Audio-Technica ogłosiła powitalny powrót jednego z najbardziej efektownych urządzeń firmy, po zaprezentowaniu odnowionej wersji przenośnego gramofonu Sound Burger z lat 80. XX wieku.

Po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1983 roku, u szczytu przenośnego boomu audio, AT770 Sound Burger (znany również jako Mister Disc w USA) był gramofonem, który można zabrać ze sobą wszędzie, wyposażonym w parę składanych słuchawek i mógł pracować z trzema bateriami po 2.

Posiadał napędzany paskiem silnik prądu stałego i mógł odtwarzać płyty 33 1/3 i 45 obr./min.

Wydane z okazji 60. rocznicy japońskiej firmy, to nowe wydanie z 2022 roku zachowuje ten sam unikalny projekt, ale wprowadza kilka aktualizacji z XXI wieku.

Jest teraz łączność Bluetooth i wygodniejsza wbudowana bateria litowo-jonowa z ładowaniem USB-C na 12 godzin ciągłego odtwarzania. Tym razem nie ma uchwytu na przewód bungee do słuchawek, ani wskrzeszony Sound Burger nie zawiera zestawu składanych słuchawek.

Można go jednak podłączyć do systemu audio za pomocą kabla RCA, podczas gdy nowy model jest fabrycznie wyposażony w rysik Audio-Technica ATN3600L.

Wraz z Sound Burger Audio-Technica wprowadziła również nowy, wysokiej klasy gramofon ręczny z napędem paskowym i unikalną przezroczystą obudową.

Audio-Technica AT-LP2022 Lifestyle Obraz

(Zdjęcie: Audio-Technica)

Ograniczony do zaledwie 3000 sztuk na całym świecie AT-LP2022 wyposażony jest w czarną wkładkę AT-VM95E zamontowaną wraz z przezroczystą igłą Shibata AT-VMN95SH, podczas gdy akrylowa obudowa o grubości 30 mm spoczywa na regulowanych nóżkach izolacyjnych na wysokości, co zmniejsza niepożądane rezonanse. Aby uzupełnić wygląd. jest dopasowany przezroczysty blat, który pomaga odsłonić wnętrze platformy.

Sound Burger 2022 i AT-LP2022 są już dostępne w sprzedaży, przy czym pierwszy z nich kosztuje 199 EUR/200 EUR/229 EUR, a drugi 1200 USD/999 EUR/1199 XNUMX EUR.

Opinia: jubileuszowe gramofony Audio-Technica wyglądają na gotowe na imprezę dla fanów vintage'owego audio

Chociaż oryginalny Sound Burger może nie osiągnął swojego celu, jakim było bycie Sony Walkmanem do płyt winylowych, pozostaje on pożądanym klasykiem w projektowaniu audio/wideo przez kolekcjonerów.

Ten nowy model sprawi, że fani sprzętu w stylu retro będą skakać z radości, a jego zaskakująco rozsądna cena prawdopodobnie sprawi, że audiofilscy dilerzy vintage będą wymachiwać pięściami w niebo, a oryginalny model z lat 80. regularnie zmienia właściciela za nawet 500 euro w serwisie eBay. .

El AT-VMN95SH, más convencional pero no menos llamativo, también será un gran éxito entre los nostálgicos gracias a su diseño clásico, mientras que el lápiz óptico Shibata debería garantizar que este sea un deck a tener en cuenta.

Udostępnij to