LG Tone Free T90Q: analiza w dwie minuty

LG Tone Free T90Q to najnowsza wersja prawdziwie bezprzewodowych słuchawek LG Tone Free.

Byliśmy pod wrażeniem bardzo podobnego LG Tone Free FP8, wprowadzonego na rynek w kwietniu 2022 r. Jedyną istotną różnicą jest to, że T90Q obsługuje teraz śledzenie ruchu głowy Dolby Atmos, zapewniając wciągające, przestrzenne wrażenia dźwiękowe. na AirPodsach. profesjonalny 2

Przetestowaliśmy to, gdy T90Q po raz pierwszy pojawił się na rynku i napisaliśmy bardzo uzupełniającą funkcję, w której szczegółowo opisaliśmy, jak bardzo jesteśmy zadowoleni z immersyjnego rozwiązania śledzenia głowy LG w porównaniu z naszymi AirPods Pro. Ale z drugiej strony, to cała historia: jak działają na wszystkich poziomach.

Kolejną zmianą w T90Q (w porównaniu do nieco starszego FP8) jest to, że można teraz przesyłać strumieniowo dźwięk Bluetooth ze źródeł analogowych przez port 3,5 mm w etui ładującym. To fajna funkcja, chociaż nie każdy będzie jej potrzebować.

Te pąki wyraźnie pozycjonują się jako konkurenci AirPods dzięki swojej konstrukcji przypominającej łodygę i uznaliśmy je za niezwykle wygodne do noszenia przez cały dzień. Są dostarczane w kompaktowej skrzynce ładującej z technologią UV, wewnątrz której LG twierdzi, że zabija bakterie na silikonowych końcówkach wkładek dousznych. (Czy tak jest naprawdę? Zakładamy, że tak musi być. Czy chcieliśmy o tym myśleć? Może nie.)

Gdzie indziej firma LG otrzymuje najwyższe noty za swoją aplikację, która jest pełna funkcji i należy do najprostszych, z jakich kiedykolwiek korzystaliśmy. Znajdziesz ustawienia Meridian EQ, elementy sterujące ANC, test dopasowania i nie tylko.

Słuchanie muzyki na słuchawkach LG Tone Free T90Q jest przyjemne, ale to głównie dzięki funkcjom Dolby Atmos. Jakość dźwięku i redukcja szumów są dobre, ale nie dorównują niektórym z najlepszych prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych, które testowaliśmy.

Ponownie, te słuchawki są tańsze niż ich rywale z wyższej półki, a większość ludzi będzie pod wrażeniem wciągającego dźwięku, dopasowania i wszystkich funkcji pełnej aplikacji LG. Przyjrzyjmy się bliżej prawdziwie bezprzewodowym słuchawkom dousznym LG Tone Free T90Q.

Recenzja TechRadar Becca Caddy przy użyciu LG Tone Free T90Q

T90Q firmy LG to niezależni od urządzeń konkurenci AirPods, z dźwiękiem Dolby-Atmos śledzącym głowę i tymi łodygami (Źródło zdjęcia: Future)

LG Tone Free T90Q: cena i data premiery

 • Opublikowano we wrześniu 2022
 • Koszt 229.99 € / 199.98 €

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki LG Tone Free T90Q zostały wprowadzone na rynek we wrześniu 2022 roku na rynkach USA, Wielkiej Brytanii i UE, ale nie mamy jeszcze potwierdzenia ich dostępności w Australii.

Sprzedają za 229,99 USD / 199,98 USD, choć warto wspomnieć, że te pąki były już przecenione w momencie pisania tego tekstu, na poziomie 179,99 USD / 149,98 USD. To sprawia, że ​​​​są nieco droższe niż poprzedzający je LG Tone Free FP8, ale znacznie tańsze niż AirPods Pro 2 – w rzeczywistości prawie 100 USD / 100 USD tańsze.

W tej niższej, obniżonej cenie są w podobnym przedziale cenowym jak słuchawki JBL Live Pro 2 i Huawei Freebuds Pro 2. Naszym zdaniem przemawia to za wartością LG Tone Free T90Q, ponieważ oferuje dźwięk przestrzenny tutaj bije te dwa przyciski, chociaż konkurenci prawdopodobnie osiągają lepsze wyniki pod względem ogólnego dźwięku. Więc to nie takie proste...

