Najnowsza wersja Adobe Premier Pro wreszcie upraszcza

Wraz z premierą Nvidia GeForce RTX 4080 twórcy treści zastanawiają się, czy warto inwestować w potężną kartę graficzną.

Teraz firma Puget Systems przeprowadziła serię testów porównawczych (otwiera się w nowej karcie), aby zobaczyć, jak GPU działa w różnych programach do tworzenia treści, w tym Adobe Premiere Pro, DaVinci Resolve i After Effects.

A wyniki mogą cię zaskoczyć.

Zwiększ wydajność

Oceniając wydajność, zespół porównał najnowszą ofertę Nvidii z istniejącą serią RTX 3000 wraz z kartą GeForce RTX 2080 Ti i jej rywalem AMD Radeon RX 6900XT.

Począwszy od DaVinci Resolve, naszego najlepszego wyboru najlepszego darmowego oprogramowania do edycji wideo, firma Puget Systems zauważyła, że ​​„cztery główne obszary, w których używany jest GPU, to przetwarzanie efektów GPU, debayerowanie (i prawdopodobnie dekodowanie) RAW i dekodowanie multimediów H.264/HEVC/ kodowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, stwierdzono, że oferuje 10% poprawę wydajności w porównaniu z RTX 3080 Ti, a jednocześnie jest mniej więcej taki sam jak RTX 3090 Ti. Jednak uwzględniało to również zadania oparte na procesorze. W zadaniach ściśle graficznych, takich jak OpenFX, DaVinci Resolve był o 18% szybszy w porównaniu z 3080 Ti i ponownie okazał się na równi z 3090 Ti.

Jeśli chodzi o Premiere Pro, oprogramowanie do edycji wideo było ogólnie tylko o 5% szybsze niż jego poprzednik i około 7% szybsze niż RTX 3080 Ti w przypadku efektów akcelerowanych przez GPU. Zespół testowy zasugerował również, że używając kontrolowanych przez GPU wtyczek do redukcji szumów itp., użytkownicy mogą uzyskać jeszcze większy wzrost wydajności.

Podczas testowania oprogramowania VFX firmy Adobe testy porównawcze wykazały podobne wyniki w przypadku serii RTX 30 i RTX 40 firmy Nvidia. Chociaż warto zauważyć, że dzieje się tak, ponieważ After Effects (i wiele alternatyw After Effects) ma wąskie gardła procesora.

Omówiono również oprogramowanie do tworzenia gier, modelowanie i renderowanie 3D.

Działając na silniku Unreal Engine, RTX 4080 odnotował wzrost liczby klatek na sekundę o prawie 70% w porównaniu z RTX 3080 (i nieco ponad 40% w porównaniu z RTX 3080 Ti. Zaobserwowano również zwiększoną wydajność w porównaniu z poprzednią grafiką w V-Ray (o 75% szybszą ), OctaneRender (67% szybciej), Maxon Redshift (60% szybciej) i Blender (80% szybciej), jednak w każdym z tych testów RTX 4090 Meatier przewyższał RTX 4080 o pewien margines, ku zaskoczeniu dokładnie żaden.

Jak dotąd Nvidia GeForce RTX 4080 okazała się równie popularna, jak trudno ją znaleźć w sklepach. Jeśli chcesz zaktualizować swój procesor graficzny, publikujemy aktualne aktualizacje zapasów w naszym przewodniku. Gdzie kupić Nvidia GeForce RTX 4080 i sprawdź najlepsze oferty kart graficznych w Czarny piątek.

Udostępnij to