Pierwotnie ogłoszony na początku tego roku, gigant AGD Dyson oficjalnie zaprezentował pełną specyfikację nadchodzącego Dyson Zone, pierwszego przenośnego oczyszczacza firmy i zaawansowanych słuchawek z redukcją szumów.

Pozornie produkt pięciu lat badań, Dyson Zone łączy w sobie dwie unikalne oferty produktów dla firmy jako pierwszy wypad do przenośnego sprzętu audio i technologii. A specyfikacje z pewnością sugerują, że firma zacznie z hukiem.

Według Dysona, słuchawki Zone będą wyposażone w zaawansowaną redukcję szumów, wzmocnioną obecnością 11 wbudowanych mikrofonów, z których 8 będzie monitorować hałas z zewnątrz z częstotliwością do 384,000 6 razy na sekundę. Istnieje również obietnica pełnego spektrum dźwięku zdolnego do odtwarzania częstotliwości od 21 Hz do 48.000 kHz oraz podwójnych mikrofonów, które umożliwiają wyraźny odbiór głosu podczas rozmów lub nagrywania. Firma obiecuje również minimalne zniekształcenia harmoniczne w całym zakresie częstotliwości dzięki przetwarzaniu sygnału wykonywanemu 50 XNUMX razy na sekundę. Ponadto puszki zapewniają do XNUMX godzin pracy na baterii, w zależności od użytkowania.

Chociaż same te imponujące specyfikacje wystarczą, aby słuchawki Dyson Zone się wyróżniały, prawdziwym elementem przyciągającym wzrok jest przenośny oczyszczacz powietrza Zone, który jest dostarczany z jazdą.

Jeśli nie pamiętasz naszej relacji z początku roku, oczyszczacz Zone to zdejmowana osłona, która ma usuwać zanieczyszczenia o wielkości nawet 0.1 mikrona, po raz pierwszy od dziesięcioleci wykorzystując wiedzę Dyson w zakresie przepływu powietrza. laptop. Ponieważ około (otwiera się w nowej karcie) 99% światowej populacji mieszka w miastach, w których poziom zanieczyszczenia powietrza przekracza poziom uznany przez Światową Organizację Zdrowia za bezpieczne, przenośne rozwiązania oczyszczające mogą zmienić świat. Strefy. .

(Zdjęcie: przyszłość)

Wyglądający bardzo podobnie do przedmiotu prosto z filmu science-fiction, cena wprowadzenia Dyson Zone nie jest jeszcze znana, ale oczekuje się, że słuchawki będą dostępne do kupienia w różnych regionach od początku 2023 r., począwszy od Chin w styczniu. przed premierą w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hongkongu i Singapurze, która rozpocznie się w marcu. Dostępność w Australii nie jest jeszcze potwierdzona.

Co najważniejsze, Dyson nie zasugerował, że Strefa będzie odpowiednią obroną przed potencjalnym rozprzestrzenianiem się Covid-19, chociaż okaże się, czy przyszłe testy możliwości oczyszczania urządzeń do noszenia przyniosą owoce w tym obszarze.

Analiza: przenośny oczyszczacz Dyson może być dobry, jeśli nie masz nic przeciwko wyglądowi

Nie można zaprzeczyć innowacyjnej wartości Dyson Zone, a wygląd słuchawek jest szczególnie charakterystyczny. Ilu potencjalnych nabywców będzie miał każdy, kto zgadnie, ale przyciąga wzrok i jest co najmniej początkiem rozmowy. W rzeczywistości nie byliśmy nawet pewni, czy Dyson rozpocznie pełną produkcję i wprowadzi Zone na rynek, ale postawili nas w sytuacji.

Kiedy po raz pierwszy natknęliśmy się na Strefę Dyson na imprezie w Wielkiej Brytanii, wydawało się, że urządzenie do noszenia było reklamowane bardziej jako przenośny oczyszczacz niż słuchawki. Wygląda jednak na to, że firma jest również zainteresowana upewnieniem się, że brzmi dobrze – nie testowaliśmy jeszcze jego sprawności audio, ale nasza ciekawość z pewnością została wzbudzona.

I chociaż same przenośne oczyszczacze powietrza nie są nowe, połączenie dźwięku i oczyszczacza jest wyjątkowe i nie jesteśmy pewni, czy ktokolwiek inny chciałby oszczędzić zasoby inżynieryjne Dyson. Biorąc pod uwagę rosnącą częstotliwość poważnych zjawisk pogodowych, takich jak pożary lasów i burze, które wzbijają duże ilości sadzy lub pyłu, z pewnością możliwe jest, że ta technologia zaspokoi zapotrzebowanie rynku konsumenckiego.

Jednak jedno spojrzenie na imponujące specyfikacje wydajności Dyson Zone daje wyobrażenie o tym, ile mogą kosztować słuchawki i prawdopodobnie nie będą tanie. Czy naprawdę jesteśmy gotowi na niszowy zestaw bezprzewodowych słuchawek z dołączoną metką z ceną premium? Dyson ma taką nadzieję i przynajmniej wsparł ten obszar specyfikacjami wydajności, aby warto było to rozważyć.

Udostępnij to