Wszystko w naszym domu staje się inteligentniejsze. Ponieważ coraz więcej urządzeń zyskuje inteligentne sterowanie i aplikacje, do gry wejdzie ich połączona natura, z wieloma sposobami interakcji: inteligentne głośniki kontrolujące światła i zamki, kamery bezpieczeństwa przesyłające wideo do telewizorów i smartfony wskazujące, kiedy wraca do domu. otworzyć drzwi i włączyć klimatyzację.

Ponieważ inteligentny dom wciąż ewoluuje, warto zwrócić uwagę na kilka pojawiających się trendów. Dzięki zrozumieniu kierunku, w jakim zmierza rynek, będziesz miał lepsze wyobrażenie o tym, który zespół naprawdę sprosta zadaniu i który stanie się reliktem prędzej niż później.

lepsza sprawność

Następuje ruch w kierunku inteligentniejszych domowych urządzeń fitness ze sprzętem takim jak Peloton i NordicTrack oferującym sprzęt, którego możesz używać, aby uzyskać i utrzymać formę.

Biorąc pod uwagę naszą ograniczoną przestrzeń, upewnij się, że każdy z nich ma jak najwięcej funkcji. Dzięki wykorzystaniu technologii MediaTek, takich jak platforma AIoT, dodatkowa inteligencja niektórych z tych nowoczesnych urządzeń może pomóc w śledzeniu ćwiczeń w czasie rzeczywistym przy użyciu lepszych informacji AI i dostarczać spersonalizowane doświadczenia i wskazówki, które są lepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Inteligentne funkcje, takie jak te, wraz ze świetną siecią i wyświetlaczami, działają na potężnych chipach, a MediaTek stoi za większością chipów, które znajdziesz w tego rodzaju sprzęcie.

Conjunto de chips Pentonic 2000 de MediaTek

(Zdjęcie: MediaTek)

ulepszony obraz

Nasze inteligentne telewizory również potrzebują więcej mocy, aby zapewnić funkcje, których potrzebujemy. Wyświetlanie treści 4K i 8K przez telewizor nie jest łatwym zadaniem, a do zapewnienia tych możliwości potrzebny jest potężny chipset.

Dzięki najnowszym chipom Pentonic MediaTek, inteligentne telewizory będą mogły przesyłać rozdzielczości 8K z prędkością do 120 klatek na sekundę. Telewizory te będą w stanie inteligentnie przeskalować treści o niższej rozdzielczości do wyższych rozdzielczości i zapewnić wygładzanie ruchu, przydatne w przypadku treści sportowych.

Układy te mogą nawet obsługiwać wiele źródeł wideo jednocześnie, umożliwiając korzystanie z zaawansowanych trybów obrazu po obrazie i obrazu w obrazie.

sprawne sterowanie

Wszystkie nasze inteligentne urządzenia potrzebują inteligentnych sposobów na interakcję z nimi, a jednym z najmądrzejszych i najbardziej intuicyjnych sposobów w większości przypadków będzie nasz głos.

Od inteligentnych głośników po piloty do telewizora i nie tylko, w miarę rozwoju inteligentnego domu znajdziesz więcej inteligentnych urządzeń obsługujących głos. Technologia MediaTek zapewnia niezbędną funkcjonalność rozpoznawania głosu w tych urządzeniach. Chociaż samo urządzenie nie ma mikrofonów do odbierania poleceń głosowych, można znaleźć wiele takich, które będą odbierały polecenia z dodatkowego urządzenia do poleceń głosowych.

Przechodząc na mocniejsze chipy do poleceń głosowych, możemy zobaczyć dokładniejsze rozpoznawanie, szybsze reakcje, a nawet wbudowane przetwarzanie lokalne, dzięki czemu nasze polecenia głosowe nigdy nie będą musiały być wysyłane do chmury.

potężna łączność

Wraz z rosnącą liczbą inteligentnych urządzeń domowych, które zwiększają zapotrzebowanie na nasze połączenia internetowe i sieci lokalne, łączność tych urządzeń i naszych routerów będzie jednym z najważniejszych aspektów całego ekosystemu inteligentnego domu.

Chipsety Filogic firmy MediaTek mogą zasilać nowoczesne połączenia Wi-Fi 6 i Wi-Fi 6E, które zwiększają przepustowość, zmniejszają opóźnienia i zapewniają bardziej niezawodne połączenie dla Twoich urządzeń, zapewniając lepszą wydajność przesyłania strumieniowego, połączeń wideo, gier itp.

MediaTek stoi za wieloma chipami, które zasilają inteligentne doświadczenia domowe, i prawdopodobnie masz już w domu urządzenia zasilane przez MediaTek.

MediaTek zasila około miliard urządzeń rocznie i jest już obecny w jednym na pięć domów na całym świecie. Aby dowiedzieć się więcej o inteligentnym domu, możesz zobaczyć, nad czym pracuje MediaTek.

Udostępnij to