Wersje beta WhatsApp na Androida ułatwiają rozmowę ze sobą

Wersje beta WhatsApp na Androida ułatwiają rozmowę ze sobą

Dwie nowe wersje beta WhatsApp są obecnie dostępne dla użytkowników Androida. Jeden znacznie ułatwia samodzielne wysyłanie wiadomości, a drugi oferuje tryb Buddy, który umożliwia podłączenie do czterech telefonów do jednego konta.

WhatsApp miał już technicznie możliwość wysyłania wiadomości na Twój własny numer telefonu, ale musiałeś użyć funkcji Kliknij, aby czatować, aby otworzyć nowy pokój rozmów i wysłać go tam. Teraz jest to dużo prostsze. Według WABetaInfo (Otwiera się w nowej karcie) wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć listę kontaktów, na której zobaczysz nowy kontakt „Ja (ty)” i słowa „Wyślij wiadomość do siebie” pod nim. Dotknij go, wyślij sobie wiadomość i gotowe.

tryb kumpla

Oprócz łączenia się z innymi urządzeniami tryb znajomego przenosi również dane, takie jak historia czatów, z konta na nowe urządzenie. WABetaInfo wskazuje, że niektóre funkcje nie będą działać. Możesz nie być w stanie zarządzać listami transmisji i naklejkami lub wyświetlać lokalizacji na żywo. Prywatne wiadomości i połączenia będą zawsze w pełni szyfrowane, dzięki czemu możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje informacje są bezpieczne.

Aby włączyć tryb towarzyszący, najpierw otwórz ekran nagrywania — otwiera się w nowej karcie i rozwiń menu opcji. Powinna istnieć możliwość połączenia drugiego telefonu poprzez zeskanowanie kodu QR. Jeśli nie widzisz tej opcji, musisz poczekać na następną wersję beta. WABetaInfo wyjaśnia, że ​​wersje beta pojawiają się falami, a uzyskanie kilku wybranych może zająć kilka tygodni.

Jeśli chcesz zostać jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy wypróbują obie funkcje, musisz najpierw dołączyć do programu beta Google Play (otwiera się w nowej karcie) i zainstalować WhatsApp w wersji 2.22.24.18. Istnieją plany włączenia tabletów w tryb towarzyszący, ale nie wiadomo, kiedy to się stanie. Skontaktowaliśmy się z Meta i zapytaliśmy, kiedy obie funkcje zostaną udostępnione na urządzenia z Androidem. Ta historia zostanie zaktualizowana, jeśli otrzymamy jakieś wiadomości.

ochrona WhatsApp

WhatsApp miał dobry rok, ponieważ dodano wiele nowych funkcji. Niedawno aplikacja wprowadziła społeczności, masowe grupy do 1024 członków oraz możliwość prowadzenia rozmów wideo z maksymalnie 32 osobami. Z pięcioma miliardami pobrań w samym sklepie Google Play, baza użytkowników WhatsApp jest znacząca… i cel.

Zdarzały się przypadki pobierania fałszywych WhatsApp w celu kradzieży haseł użytkowników. Źli aktorzy kradną te klucze, aby prowadzić „złośliwe kampanie”, w tym między innymi kradzież pieniędzy. W ostatnich miesiącach nasiliło się również cybernękanie na WhatsApp. Przeczytaj naszą relację, aby dowiedzieć się, na co uważać i jak walczyć.