden deshacerse del teclado en favor

Apple pracuje nad 20-calowym składanym wyświetlaczem, który mógłby przybrać formę nadchodzącego MacBooka Pro.

Wynika to z raportu z koreańskiej strony The Elec (otwiera się w nowej karcie) (zauważony przez MacRumors (otwiera się w nowej karcie)), który twierdzi, że źródła branżowe uważają, że Apple właśnie rozpoczął prace nad wyświetlaczem, więc najwyraźniej nadal jesteśmy w wczesnych etapach projektu. Początkowy prototyp oparty jest na 20,25-calowym wyświetlaczu OLED od nieokreślonego dostawcy z Korei Południowej.

Jak wskazuje The Elec, stawia to go w kategorii rozmiarów laptopów, ponieważ po złożeniu dałby użytkownikowi 15,3-calowy ekran, który dobrze pasowałby do MacBooka Pro (który miałby 20,25 cala w pełni rozciągnięty) .

Nie myśl jednak, że zobaczysz tę innowację w najbliższym czasie. Według raportu cel produkcyjny 20-calowego składanego to lata 2026-2027, więc pozostało jeszcze pół dekady. Jeśli Apple nie porzuci tego pomysłu podczas prototypowania i testowania, to oczywiście taki jest los wielu potencjalnych urządzeń.

Jak wynika z raportu, Apple prawdopodobnie będzie chciał zastosować wyświetlacze OLED (zamiast LCD) w MacBookach i iPadach, zanim nadejdzie ten składany. The Elec uważa, że ​​rok 2025 będzie rokiem, w którym pojawi się MacBook Pro z ekranem OLED, który zostanie poprzedzony iPadami z OLED w 2024 r., jak informowaliśmy wcześniej.

Analiza: Musisz wiedzieć, kiedy je trzymać, wiedzieć, kiedy je spasować...

Dla niewtajemniczonych składany laptop to w rzeczywistości gigantyczny ekran, który składa się na pół, jak Asus Zenbook 17 Fold OLED, który widzieliśmy na targach IFA na początku tego roku. Innymi słowy, pominięto sekcję klawiatury, aby podwoić rozmiar ekranu, a ekran może ułatwić korzystanie z wirtualnej klawiatury jako laptopa. Ale ekran może również leżeć płasko jak duży ekran lub być używany jako pełny 20-calowy monitor na biurku z myszą i klawiaturą, dodając niezłą dawkę elastyczności urządzeniu.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o składanym MacBooku, a plotki o możliwości pojawiły się już w 2022 roku. W rzeczywistości wcześniejsze spekulacje opierały się na tym, że Apple rozważał 20-calowy wyświetlacz dla tego MacBooka, z data przyjazdu ustalona. do 2026 lub 2027 r.

Tak więc ten najnowszy raport dokładnie to odzwierciedla i nadaje temu jeszcze większą wagę, ale jak zawsze powinniśmy być bardzo sceptyczni wobec wszystkiego, co wychodzi z ust pantoflowa. Nawet jeśli to prawda w tej chwili, możliwe, że Apple wstrzyma projekt w pewnym momencie w przyszłości, zwłaszcza biorąc pod uwagę długi harmonogram rozwoju, jaki tutaj oferuje.

Pięć lat to absolutnie wieczność w świecie technologii, ale z drugiej strony teoretycznie wystrzelenie tak daleko w przyszłość może być dobrą rzeczą, przynajmniej jeśli chodzi o lepiej wykonaną mechaniczną stronę dużego składanego ekranu. Zawsze byliśmy nieufni wobec urządzeń składanych, a na pewno zintegrowanych urządzeń składanych, które nie są tylko dwoma ekranami (z bardzo cienką ramką pośrodku), ale biorąc pod uwagę sporo czasu na postęp technologiczny, być może Apple mógłby wyprodukować naprawdę stylowy i dobrze zaprojektowany składany MacBook Pro. (Starajmy się nie myśleć o wcześniejszych innowacjach, które nie działały tak dobrze, jak na przykład klawiatura motylkowa).

Większe pytanie może brzmieć: czy chcemy składanego MacBooka Pro? My w TechRadar argumentowaliśmy w przeszłości, że wydaje się to dość głupim pomysłem z różnych powodów, z których jednym jest to, że każda wirtualna klawiatura będzie znacznie gorszym doświadczeniem podczas pisania niż gra fizyczna. Z drugiej strony, być może haptyka poczyni duże postępy w ciągu pół dekady, ale wszystko to wydaje się być długą drogą do plotek.

Mimo to nigdy nie wiadomo, a ponieważ spekulacje pojawiły się teraz dwukrotnie w tym roku, być może składany MacBook Pro naprawdę jest koncepcją, którą Apple poważnie ocenia na przyszłość.

Dzisiejsze najlepsze oferty na laptopy

Udostępnij to