Oczekuje się, że nadchodzące w tym roku LG C2 OLED i LG G2 OLED będą dwoma najlepszymi telewizorami OLED wydanymi w 2022 roku. Opierając się na sukcesie i popularności zeszłorocznych imponujących modeli C1 OLED i G1 OLED, które widzieliśmy do tej pory, zdecydowanie sugeruje tegoroczne telewizory będą lepsze niż kiedykolwiek.

Wybór między nimi będzie jednak dość trudny. Chociaż mają różne nazwy, LG C2 i G2 są dość podobne: oba oferują rozdzielczość 4K z panelami OLED i, bazując na swoich poprzednikach, prawdopodobnie obsługują te same typy technologii HDR, takie jak Dolby Vision. Zintegrują się nawet z najnowszą wersją platformy LG webOS smart TV.

Istnieje jednak kilka kluczowych różnic, o których warto pamiętać, rejestrując zainteresowanie przedsprzedażą nowych telewizorów 4K.

Aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni, podsumowaliśmy wszystko, co wiemy do tej pory o telewizorach LG, które wkrótce będą dostępne, abyś mógł zdecydować, która opcja jest dla Ciebie najlepsza pod względem ceny i wydajności.

LG C2 vs LG G2: ceny i rozmiary

Ceny telewizorów LG C2 i LG G2 OLED nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone; spodziewamy się jednak, że nowe modele będą kosztować nieco więcej niż ich poprzednicy. Ponadto LG G2 OLED będzie prawdopodobnie kosztował więcej niż LG C2 OLED.

Jest to oparte na poprzednich iteracjach telewizorów LG, takich jak C1, G1, CX i GX, a także na szczegółach cenowych ujawnionych przez LG Germany.

Na podstawie przecieków spodziewamy się, że LG C2 będzie kosztował:

 • 42in – 1500€/1400€/3000 AU$
 • 48in – 1700€/1600€/3400 AU$
 • 55in – 2000€/1900€/3700 ​​AU$
 • 65in – 2600€/2600€/4900 AU$
 • 77in – 4000€/4300€/8700 AU$
 • 83 cale – 6200 € / 6900 € / 12 000 AUD

A LG G2 cię cofnie:

 • 55-calowy: 2499 EUR (około 2770 EUR/2080 EUR/3815 AUD)
 • 65-calowy: 3599 EUR (około 3990 EUR/3000 EUR/5495 AUD)
 • 77-calowy: 5999 EUR (około 6650 EUR/5000 EUR/9160 AUD)
 • 83-calowy: 8999 EUR (około 9975 EUR / 7500 EUR / 13 EUR)

Podobnie jak w przypadku wszystkich przecieków, musimy wziąć te szczegóły z przymrużeniem oka, ale szczegóły są takie, jakich oczekiwaliśmy od LG G2 i C2 pod względem porównań cen.

Jednak ci z was w USA i Australii powinni pamiętać, że powyższe ceny mogą nie odpowiadać temu, co zobaczycie, nawet jeśli ceny europejskie okażą się dokładne.

Wynika to z faktu, że stosujemy przeliczanie walut w stosunku 1:1, ale firma LG zazwyczaj ustala własne ceny dla każdego terytorium i nie podlega kursom wymiany.

To powiedziawszy, nadal oczekujemy, że równoważne modele C2 będą kosztować mniej niż ich odpowiedniki G2, niezależnie od ich oficjalnych cen w każdym regionie.

Telewizor LG C1 OLED

Telewizor LG C1 OLED (2021) (Źródło zdjęcia: LG)

LG C2 kontra LG G2: wyjaśniono OLED Evo

OLED Evo był największym wyróżnikiem telewizorów LG C1 i G1 OLED, jednak w 2022 roku C2 i G2 otrzymają tę technologię wyświetlania. Należy jednak pamiętać, że mniejsze modele C2 (wersje 42-calowe i 48-calowe) będą miały zwykłe ekrany OLED.

Ekran OLED Evo jest w większości taki sam jak zwykły OLED, z wyjątkiem tego, że ma poprawioną jasność, która pozwala mu wytwarzać żywsze kolory, jeden ze słabych punktów telewizorów OLED.

Jesteśmy zainteresowani porównaniem nowych ekranów QD-OLED firmy Samsung, ponieważ te nowe ekrany obiecują łączyć doskonały kontrast czerni OLED z jasnością ekranów QLED, ale na Samsunga będziemy musieli poczekać nieco dłużej. . .