Szczegóły obudowy LG Tone Free T90Q na drewnianym stole

Obudowa jest kompaktowa, a nawet zawiera funkcję światła UV do „oczyszczania” 99,9% bakterii z czubków uszu (Źródło zdjęcia: Future)

LG Tone Free T90Q: funkcje

 • Sterowanie dotykowe działa dobrze
 • aplikacja jest fantastyczna
 • 9 godzin przyzwoitej baterii z pąków

W górnej części zauszników znajdują się przyciski dotykowe. Znalezienie odpowiedniego miejsca do ich aktywacji jest początkowo trudne, ale uwielbiamy to, że kiedy ich używasz, pojawia się cichy dźwięk potwierdzenia, jak naciśnięcie miękkiego przycisku. Omówiono tutaj wszystkie podstawy, w tym odtwarzanie / pauzę, połączenia i tryby ANC, ale w aplikacji możesz je zmienić według własnych upodobań.

Pod tym względem aplikacja LG Tone Free T90Q należy do najbardziej kompletnych, jakie testowaliśmy. Tutaj znajdziesz dziesiątki opcji dostosowywania słuchawek, a wszystko to za pomocą przejrzystego i łatwego w obsłudze interfejsu.

Istnieje test dopasowania, który zapewnia, że ​​masz wkładkę douszną o odpowiednim rozmiarze i dobre uszczelnienie ANC, konfiguracje parowania wielopunktowego, funkcję znajdowania słuchawek, opcje automatycznego włączania/wyłączania odtwarzania/wstrzymywania, sterowanie ANC, Dolby. Tryb śledzenia głowy Atmos i ustawienia korektora.

Otrzymasz 9 godzin pracy na baterii ze słuchawek z wyłączonym ANC i Dolby Atmos i łącznie 29 godzin, jeśli dołączysz również etui do ładowania. Przy włączonym ANC uzyskasz około 5 godzin, co jest raczej znośne niż świetne, chociaż dostępna jest przydatna funkcja szybkiego ładowania, która zapewnia około godziny gry przez około pięć minut ładowania. Poręczny wskaźnik LED z boku obudowy zmienia kolor z zielonego, gdy jest w pełni naładowany, na żółty i czerwony, gdy jest pusty.

Kolejną fajną cechą etui ładującego LG Tone Free T90Q jest możliwość przekształcenia go w nadajnik Bluetooth. Wystarczy podłączyć jeden z kabli dołączonych do zestawu, a następnie podłączyć go do cyfrowego lub analogowego źródła dźwięku. Załóżmy, że jesteś w samolocie i nie chcesz korzystać z bezpłatnych przewodowych słuchawek, które zapewnia linia lotnicza. Nie ma problemu! Możesz po prostu podłączyć pudełko i słuchać przez słuchawki T90Q.

Jest tu parowanie wielopunktowe, więc w razie potrzeby możesz podłączyć słuchawki zarówno do telefonu, jak i laptopa. Jest przydatny do pracy i przełączania się między rozmowami i strumieniowym przesyłaniem muzyki, a aplikacja ułatwia zrozumienie, pokazując różne urządzenia, z którymi jesteś połączony.

Zbliżenie na słuchawki LG Tone Free T90Q, pokazujące ich niewielki rozmiar

W górnej części łodyg znajdują się elementy sterujące dotykiem. Znalezienie odpowiedniego miejsca jest początkowo trudne, ale kiedy już to zrobisz, rozlegnie się uspokajający dźwięk potwierdzenia. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

LG Tone Free T90Q: projekt

 • Łodygi w stylu AirPods
 • super wygodne
 • Etui ładujące jest kompaktowe.

LG Tone Free T90Q są małe, lekkie (5.3 g) i bardzo wygodne w noszeniu. Mają miękką konstrukcję z silikonowymi końcówkami, które pasują do kanału słuchowego i trzonkiem, który zwisa poza uchem. Jeśli widziałeś lub używałeś AirPods firmy Apple, będziesz dobrze zaznajomiony z tą estetyką i stylem.

LG Tone Free T90Q ma klasę wodoodporności IPX4, co oznacza, że ​​nie możesz w nich brać prysznica, ale powinny wytrzymać pot podczas ćwiczeń. W związku z tym używaliśmy LG Tone Free T90Q do różnych treningów i chociaż trochę się rozluźnili podczas joggingu, byliśmy pod wrażeniem tego, jak dobrze pasują, biorąc pod uwagę, że nie są sprzedawane jako pąki do ćwiczeń lub fitnessu.

