Telewizyjna adaptacja HBO The Last Of Us nie pojawi się w 2022 roku.

Po raz pierwszy ogłoszona w marcu 2020 r. seria oparta jest na przebojowej grze wideo Naughty Dog z 2013 r. i weszła do produkcji w połowie lata 2021 r. Twórca Czarnobyla, Craig Mazin, nadzoruje program dla HBO wraz z Pedro Pascalem (Joel), Bellą Ramsey (Ellie). , a wśród kluczowych graczy Gabriel Luna (Tommy).

Wczesne doniesienia sugerowały, że serial może pojawić się w tym roku, a Ramsey opublikuje historię na Instagramie, podając datę premiery The Last of Us w 2022. Jednak w rozmowie z Ostatecznym terminem Casey Bloys, dyrektor ds. treści dla HBO i HBO Max, ujawnił, że The Last of Us Amerykańskie seriale telewizyjne zadebiutują najwcześniej w 2023 roku.

Zapytany, kiedy The Last Of Us trafi na ekrany, Bloys odpowiedział: „Nie będzie emitowany w 2022 roku, wciąż kręcą w Kanadzie. Wyobrażam sobie, że zobaczysz to w 2023 roku”.

Miał więcej pozytywnych wiadomości, ujawniając, że studio było zachwycone wczesnymi wynikami. „Widziałem kilka pierwszych odcinków i jestem naprawdę podekscytowany” – dodał. Craig zrobił dla nas Czarnobyl, jest fantastycznym scenarzystą i reżyserem. To, co widziałem, wygląda niesamowicie, więc jestem podekscytowany, ale nie będzie to w 2022 roku”.

Przy budżecie przekraczającym 155 milionów euro produkcja porównała do Game Of Thrones, ale Bloys szybko je odrzucił. „Nie ma następnej Gry o Tron” – zasugerował Bloys. „Jestem tu wystarczająco długo, aby przejść, jaki jest następny sopran, jaka jest następna gra o tron, jaka jest następna sukcesja. Nie ma następnej Gry o Tron”.

Analiza: Czego widzowie mogą się spodziewać po The Last of Us?

Ellie gra na gitarze w grze wideo The Last of Us 2. (Źródło zdjęcia: Sony/Naughty Dog)

Akcja The Last Of Us toczy się 20 lat po tym, jak współczesna cywilizacja została zniszczona przez śmiercionośny wirus.

Śledzimy Joela Pascala, weterana, który przeżył, którego wynajęto, by przemycić Ellie Ramseya z opresyjnej strefy kwarantanny do Fireflies, organizacji poszukującej lekarstwa na wirusa. Razem para musi podróżować po Ameryce, zależnie od siebie, aby przetrwać na bieżąco.

Wraz ze współprzewodniczącym Naughty Dog Neilem Druckmannem, telewizyjna adaptacja The Last of Us prawdopodobnie śledzi wydarzenia z gry z 2013 roku tak blisko, jak to możliwe. Będą jednak pewne różnice w fabule, Druckmann mówi podcastowi Script Apart: „Nasze podejście do The Last of Us brzmiało: „Zróbmy z tego samodzielny film”. Podejdźmy do tego jako niezależna ekipa filmowa, do sposobu, w jaki jest kręcony, jak czuje się mały i intymny. A dzięki pokazowi możemy się w to jeszcze bardziej pochylić, ponieważ nie potrzebujemy tylu sekwencji akcji, co w grze”.

Tymczasem Pascal sądzi, że adaptacja HBO spełni wymagania ukochanej serii gier wideo. W rozmowie z niemieckim magazynem Neelix (dzięki Dualshockers za to, że go zauważył), gwiazda Mandalorian powiedziała: „Myślę, że adaptacja filmu może być więcej niż warta oryginalnej gry. Nie mam wątpliwości, że nie zawiedziemy fanów gry. lub nowi widzowie. Mam nadzieję, że ma rację.

Udostępnij to