Liczba skradzionych kont cyfrowych gwałtownie wzrosła ostatnio, a posiadacze kryptowalut są priorytetowym celem cyberprzestępców.

Według nowego raportu firmy Sift zajmującej się zapobieganiem oszustwom, liczba udanych ataków polegających na przejęciu konta wzrosła w pierwszej połowie tego roku o 113% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Ponadto nastąpił 79% wzrost liczby ataków polegających na przejęciu konta kryptowaluty. Sift opiera te ustalenia na ankiecie przeprowadzonej wśród ponad 1000 konsumentów, a także na swojej globalnej sieci ponad 34 000 witryn i aplikacji.

Rynek kryptowalut

Według Sift posiadacze kont kryptowalutowych są obecnie szczególnie zainteresowani przestępcami ze względu na głęboką zimę, przez którą obecnie przechodzi rynek. Cena bitcoina wynosi obecnie około 16,500 69,000 EUR, znacznie mniej niż XNUMX XNUMX EUR w listopadzie ubiegłego roku. W rzeczywistości od zeszłego roku cena bitcoina tylko spadła.

Według badaczy Sift, zmusiło to posiadaczy do sprawdzania swoich kont i portfeli znacznie rzadziej niż wcześniej, co czyni ich głównymi celami ataków przejęcia.

Jak wyjaśnia raport, po uzyskaniu kontroli nad kontem łączą siły z innymi przestępcami, aby wyprowadzić fundusze bez wykrycia.

Raport podkreśla znaczenie silnych haseł i dodatkowych środków bezpieczeństwa. Silne hasło zawiera wielkie i małe litery, cyfry oraz symbole i ma co najmniej osiem znaków. Silne hasła nie są zapisywane na kartce papieru, przechowywane w niezabezpieczonej usłudze w chmurze ani udostępniane znajomym i rodzinie. Zamiast tego są one przechowywane przez narzędzia do zarządzania hasłami.

Ponadto skonfigurowanie uwierzytelniania wieloskładnikowego jest obecnie koniecznością, zwykle za pomocą wiadomości SMS lub tokena w celu zweryfikowania tożsamości użytkownika (otwiera się w nowej karcie). Jednak w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa należy całkowicie unikać haseł; zamiast tego należy w miarę możliwości stosować inne metody, takie jak klucze biometryczne, aby chronić swoje konta i dane. Powoli, ale systematycznie zyskują popularność wśród firm i osób prywatnych.

Via: VentureBeat (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to