Lenovo wypuściło prawdopodobnie najpotężniejszą kamerę internetową do tej pory, ThinkSmart One.

Procesor, który napędza nowy pasek Lenovo Smart Collaboration Bar, jest mocniejszy niż procesor Intel Core i5-1135G7, który można znaleźć w Microsoft Surface Pro 7+ i Surface Laptop 4.

Ogłoszony na InfoComm 2022 w Las Vegas, pierwszy pasek współpracy Lenovo będzie dostępny dopiero w październiku 2022 r. w cenie 2599 EUR (około 2100 USD, 3600 AUD, 2400 EUR). Odpowiednio, jest objęty trzyletnią gwarancją i wsparciem 365x24x7. Dodatkowe funkcje, takie jak ThinkSmart Professional Services i ThinkSmart Manager Premium, są dostępne bezpłatnie przez pierwszy rok.

Praca hybrydowa na czele

To urządzenie typu „wszystko w jednym” to znacznie więcej niż chwalebna kamera do wideokonferencji, ponieważ jest dostarczane z (fizycznie oddzielnym) 10.1-calowym tabletem, działa z systemem Windows 10 IoT Enterprise i ma mnóstwo pamięci i pamięci masowej, aby konkurować. większość dużych firm. laptopy (8 GB/256 GB).

Potrzeba takiej siły ognia, aby wysterować osiem mikrofonów, dwa głośniki i kamerę Full HD umieszczoną na barze. Jeśli chodzi o czystą łączność, ma dwa porty LAN (z których jeden obsługuje PoE), trzy porty HDMI i cztery porty USB.

Nic dziwnego, że rynek docelowy ThinkSmart One to małe i średnie firmy poszukujące łatwego do wdrożenia, zintegrowanego rozwiązania do hybrydowych zastosowań roboczych; do małych i średnich sal konferencyjnych lub dedykowanych przestrzeni biurowych w domu

„Sprostanie wyzwaniom współpracy hybrydowej to nie tylko kwestia lepszego widzenia i słyszenia. Technologia powinna zapewniać bardziej naturalne doświadczenia osobiste w wirtualnych spotkaniach i zapewniać je w równym stopniu wszystkim uczestnikom” — dodał Shannon MacKay, dyrektor generalny Lenovo, Worldwide Smart Collaboration Business.

ThinkSmart One jest kompatybilny z Microsoft Teams i Zoom Rooms i zmierzy się z ostrą konkurencją na zatłoczonym rynku. Yealink, Poly (wraz ze swoją serią Studio X), Prestigio, Epos, Audiocodes, Jabra i Qnap – wszystkie wprowadziły na rynek w ostatnich latach produkty, aby w pełni wykorzystać rodzącą się kategorię pasków do współpracy.

Udostępnij to