LG C2 OLED vs LG G2 OLED: jaki telewizor LG 2022 wybrać?

LG C2 OLED vs LG G2 OLED: jaki telewizor LG 2022 wybrać? Oczekuje się, że nadchodzące w tym roku LG C2 OLED i LG G2 OLED będą dwoma najlepszymi telewizorami OLED wydanymi w 2022 roku. Opierając się na sukcesie i popularności zeszłorocznych imponujących modeli C1 OLED i G1 OLED, to, co widzieliśmy do tej pory, zdecydowanie sugeruje, że tegoroczne telewizory będą lepsze niż kiedykolwiek. Wybór między nimi będzie jednak dość trudny. Chociaż mają różne nazwy, LG C2 i G2 są dość podobne: oba oferują rozdzielczość 4K z panelami OLED i w oparciu o swoich poprzedników prawdopodobnie będą obsługiwać te same typy technologii HDR, jak Dolby Vision. Zintegrują się nawet z najnowszą wersją platformy LG webOS smart TV. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych różnic, które należy wziąć pod uwagę, zgłaszając zainteresowanie zamówieniem tych nowych telewizorów 4K w przedsprzedaży. Aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni, podsumowaliśmy wszystko, co wiemy do tej pory o telewizorach LG, które pojawią się wkrótce, abyś mógł zdecydować, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia pod względem ceny i wydajności.

LG C2 vs LG G2: ceny i rozmiary

Ceny telewizorów LG C2 i LG G2 OLED nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone; spodziewamy się jednak, że nowe modele będą kosztować nieco więcej niż ich poprzednicy. Jest to oparte na stronie Johna Lewisa (sprzedawcy detalicznego w Wielkiej Brytanii) dotyczącej telewizora LG C2 OLED (48 cali), na której produkt jest sprzedawany w cenie 1,399 EUR (około 1,900 EUR / 2,650 EUR), czyli o 100 EUR więcej niż cena początkowa C1 OLED 2021. Na tej podstawie spodziewamy się, że LG C2 będzie kosztował około: Spodziewamy się, że różnica w cenie LG G2 w stosunku do LG G1 będzie podobna – około 100 USD / 100 GBP w przypadku mniejszych modeli, przy czym różnica będzie się powiększać wraz ze wzrostem ekranów. Ponadto spodziewamy się, że modele LG C2 pozostaną tańszą opcją w porównaniu z ich odpowiednikami LG G2 o tej samej wielkości w oparciu o historię cenową LG dla obu zakresów. W tym roku C2 i G2 wprowadzają również nowe opcje rozmiarów dla swoich odpowiednich składów. LG C2 oferuje pierwszy 42-calowy wyświetlacz OLED, który teraz można kupić w 42, 48, 55, 65, 77 lub 83 calach. Chociaż teraz wydaje się to mniej prawdopodobne, mieliśmy nadzieję, że mniejsza wersja może zostać uruchomiona za cenę niższą niż 1,000 EUR / 1,000 EUR / 2,000 EUR, ale na to być może będziemy musieli poczekać do Czarnego piątku. Telewizor LG C1 OLED (Źródło: LG) Zamiast tego G2 wprowadza nowe, większe modele, oferując teraz modele 83-calowe i 97-calowe oprócz 55-calowych, 65-calowych i 77-calowych telewizorów, które oferuje G1.

LG C2 kontra LG G2: wyjaśniono OLED Evo

OLED Evo był największym wyróżnikiem telewizorów LG C1 i G1 OLED, jednak w 2022 roku C2 i G2 skorzystają z tej technologii wyświetlania. Należy jednak pamiętać, że mniejsze modele C2 (wersje 42-calowe i 48-calowe) będą miały zwykłe ekrany OLED. Ekran OLED Evo jest w większości taki sam jak zwykły OLED, z wyjątkiem tego, że ma lepszą jasność, co pozwala na uzyskanie żywszych kolorów, co jest jedną ze słabości telewizorów OLED. Jesteśmy zainteresowani, aby zobaczyć jak wypada porównanie nowych ekranów QD-OLED firmy SamsungPonieważ te nowe ekrany obiecują połączyć doskonały kontrast czerni OLED z jasnością ekranów QLED, musimy jednak trochę poczekać, aż Samsung je zobaczy. .

