Loki nie pojawi się w Thor Love and Thunder, tutaj jest
Serial Disney Plus Lokiego jest niecały dzień od premiery, a fani nie mogą się doczekać powrotu boga psoty do swoich starych sztuczek.

Podczas gdy Tom Hiddleston ponownie wcieli się w rolę Lokiego w programie telewizyjnym MCU, nie oczekuj, że pojawi się w następnym filmie Thora, kiedy pojawi się w maju 2022 roku.

Czemu? Cóż, według samego Hiddlestona, ten rozdział w życiu nordyckich bogów dobiegł końca.

Rozmawiając z Empire Magazine przed wydaniem Lokiego (za pośrednictwem Digital Spy), Hiddleston został zapytany, czy bóg Trickster pojawi się w jakiejś roli w Thor: Love and Thunder.

„Zbadaliśmy jak najwięcej o tych dwóch braciach” – powiedział Hiddleston. „Mówimy o filmach Thora jako o rodzinnej sadze i diametralnej opozycji między Thorem i Lokim, a także o dualizmie i antagonizmie, będącym książką, która może na razie powinna pozostać zamknięta”.

Najlepsze okazje dnia Disney plus

TOP. jeden
Disney +
Disney +
Premium bez reklam; Nieograniczone pobieranie na maksymalnie 10 urządzeniach; Ponad 100 tytułów w 4K UHD i HDR

Analiza: Loki może w przyszłości spotkać Thora w MCU

Chociaż Hiddleston potwierdza, że ​​Loki nie pojawi się w Thor: Love and Thunder, nie wyklucza całkowicie ponownego spotkania w przyszłości.

Kluczowa jest tutaj część odpowiedzi „na razie zamknij”. Jeśli Marvel pomyślał, że jest szansa na ponowne zjednoczenie Thora i Lokiego po Love and Thunder, nie ma powodu, dla którego nie mogliby tego zrobić.

Wiemy, że MCU przekształca się w Marvel Cinematic Multiverse (MCM) podczas Marvel Phase 4, a inne projekty MCU będą miały crossovery, w których zderzają się postacie z różnych wszechświatów.

Spider-Man: No Way Home to jeden z przykładów. Tacy jak Doc Ock Alfreda Moliny i Electro Jamiego Foxxa postanowili powtórzyć swoje role złoczyńców w MCU, mimo że pojawili się (i zmarli) w innych adaptacjach serii filmów Sony Spider-Man.

Stanowi to precedens dla innych produkcji MCU (lub MCM), w tym solowych przygód Lokiego i Thora.

Jeśli MCU definitywnie zamieni się w MCM po No Way Home i Doctor Strange 2, Loki i Thor teoretycznie mogliby się ponownie spotkać. Nie wiemy, czy stałoby się to w innym filmie lub w ewentualnym drugim sezonie Lokiego, ale i tak byłoby to fascynujące.

Wyobrażamy sobie, że Thor nie przyjąłby zbyt uprzejmie, aby jego brat wrócił żywy, podczas gdy Loki nie byłby świadomy żadnej z przygód, w których uczestniczyli od czasu Avengers Assemble w 2012 roku.

Na razie, będziemy musieli zadowolić się dwoma nordyckimi bogami torującymi sobie drogę przez MCM. Thor powróci z Love and Thunder 4 maja 2022 r., a premiera pierwszego sezonu Lokiego w środę, 1 czerwca, wyłącznie na Disney Plus.

Udostępnij to