4AJ5HFSIXNG77MGWKQRJSLK5PQ

Użytkownicy Visa dokonali płatności kartami kryptograficznymi w wysokości 2500 miliarda dolarów w pierwszym kwartale fiskalnym firmy, powiedział dyrektor generalny Visa, Al Kelly, w czwartek podczas rozmowy o zarobkach.

  • Wartość za kwartał wyniosła 70% wolumenu kryptowalut Visa w całym roku podatkowym 2021, dodał Kelly podczas rozmowy z analitykami. Firma podała, że ​​ponad 65 platform i giełd kryptograficznych, w tym Coinbase i Blockfi, połączyło siły, aby wydać identyfikatory Visa.
  • Ponad 100 milionów dostawców sieci Visa akceptuje teraz płatności Visa, dodała firma.
  • Kelly powiedział, że Visa nadal „analizuje przestrzeń kryptograficzną” i poprawia obszary, takie jak łączność, skala, propozycje wartości dla konsumentów, niezawodność i bezpieczeństwo, aby oferta kryptowalut stale się rozwijała.
  • Firma podała w swoim rachunku zysków i strat, że łączna liczba transakcji przetworzonych przez Visa w tym kwartale wyniosła 47.6 mld euro, o 21% więcej niż rok wcześniej.
  • W grudniu ubiegłego roku Visa utworzyła globalną praktykę doradczą w zakresie kryptowalut, aby pomóc instytucjom finansowym w rozwoju ich działalności związanej z kryptowalutami, ponieważ popyt na produkty kryptograficzne stale rośnie.

Przeczytaj więcej: Visa współpracuje z ConsenSys, aby pomóc CBDC zbliżyć się do tradycyjnych finansów

Udostępnij to