Fundusze FTX Hacker są w ruchu, oto jestŹródło: Pixabay

Fundusze rzekomo skradzione z zbankrutowanej giełdy kryptowalut FTX są w ruchu i prawdopodobnie trafiają na giełdy, gdy hakerzy próbują zebrać wpływy.

Zgodnie z aktualizacją firmy Chainalysis, firmy analitycznej zajmującej się łańcuchami bloków, fundusze zostały już przekonwertowane z ethereum (ETH) na bitcoiny (BTC) za pośrednictwem RenBridge (REN), protokołu, który umożliwia zdecentralizowane transfery między łańcuchami między kilkoma różnymi łańcuchami bloków. .

Prawdopodobnym następnym krokiem, według Chainalysis, jest wysłanie środków do usługi mieszania monet w celu ukrycia ich pochodzenia, zanim hakerzy spróbują wypłacić pieniądze.

„Jesteśmy w kontakcie z naszymi partnerami w całym ekosystemie, pracując nad zabezpieczeniem jak największej liczby aktywów do zwrotu deponentom” – napisał Chainalysis.

Należy jednak zauważyć, że oczekuje się, że wszelkie dalsze transfery między ETH i BTC przy użyciu RenBridge staną się w przyszłości trudniejsze, ponieważ RenBridge ogłosił już zamrożenie nowych mennic renBTC. I chociaż zostało to ogłoszone z powodów niezwiązanych z włamaniem do FTX, nadal oznaczałoby to, że wszelkie pozostałe ETH, które hakerzy mogli mieć, musiałyby zostać sprzedane bezpośrednio fiatowi.

Sytuację wokół RenBridge zwrócił również uwagę popularny użytkownik Twittera kamikaz_ETH, który powiedział, że hakerzy „aktywnie pobierają ETH on-chain”.

„Sprzedaj ETH do wBTC do renBTC za pośrednictwem agregatorów, takich jak 1inch” — dodał użytkownik.

Krótko po tweecie ten sam użytkownik ponownie napisał na Twitterze, stwierdzając, że zamrożenie ogłoszone przez RenBridge zachęca teraz hakerów do „jak najszybszego opróżnienia ETH”.

Według kamikaz_ETH, od poniedziałku rano w Europie sprzedaż ETH do BTC nadal trwała, a 185,000 XNUMX ETH pozostało w głównym portfelu hakerów.

Niejasne okoliczności związane z włamaniem

Nadal nie jest jasne, kto dokładnie drenował FTX w celu pozyskania funduszy, niektórzy twierdzą, że musiała to być wewnętrzna robota, a inni sugerują, że rząd Bahamów może być również w jakiś sposób w to zamieszany.

Warto zauważyć, że sama FTX również wydała ostrzeżenie dotyczące funduszy i wezwała giełdy do zwrotu wszystkich środków pochodzących z włamania. „Giełdy muszą podjąć wszelkie kroki, aby zapewnić zwrot tych środków do masy upadłości”, powiedział tweet z oficjalnego konta FTX na Twitterze.

Udostępnij to