Karty graficzne nowej generacji AMD mogą pojawić się dopiero w listopadzie, a procesory Zen 4 zadebiutują tuż przed GPU RDNA 3.

Ta plotka pochodzi od jednego z przeciekaczy sprzętu Twittera, który ma lepsze wyniki, Greymon55, ale oczywiście powinniśmy użyć tutaj garści soli i pamiętaj, że chociaż jest to plan AMD w tej chwili, to może się zmienić.

(*3*)Uruchomienie: koniec października, nie później niż w połowie listopada😉14 czerwca 2022 r.

Zobacz więcej

Jak widać, przypuszczalna data premiery procesorów graficznych RX 7000 to koniec października lub prawdopodobnie połowa listopada, a najpóźniej (cóż, nie może to być dużo później, ponieważ karty RDNA 3 są zaplanowane na ten rok , a do tego czasu niewiele zostało z 2022 r.).

Należy zauważyć, że Greymon wydaje się wystarczająco pewny tej prognozy, dodając w kolejnym tweecie, że jest to „nowa i bardzo wiarygodna informacja”.

Przeciek odpowiada również, aby wyjaśnić, że procesory Ryzen 7000 zostaną wydane na krótko przed RDNA 3, prawdopodobnie pod koniec września lub na początku października. Ponownie, uważajmy, aby nie przywiązywać zbytniej wagi do tego stwierdzenia, ale to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o dacie wrześniowej związanej z wydaniem chipów Zen 4.

Analiza: Nvidia pokona AMD w przypadku podbicia GPU nowej generacji i jakoś?

Wcześniej krążyły pogłoski, że AMD wypuści kartę graficzną RDNA 3 w czwartym kwartale, ale jedyną obietnicą, jaką złożył Team Red, jest to, że te procesory graficzne nowej generacji będą dostępne przed końcem 2022 roku.

Z przecieku pojawiła się sugestia, że ​​modele RX 7000 ze średniej półki, zbudowane na GPU Navi 33, mogą wniknąć przed początkiem czwartego kwartału, ale ta nowa plotka z pewnością wylewa zimną wodę na ten pomysł. Coraz wyraźniej wydaje się, że patrzymy teraz na czwarty kwartał i rzeczywiście jest to dowód na to, że będziemy mieli szczęście zobaczyć pierwszy produkt RDNA 3 w październiku, ponieważ prognoza „końca” października sprawia, że ​​ten miesiąc wydaje się być trochę bardziej niezdecydowany.

Problem AMD polega na tym, że Nvidia prawdopodobnie wypuściłaby swoją serię RTX 4000 we wrześniu, chociaż słyszeliśmy kilka dat (nawet w sierpniu, jeśli chodzi o to, co ma być pierwszym GPU Lovelace, a jest to RTX 4090). .

Ogólnie rzecz biorąc, AMD wydaje się być kilka miesięcy za Nvidią z kartami graficznymi RDNA 3, co dałoby Team Green świetną okazję do zaistnienia na rynku z produktami nowej generacji. Nie jest to idealna sytuacja dla AMD, zwłaszcza że jeśli najnowsze plotki są prawdziwe, to do listopada Nvidia wypuści swój RTX 4070, obok RTX 4090 i 4080 (podobno spodziewanych odpowiednio we wrześniu i październiku).

Chociaż nie wiemy, która karta AMD wyprodukuje jako pierwsza ze swojej platformy RX 7000, co ciekawe, plotki wcześniej wskazywały na debiut Navi 33 jako pierwszy, ponieważ VideoCardz (otwiera się w nowej karcie) wydaje się teraz tak uważać – Greymon t. Nie pociągały mnie komentarze (podczas gdy przeciek odpowiadał na inne pytania w tym tweecie). Wydaje się to wskazywać, że Greymon jest pewny ogólnego harmonogramu wydań, ale nie jest pewien, którą kartę graficzną AMD może wypuścić na początku.

AMD może odczuwać potrzebę wywarcia dużego wpływu na flagowy produkt podczas początkowej premiery, korzystając z zupełnie nowego projektu wielochipowego, co ostatnio zostało potwierdzone, lub najlepszą (lub tylko realną) strategią może być uzyskanie bardziej przystępnej cenowo, jako pierwszy wprowadzony na rynek model średniej klasy Navi 33.

Lub, alternatywnie, możemy zobaczyć, jak wiele procesorów graficznych RDNA 3 pojawia się jednocześnie, ale jeśli Nvidia ma już swoje trzy główne karty graficzne Lovelace, wydane w rozłożony sposób w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, na premierę AMD, to w porządku, co daje Team Green dobrą przewagę . jak wspomnieliśmy wcześniej.

Chyba że Nvidia zdecyduje się wykorzystać dodatkowy czas na wstrzymanie wypuszczania procesorów graficznych RTX 4000 na kolejny miesiąc, zaczynając od RTX 4090 w październiku zamiast we wrześniu, aby sprzedać istniejące zapasy RTX 3000, co jest kolejną ujawnioną możliwością. winnice niedawno. Plotki wokół tego brzmią oczywiście jak gniazdo możliwości, ale jakoś przeważa odczucie, że Nvidia wydaje się mieć przewagę, jeśli chodzi o luksus czasu i być może najlepszy sposób na jego wykorzystanie. .

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to