Microsoft ma w zanadrzu smakołyk o smaku Linuksa

Następna wersja jądra Linux może zawierać obsługę języka programowania Rust, jak zasugerował twórca Linus Torvalds.

Na konferencji Linux Foundation Open Source Summit Torvalds powiedział publiczności, że wsparcie dla Rusta w jądrze Linuksa może pojawić się wraz z wersją 5.20 systemu operacyjnego.

Społeczność Linuksa była bardzo podekscytowana tą perspektywą, a publiczność oklaskiwała Torvaldsa za samą wzmiankę o Ruście, donosi VentureBeat na początku tego tygodnia.

Odkąd język skryptowy został dodany jako drugi język do kodu jądra w grudniu zeszłego roku, programiści (otwiera się w nowej karcie) z niecierpliwością czekali na moment faktycznego scalenia.

kolejne doświadczenie

„Wiele osób uważa, że ​​za bardzo boimy się ryzyka” – powiedział Torvalds. Więc jeśli chodzi o Rusta, mówi się o nim od wielu lat. Dochodzimy do punktu, w którym już niedługo połączymy go z rdzeniem. Może następne wydanie”.

Torvalds wciąż jednak nie otwierał swoich możliwości, twierdząc, że jeśli coś pójdzie nie tak, wsparcie może nie potrwać długo.

„Zanim wy, ludzie z Rust, się podniecacie, to jest dla mnie test, prawda? Chcemy mieć bezpieczeństwo pamięci Rusta. Tak więc istnieją realne techniczne powody, dla których Rust jest dobrym pomysłem w rdzeniu” – powiedział.

„Ale jednocześnie jest to jedna z tych rzeczy: próbowaliśmy C++ ponad 25 lat temu i próbowaliśmy go przez dwa tygodnie, a potem przestaliśmy próbować. Więc dla mnie Rust to sposób na spróbowanie czegoś nowego. I miejmy nadzieję, że to działa, a ludzie dużo nad tym pracowali, więc naprawdę mam nadzieję, że to zadziała, albo będą rozczarowani.

To nie pierwszy raz, kiedy Torvalds wspomina o Ruście w tym kontekście. W kwietniu poinformował, że może zostać połączony z jądrem Linux 5.14. Obecnie jesteśmy na 5.18.6.

Pomimo zaciętej walki z systemami Windows i MacOS, Linux jest najpopularniejszym na świecie alternatywnym systemem operacyjnym, zasilającym wiele urządzeń IoT i serwerów centrów danych, a laptopy z systemem Linux są również bardzo poszukiwane.

Za pośrednictwem Rejestru (Otwiera się w nowej zakładce)

Udostępnij to