Użytkownicy maszyn wirtualnych (VM) cieszą się, ponieważ zgodnie z postem na blogu Google Workspace (otwiera się w nowej karcie) jakość rozmów wideo ma się znacznie poprawić.

Wpis brzmi: „Jeśli używasz interfejsu pulpitu wirtualnego (VDI), takiego jak Citrix lub VMWare, do dołączania do rozmów Google Meet, zauważysz wzrost jakości obrazu i dźwięku”.

Google Meet na maszynach wirtualnych

W przyszłości platforma będzie wykrywać, czy użytkownik łączy się z interfejsem wirtualnego pulpitu (VDI), takim jak Citrix lub VMWare, a następnie automatycznie dostosowywać, aby uzyskać lepszą wydajność.

Nie tylko jakość obrazu i dźwięku zyskuje użyteczną poprawę, ale obciążenie maszyny wirtualnej również powinno znacznie spaść. Kontynuacja podsumowania:

„Ta optymalizacja pomoże również zmniejszyć zapotrzebowanie na VDI, takie jak użycie procesora, karty graficznej i pamięci, co pomoże poprawić jakość spotkań i ogólną wydajność”.

Aby skorzystać z nowej optymalizacji, administratorzy będą musieli wykonać kilka kroków konfiguracyjnych, w tym włączyć regułę Enterprise Hardware Platform API w Chrome, która pozwoli Meet wykryć, że działa na maszynie wirtualnej. Po skonfigurowaniu użytkownicy końcowi nie będą musieli robić nic więcej.

Wdrażanie rozpoczęło się 30 listopada, ale przybiera formę stopniowego wdrażania, co może spowodować, że niektórzy użytkownicy będą czekać do 15 dni na dostęp. Praktycznie każdy użytkownik biznesowy posiadający maszynę wirtualną będzie w stanie zauważyć różnicę, ponieważ wszyscy klienci Google Workspace (w tym starsze konta G Suite) są objęci tą aktualizacją.

To tylko jedna aktualizacja z serii ulepszeń platformy do wideokonferencji Meet, które mają na celu poprawę komfortu użytkowników biznesowych. Firma niedawno ogłosiła współpracę z Zoomem, która umożliwiłaby użytkownikom Meet dołączanie do rozmów Zoom z poziomu interfejsu Meet i odwrotnie.

Udostępnij to