Towarzyszące etui do ładowania ma mały, okrągły wzór przypominający kamyk, co jest mile widzianą zmianą od wszystkich ostatnio testowanych etui przypominających bunkry. Pąki są częścią gamy LG UVnano, co oznacza, że ​​etui ładujące zawiera światło ultrafioletowe, które według LG może „oczyścić” 99,9% bakterii z końcówek dousznych pączków. Jesteśmy w konflikcie co do tego, czy jest to przydatny dodatek, czy chwyt. (Otwarcie obudowy, aby zobaczyć jasne niebieskie światło, jest jednak fajne.)

LG Tone Free T90Q na drewnianej ławce

Mała, okrągła obudowa w kształcie kamyka ma kieszonkowy rozmiar i jest mile widzianą odmianą od wszechobecnego kształtu bunkra AirPods. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

LG Tone Free T90Q: jakość dźwięku i ANC

 • Technologia dźwięku przestrzennego Dolby jest fantastyczna
 • Dźwięk jest dobry, ale to audiofilska jakość dźwięku.
 • ANC jest raczej akceptowalne niż doskonałe

LG Tone Free T90Q to pierwsze słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące technologię śledzenia ruchów głowy Dolby Atmos. Oznacza to, że te przyciski mogą podążać za ruchami Twojej głowy, zmieniając scenę dźwiękową utworu, filmu lub gry wideo, dzięki czemu czujesz się naprawdę zanurzony (oczywiście, wyższej klasy AirPods firmy Apple też to potrafią, ale potrzebujesz strumienia z urządzenia Apple aby uzyskać lepsze śledzenie głowy (nie w tym przypadku).

Słuchaliśmy utworu Little Dragon's Spatial Audio Frisco za pośrednictwem Apple Music i byliśmy naprawdę zaskoczeni, jakie to uczucie widzieć zespół występujący na żywo z włączonym Dolby Atmos. Basy dudniły wokół nas, ale kiedy przesunęliśmy głowy w lewo, dominował prawy przycisk, jakbyśmy odwrócili głowy od sceny.

Ta funkcja jest rywalem dla funkcji dźwięku przestrzennego Apple ze śledzeniem głowy, którą znajdziesz w najwyższej klasy słuchawkach AirPods Pro (XNUMX. lub XNUMX. generacji), AirPods Max, AirPods (tylko XNUMX. generacji) i Beats Fit Pro. gdybyśmy mieli wybierać, preferujemy rozwiązanie LG. Czemu? Uznaliśmy, że propozycja Apple jest bardziej subtelna i, powiedzmy sobie szczerze, mniej zabawna, choć warto wspomnieć, że nie wszyscy docenią tę funkcję tak bardzo jak my i mogą uznać ją za nowość, a nie konieczność. .

Ustawienia EQ oferowane w aplikacji współpracują z Meridian i możesz wybierać między Immersive, Natural, Bass Boost, Treble Boost lub 3D Sound Stage. Istnieje ogromna różnica między każdym z nich, zapewniając za każdym razem zupełnie inne wrażenia słuchowe. Odkryliśmy, że funkcja Bass Boost jest potężna i wciągająca oraz tworzy wspaniałe poczucie przestrzeni z Tobą w centrum. Możesz także dostosować korektor, korzystając z co najmniej ośmiu suwaków niskiej, średniej i wysokiej częstotliwości.

Ogólnie rzecz biorąc, każda opcja oferuje zabawne, entuzjastyczne działanie, a nie kolekcję wbudowanych profili dźwiękowych o wysokiej wierności. Niuanse, dodatkowe przyrosty szczegółów i wyrafinowanie nie są tu najważniejsze – dźwięk jest dobrej jakości, ale nie dla audiofila w twoim życiu.

Aktywna redukcja szumów działa dobrze. Przyciski prawie całkowicie wyciszają dźwięk mruczącego wentylatora obok nas, gdy to piszemy, a także rozmowy z drugiego końca pokoju. Głośniejsze dźwięki są tłumione, ale przeminą. Można się jednak tego spodziewać, a tylko kilka słuchawek, takich jak słuchawki Bose QuietComfort 2, oferuje znacznie lepsze wrażenia. Przydatny jest tryb dźwięków otoczenia, w którym można wybierać między trybem słuchania, który przepuszcza wszelkie dźwięki otoczenia, a trybem rozmowy, w którym głosy są szczególnie wyraźne.

Jakość połączeń jest przyzwoita i działa zauważalnie lepiej w pomieszczeniach, gdzie jest mniej konkurencyjny dźwięk. W takich przypadkach pąki trochę się zmagają, ale nadal zachowują głos po drugiej stronie. To nie jest…

Udostępnij to