LG C2 vs LG G2: projekt i specyfikacje

Projekty LG C2 i LG G2 nie różnią się zbytnio od poprzednich, oba mają płaski ekran otoczony wąskimi ramkami po obu stronach. Jeśli chodzi o projekt, głównym czynnikiem do rozważenia jest to, jak chcesz umieścić ten ekran w swoim domu. LG C2 został zaprojektowany jako bardziej tradycyjny ekran kina domowego, który ma własną podstawkę. Podczas gdy C2 można również zawiesić na ścianie, ultracienki G2 lepiej się do tego nadaje, ponieważ ekran nadal mocno opiera się na estetyce „Galerii” (co oznacza G w G2). Jeśli chodzi o specyfikacje, wygląda na to, że te telewizory będą bardziej podobne niż kiedykolwiek. Wspominaliśmy o tym powyżej, ale powtarzamy, że w tym roku modele z gamy C2 i G2 zostaną wyposażone w panele OLED Evo. Jeśli szukasz ekranu o przekątnej co najmniej 55 cali, uzyskasz teraz podobną jakość obrazu na wszystkich wyświetlaczach. Ten obraz będzie ulepszeniem poprzedniego dzięki nowemu procesorowi Alpha a9 Gen 5. Ten układ poprawi możliwości skalowania telewizora w porównaniu do poprzedniego, a także ma sprawić, że podczas renderowania obrazy będą pojawiać się na ekranie w trzech wymiarach elementy pierwszego planu i tła bardziej różnią się od siebie. Ponadto, chociaż LG jeszcze tego oficjalnie nie ogłosiło, specyfikacje wyszczególnione przez FlatpanelsHD pokazują, że telewizory LG G2 i C2 OLED będą obsługiwać HDR10, HLG i Dolby Vision, chociaż wydaje się, że HDR10 + nie jest jeszcze obsługiwany dla żadnego z nich, co jest smutek. Audiofile będą mogli cieszyć się rozszerzonymi możliwościami funkcji LG AI Sound Pro, niezależnie od tego, czy wybiorą telewizor OLED C2, czy G2. Narzędzie zapewnia bardziej realistyczny dźwięk i umożliwia wbudowanym głośnikom telewizora generowanie wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.2. W tym czasie gracze będą w pełni wykorzystywać oba ekrany. Dzięki oprogramowaniu LG Game Optimizer możesz szybko dostosować funkcje White Stabilizer, Black Stabilizer i VRR do swoich potrzeb, a ponadto obsługuje on Nvidia G-Sync i AMD FreeSync. Telewizor LG C2 OLED (Źródło: LG) Dzięki obsłudze HDMI 2.1 telewizora będziesz mógł w pełni wykorzystać moc swojego PS5 i Xbox Series X podczas grania w 120 Hz w rozdzielczości 4K. Dzięki czasowi reakcji 1 ms gracze PC mogą również rozważyć użycie tego telewizora zamiast tradycyjnego monitora.

LG C2 vs LG G2: wniosek

LG C1 i G1 zaczęły tworzyć bardziej zauważalny podział między flagowymi modelami LG w 2021 roku, jednak w 2022 roku C2 i G2 wydają się mieć znacznie więcej podobieństw niż różnic. Dzięki 42-calowym i 48-calowym opcjom OLED, LG C2 prawdopodobnie spodoba się konsumentom bardziej świadomym budżetu, jeśli z przyjemnością poświęcą trochę rozmiar i jakość obrazu. Jednak dla tych, którzy szukają 55-calowych lub większych telewizorów, C2 i G2 wydają się oferować równie imponujące specyfikacje. Otrzymasz wspaniałe efekty wizualne dzięki technologii OLED Evo, realistyczny dźwięk przestrzenny i imponującą obsługę wysokiej klasy sprzętu do gier. Na razie przynajmniej wydaje się, że jest to łącze, które można złamać tylko wtedy, gdy wolisz używać telewizora na normalnym stojaku lub powiesić ekran na ścianie. Jak LG ujawnia nowe szczegóły dotyczące oferty telewizorów OLED 2022A kiedy będziemy mieli okazję przetestować jego ekrany dla siebie, możemy odkryć nowe powody, dla których warto wybrać LG C2 zamiast G2 (lub odwrotnie). Jeśli tak, na pewno zaktualizujemy to porównanie o wszystko, czego się nauczymy.