Prognoza ceny Bitcoina jest neutralna, ponieważ mieści się w wąskim przedziale handlowym od 16,850 17,250 EUR do XNUMX XNUMX EUR. Inwestorzy czekają na silny fundamentalny powód, aby wywołać wybicie, ale gdy wybije się z tego zakresu, prawdopodobnie pojawi się niesamowita okazja handlowa.

Dlatego ważne jest, aby mieć oko na podstawy, które mogą wpływać na akcję cenową BTC.

W ciągu dnia całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła o 0,92% do 859 miliardów dolarów, przy czym największe kryptowaluty były notowane głównie na zielono. Kilka dobrze znanych i uznanych kryptowalut niespodziewanie zebrało się dziś rano, mimo że rynek nadal zmaga się z upadkiem z FTX.

Przyczyną hossy były jednak gołębie wypowiedzi prezesa Fed Jerome'a ​​Powella, który zasugerował, że bank centralny zwolni tempo podwyżek stóp procentowych.

Z drugiej strony, słabość dolara amerykańskiego, który ostatnio osiągnął najniższy poziom od trzech miesięcy, była uważana za główny czynnik utrzymujący wysokie ceny Bitcoina, ponieważ BTC ma silną ujemną korelację z indeksem dolara amerykańskiego.

Spis treści

Odbicie na rynku kryptowalut

Upadek firmy FTX spowodował w ostatnich dniach trudności dla całego rynku kryptowalut. Odkąd FTX, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut, ogłosiła bankructwo i ujawniono, że były dyrektor generalny Sam Bankman-Fried mógł być zamieszany w poważne oszustwa, rynek kryptowalut skurczył się.

Ponadto BlockFi i inne duże firmy kryptowalutowe niedawno ogłosiły upadłość, co jeszcze bardziej pogorszyło rynek kryptowalut.

Mimo to był w stanie odwrócić trend spadkowy i zrobić mały rajd w ciągu dnia. Stało się tak, gdy wyceny dwóch najcenniejszych kryptowalut, Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH), przekroczyły odpowiednio 17 000 i 1200 euro.

Tymczasem Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Ripple (XRP) i Litecoin (LTC) są aktywne. Warto zauważyć, że token Aptos (APT) był największym zyskiem, zyskując ponad 9,5% w ciągu 24 godzin.

Jednak rynek kryptowalut zaczął się odradzać po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ogłosił, że podwyżka stóp procentowych banku centralnego zostanie wstrzymana.

Rynki wyceniają 80-procentowe prawdopodobieństwo, że Fed podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych na swoim następnym posiedzeniu, w porównaniu z 20-procentową szansą, że stopy wzrosną o kolejne 75 punktów bazowych.

Dolar amerykański spadł do wielomiesięcznych minimów

Innym ważnym czynnikiem wspierającym ceny BTC było osłabienie dolara amerykańskiego, który osiągnął najniższy poziom od trzech miesięcy. Inwestorzy wykorzystali zaskakująco pozytywne dane o zatrudnieniu, postrzegane jako jeden z kluczowych czynników ograniczających spadek dolara.

Jednak wartość dolara nieznacznie wzrosła, ponieważ raporty ujawniły, że w listopadzie firmy dodały 263.000 200.000 miejsc pracy, znacznie przekraczając prognozę XNUMX XNUMX. Jednak spadki były krótkotrwałe, ponieważ spadły do ​​najniższego poziomu od trzech miesięcy przy gołębim nastawieniu.

Przewodniczący CFTC Rostin Behnam mówi, że Bitcoin jest towarem

Przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Rostin Behnam, powiedział, że tylko Bitcoin powinien być klasyfikowany jako towar. Behnam podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tajnego spotkania poświęconego kryptowalutom, które odbyło się na Uniwersytecie Princeton.

W przeciwieństwie do tego, co wcześniej uważał Behnam, Ethereum nie jest towarem. W rezultacie ta wiadomość nie miała jeszcze wpływu na ceny BTC.

cena bitcoina

Obecna cena Bitcoina wynosi 16 991 euro, a 24-godzinny wolumen obrotu wynosi 16 miliardów euro. Para BTC/USD wzrosła o prawie 0,50% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ponadto jego wartość wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o około 3%.

Udostępnij to