Linus Torvalds advierte que la proxima version de Linux podria

Twórca Linuksa, Linus Torvalds, mógł pokrzyżować plany wakacyjne wielu programistom jądra.

Torvalds, który nadal ma ostateczne uprawnienia do aktualizacji rdzenia Linuksa, powiedział programistom (otwiera się w nowej karcie): „Chcę zobaczyć, co działa na żądania ściągnięcia, które zostały wysłane *przed* wakacjami, a nie podczas moczenia ajerkoniaku i ogólnie
zestresowany sezonem”.

Słynny twardy frontman dodał: „Jeśli otrzymam spóźnione prośby o wycofanie,
Powiem tylko, że „to może poczekać”. Prawidłowy?"

Dlaczego pośpiech?

Oczekuje się, że następne okno łączenia dla Linuksa 6.1 odbędzie się w czasie wakacji w połowie grudnia.

W rezultacie Torvalds powiedział, że będzie bardziej rygorystyczny niż zwykle, jeśli zastosuje się do zwykłej zasady, mówiąc, że rzeczy, które otrzymuje, „powinny były zostać wysłane do okna łączenia przed otwarciem okna łączenia”.

Również. Weteran open source namawiał programistów, aby „udali się na jazdę próbną” i naprawili wszelkie błędy w obecnym jądrze tak szybko, jak to możliwe, aby nie zakłóciło to niczyich planów wakacyjnych.

„Nie wysyłajcie mi niczego, co nie jest jasnym i aktualnym błędem” – dodał. „Nigdy więcej sprzątania na ostatnią chwilę”.

Oczekuje się, że wersja 6.1 systemu operacyjnego Linux przyniesie użytkownikom Linuksa wiele pożądanych korzyści, takich jak dodatkowa obsługa popularnego języka programowania Rust. Popularność Rusta gwałtownie rośnie, a według SlashData jego użycie potroiło się w ciągu 24 miesięcy do 2,2 miliona. (otwiera się w nowej karcie)

Ponadto oczekuje się, że nadchodzące jądro Linuksa 6.1 będzie zawierało obsługę MGLRU (Multi-gen LRU), a także nowe funkcje, które mogą pomóc w wykrywaniu wadliwych procesorów (otwiera się w nowej karcie).

Ta ostatnia funkcja może pozostać niezauważona przez konsumentów, ale powinna przynieść korzyści administratorom zarządzającym flotą serwerów Linux, umożliwiając im wykrycie, czy dany procesor/rdzeń regularnie powoduje problemy.

Udostępnij to