LG C2 vs LG G2: projekt i specyfikacje

Konstrukcje LG C2 i LG G2 nie różnią się zbytnio od poprzednich, oba mają płaski ekran otoczony wąskimi ramkami po obu stronach.

Jeśli chodzi o projekt, głównym czynnikiem do rozważenia jest to, jak chcesz umieścić ten ekran w swoim domu. LG C2 został zaprojektowany jako bardziej tradycyjny ekran kina domowego, który ma własną podstawkę.

Podczas gdy C2 można również zawiesić na ścianie, ultracienki G2 jest do tego bardziej odpowiedni, ponieważ wyświetlacz nadal mocno opiera się na estetyce „Galeria” (co oznacza G w G2).

Jeśli chodzi o specyfikacje, wygląda na to, że te telewizory będą bardziej podobne niż kiedykolwiek. Wspomnieliśmy o tym powyżej, ale powtarzamy, że w tym roku modele z gamy C2 i G2 będą wyposażone w panele OLED Evo. Jeśli patrzysz na ekran o przekątnej 55 cali lub więcej, uzyskasz teraz podobną jakość obrazu na wszystkich ekranach.

Ten obraz będzie ulepszeniem poprzedniego dzięki nowemu procesorowi Alpha a9 Gen 5. Ten chip poprawi możliwości skalowania telewizora w porównaniu do poprzedniego i podobno sprawi, że obrazy będą pojawiać się na ekranie w trzech wymiarach, gdy czyniąc elementy pierwszego planu i tła bardziej odróżniającymi się od siebie.

Ponadto, chociaż LG jeszcze tego oficjalnie nie ogłosiło, specyfikacje wyszczególnione przez FlatpanelsHD pokazują, że telewizory LG G2 i C2 OLED będą obsługiwać HDR10, HLG i Dolby Vision, chociaż wydaje się, że HDR10 + nie jest jeszcze obsługiwany dla żadnego z nich, co jest żałość.

Niezależnie od tego, czy wybiorą telewizor OLED C2, czy G2, audiofile docenią rozszerzone możliwości funkcji AI Sound Pro firmy LG. Narzędzie zapewnia bardziej realistyczny dźwięk i umożliwia wbudowanym głośnikom telewizora generowanie wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.2.

W tym czasie gracze w pełni wykorzystają oba ekrany. Dzięki Game Optimizer firmy LG możesz szybko dostosować White Stabilizer, Black Stabilizer i VRR do swoich potrzeb, a także obsługuje Nvidia G-Sync i AMD FreeSync.

Dzięki obsłudze HDMI 2.1 telewizora będziesz mógł w pełni wykorzystać moc swojego PS5 i Xbox Series X podczas grania w 120 Hz w rozdzielczości 4K. Dzięki czasowi reakcji 1 ms gracze PC mogą również rozważyć użycie tego telewizora zamiast tradycyjnego monitora.

Telewizor LG C2 OLED

LG G1 Gallery Series OLED z obsługą galerii (2021) (Źródło zdjęcia: LG)

LG C2 vs LG G2: wniosek

LG C1 i G1 zaczęły tworzyć bardziej zauważalny podział między flagowymi modelami LG w 2021 roku, jednak w 2022 roku C2 i G2 wydają się mieć znacznie więcej podobieństw niż różnic.

Dzięki 42-calowym i 48-calowym opcjom OLED, LG C2 może spodobać się bardziej oszczędnym konsumentom, jeśli z przyjemnością poświęcą trochę rozmiar i jakość obrazu.

Jednak dla tych, którzy szukają telewizorów 55-calowych lub większych, C2 i G2 wydają się oferować równie imponujące specyfikacje. Otrzymasz wspaniałe efekty wizualne dzięki technologii OLED Evo, realistyczny dźwięk przestrzenny i imponującą obsługę wysokiej klasy platform do gier.

Na razie przynajmniej wydaje się, że jest to link, który można zerwać tylko wtedy, gdy wolisz korzystać z telewizora z normalną podstawą lub zawiesić ekran na ścianie.

Gdy LG ujawnia nowe szczegóły dotyczące linii telewizorów OLED 2022, a kiedy będziemy mieli okazję przetestować ich wyświetlacze, możemy odkryć nowe powody, dla których warto wybrać LG C2 zamiast G2 (lub odwrotnie). Jeśli tak, z pewnością zaktualizujemy to porównanie o wszystko, czego się nauczymy.

 • Przeczytaj nasz najlepszy przewodnik po telewizorach LG dla telewizorów, które możesz kupić już dziś
Udostępnij to