Linus Torvalds: rdza pojawi się „wkrótce” w jądrze Linuksa

Linus Torvalds: rdza pojawi się „wkrótce” w jądrze Linuksa

Następna wersja jądra Linux może zawierać obsługę języka programowania Rust, jak zasugerował twórca Linus Torvalds.

Na konferencji Linux Foundation Open Source Summit Torvalds powiedział publiczności, że wsparcie dla Rusta w jądrze Linuksa może pojawić się wraz z wersją 5.20 systemu operacyjnego.

Społeczność Linuksa była bardzo podekscytowana tą perspektywą, a publiczność oklaskiwała Torvaldsa za samą wzmiankę o Ruście, donosi VentureBeat na początku tego tygodnia.

Odkąd język skryptowy został dodany jako drugi język do kodu jądra w grudniu zeszłego roku, programiści (otwiera się w nowej karcie) z niecierpliwością czekali na moment faktycznego scalenia.

kolejne doświadczenie

„Wielu ludzi uważa, że ​​jesteśmy zbyt niechętni do ryzyka” – powiedział Torvalds. „Więc jeśli chodzi o Rust, mówi się o nim od wielu lat. Dochodzimy do punktu, w którym bardzo szybko połączymy go z rdzeniem. Może w następnej wersji”.

Torvalds wciąż jednak nie otwierał swoich możliwości, twierdząc, że jeśli coś pójdzie nie tak, wsparcie może nie potrwać długo.

„Zanim ludzie z Rust za bardzo się podekscytują, to jest dla mnie test, prawda? Chcemy zabezpieczyć pamięć przed Rust. Są więc prawdziwe techniczne powody, dla których Rust jest dobrym pomysłem w jądrze” — powiedział.

„Ale jednocześnie jest to jedna z tych rzeczy: próbowaliśmy C++ ponad 25 lat temu i próbowaliśmy go przez dwa tygodnie, a potem przestaliśmy próbować. Więc dla mnie Rust to sposób na wypróbowanie czegoś nowego. I mam nadzieję, że to działa , a ludzie ciężko nad tym pracowali, więc naprawdę mam nadzieję, że to się uda, inaczej będą rozczarowani”.

To nie pierwszy raz, kiedy Torvalds wspomina o Ruście w tym kontekście. W kwietniu poinformował, że może zostać połączony z jądrem Linux 5.14. Obecnie jesteśmy na 5.18.6.

Pomimo zaciętej walki z systemami Windows i MacOS, Linux jest najpopularniejszym na świecie alternatywnym systemem operacyjnym, zasilającym wiele urządzeń IoT i serwerów centrów danych, a laptopy z systemem Linux są również bardzo poszukiwane.

Za pośrednictwem Rejestru (Otwiera się w nowej zakładce)