Firma zarządzająca hasłami LastPass ogłosiła kilka nowych funkcji dla użytkowników iOS, które powinny rozwiązać niektóre poważne problemy.

Firma ujawniła, że ​​użytkownicy iOS z zainstalowanym rozszerzeniem LastPass Safari na swoim iPhonie lub iPadzie będą teraz mogli tworzyć, zapisywać i wypełniać swoje dane logowania bezpośrednio na stronie internetowej innej firmy lub w polu formularza żądania.

Formularze online można teraz również automatycznie wypełniać, eliminując potrzebę ciągłego otwierania aplikacji do zarządzania hasłami (otwiera się w nowej karcie) i kopiowania/wklejania treści. Dodatkowo użytkownicy będą mogli wygenerować nowe bezpieczne hasło, wypełniając formularze rejestracyjne. LastPass powiedział, że ta nowa funkcja jest już dostępna, ponieważ Apple wdrożyło niezbędną technologię dla swojej platformy.

Nowe funkcje już tego lata

„Nasi klienci oczekiwali uproszczonego zapisywania i pełnego doświadczenia i jesteśmy przekonani, że nowa funkcja znacznie poprawi ich doświadczenie, mając pełną moc LastPass na urządzeniu mobilnym, w zasięgu ręki” – powiedział Dan DeMichele, Vice Prezydent prezydenta. zarządzanie produktem dla LastPass.

Na razie nowa funkcja jest dostępna tylko na terminalach i urządzeniach iOS z wtyczką Safari. Jednak latem firma rozszerzy go o użytkowników komputerów stacjonarnych, a także inne przeglądarki, takie jak Chrome czy Firefox.

Aby uzyskać najlepsze wrażenia z urządzeń mobilnych, LastPass twierdzi, że klienci powinni włączyć autouzupełnianie w ustawieniach urządzenia mobilnego i włączyć rozszerzenie LastPass iOS Safari.

Wiadomość pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak Apple ogłosił Passkeys, nową funkcję opisaną jako „poświadczenie nowej generacji, które jest bezpieczniejsze, łatwiejsze w użyciu i ma na celu zastąpienie haseł na zawsze”.

Klucze dostępu wykorzystują „silne techniki kryptograficzne i biometrię na urządzeniu”, aby zapewnić bezpieczeństwo konta, wyjaśniła firma na WWDC 2022, a użytkownicy muszą po prostu użyć TouchID lub FaceID, aby uzyskać dostęp do uwierzytelniania za pomocą nowej aplikacji internetowej. hasło (otwiera się w nowej zakładce).

Udostępnij to