Z akt sądowych wynika, że ​​spółki będące dłużnikami FTX mają łączne saldo gotówkowe w wysokości zaledwie 1,24 miliarda euro.

Pojawiły się również informacje, że amerykańscy prokuratorzy prowadzili śledztwo w sprawie FTX na długo przed upadkiem firmy.

Podsumowanie bilansów sporządzone przez firmę doradczą Alvarez & Marsal i przedstawione przez Edgara Mosleya, który nadzoruje zespół, wyszczególnia wpisy w każdym z czterech silosów wcześniej zidentyfikowanych i zgłoszonych do sądu przez dyrektora generalnego FTX, Johna Raya .

Silos Alameda ma 400 milionów dolarów; silos dotcom 255 mln euro; wspólne przedsięwzięcia 8,6 mln EUR; oraz silos WRS o wartości 86 mln euro.

Całkowite należności wynoszą 751,5 mln EUR, a należności nienależne 487,7 mln EUR.

Firmy podlegające regulacjom FTX mają pieniądze w banku

Konta niebędące dłużnikami obejmują FTX Digital Markets, FTX Philanthropy, Embed Clearing, Embed Financial Technologies i LedgerX; wszystkie te podmioty są uznawane za posiadające zdolność kredytową na podstawie wcześniejszych orzeczeń złożonych w sądzie przez CEO Raya w weekend.

Dokładne całkowite saldo gotówkowe wynosi 1,239,306,000 XNUMX XNUMX XNUMX EUR.

134 spółki z grupy FTX, które złożyły wniosek o rozdział 11 w Stanach Zjednoczonych i których zobowiązania szacuje się na ponad 10 miliardów euro.

Spośród 50 największych wierzycieli zadłużenie wynosi 3.100 mld euro, więc niedobór gotówki przed alokacją jest znacznie niższy od kwoty potrzebnej do przywrócenia integralności wierzycieli.

FTX ma zgłoszoną stratę operacyjną netto w wysokości 3.7 miliarda euro

Alvarez & Marsal oświadczyli również w swoim wniosku sądowym, że na podstawie deklaracji podatkowych od FTX i powiązanych firm ponieśli federalną stratę operacyjną netto w wysokości co najmniej 3.7 miliarda euro na dzień 31 grudnia 2021 r.

Minimalna państwowa strata operacyjna netto FTX wyniosła 715 mln euro.

Aby zlokalizować fundusze, FTX wezwał giełdy do poszukiwania zdeponowanych aktywów, które wynikają z nieautoryzowanych transferów, stwierdzając, że takie aktywa muszą zostać zwrócone do „masy upadłości”:

Ceny kryptowalut znajdują swoją równowagę

Wśród rosnących obaw o zarażenie, ceny kryptowalut uspokoiły się po wczorajszym spadku.

Po spadku do 15,500 16,000 €, bitcoin w chwili pisania tego tekstu wrócił powyżej XNUMX XNUMX €.

Ethereum nieco zwyżkował, wyceniony na 1,129 €, co oznacza wzrost o 2%.

Udostępnij to